Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Linux dla każdego

Odbyło się kolejne już Install Party. Impreza nieodmiennie ma na celu propagowanie wykorzystania tego systemu operacyjnego w zastosowaniach domowych.

Podczas spotkania odbyła się prezentacja dotycząca BSD (Berkeley Software Distribution of Unix) oraz różnic pomiędzy systemami GNU/Linux i BSD, którą przedstawił Daniel Horecki (Lokalna Grupa Ekspercka, Elbląska Grupa Użytkowników Linuxa/Unixa). Następnie Tomek Prokopowicz zaprezentował w skrócie historię Linuxa oraz założenia licencji GNU GPL (General Public License – Generalna Licencja Publiczna, na której jest udostępniany Linux). Zaprezentowano też i pokrótce omówiono strukturę katalogów w Linuksie.
     Krzysztof Wierzbicki (Słupska Grupa Użytkowników Linuxa) omówił zarządzanie użytkownikami. Tematem, który ożywił już nieco zmęczone gremium, było 10 powodów, dla których Windows jest lepszy od Linuxa. W gorącej polemice powstało 10 kontrargumentów, które już niedługo znajdzie się w Internecie.
     - Wykłady na InstallParty były prowadzone dość prostym językiem, co dawało możliwość zrozumienia tematów nawet osobom, które pierwszy raz zetknęły się z systemem GNU/Linux - powiedziała jedna z uczestniczek IP. - Poza tematami czysto teoretycznymi były także praktyczne, co sprawiało, że Install Party nie było zbyt monotonne. Mogę dodać, że zabrakło kilku tematów na trochę wyższym poziomie np. stawianie IPv6, kompilacja kernela, działanie serwera apache czy konfiguracja programów do obsługi poczty.
     Organizatorzy zapowiadają, że kolejna impreza z tego cyklu odbędzie się najprawdopodobniej 19 października.
     
     ***
     
     Prezentacje oraz zdjęcia z imprezy można znaleźć na stronie softel.com.pl/~blados/ip3. Install Party przygotowała Lokalna Grupa Ekspercka Elbląg oraz Elbląska Grupa Użytkowników Linuxa/Unixa. Kontakt pod adresem ip@eswip.elblag.pl oraz na kanale IRC #eluug. Organizatorzy dziękują Elbląskiemu Banku Żywności, Fundacji Pro Scholam, Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Bartkowi z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Kubie z Lokalnej Grupy Eksperckiej oraz wszystkim uczestnikom IP.
TP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Zabudowa baru
AMK Kuchnia 10
AMK Szkło ozdobne 2
Promocja RATY 0%