Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lwy z całej Polski przyjechały do Elbląga

 
Elbląg, Lwy z całej Polski przyjechały do Elbląga
Dziś w Elblągu spotkały się polskie Lwy, by wybrać nowe władze (fot. AD)

Mówią o sobie, że mają jedną grupę krwi "L", a ich serca biją w tym samym rytmie. Dziś (23 maja) w Elblągu odbyła się doroczna, XXIV już konwencja Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions. Podsumowano minioną kadencję, wytyczono dalsze cele działania, a także wybrano nowe władze.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Klubów Lions (The International Association of Lions Clubs) - to największa międzynarodowa humanitarna organizacja pozarządowa. Powstała w 1917 roku w USA, w Polsce obecna od 1989 r., afiliowana przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Na całym świecie ludzie wrażliwi na potrzeby innych zrzeszają się w Klubach Lions, których celem jest niesienie pomocy potrzebującym oraz udzielanie finansowego, rzeczowego i organizacyjnego wsparcia lokalnym instytucjom i organizacjom społecznym. Kluby Lions są w swej działalności autonomiczne, same wybierają beneficjentów i określają sposoby działania. Ich moto to "Służymy".
     Dziś, 23 maja, do Elbląga przyjechali Lioni zrzeszeni w klubach całej Polski, ale i goście z Niemiec, Rosji, Litwy, Estonii, Wielkiej Brytanii czy Izraela.
     - To jest najważniejsze, coroczne spotkanie, podsumowujące kadencję na poziomie klubów i okręgów – mówi Tomasz Zimiński z Lions Clubs Elbląg, pełnomocnik gubernatora ds. Konwencji. - Przypomnimy to, co zrobiliśmy w roku ubiegłym, wyznaczymy strategię na najbliższe lata i wybierzemy nowe władze.
     W Polsce Klub Lions zrzesza ok. półtora tysiąca osób. Są to reprezentanci różnych zawodów, są wśród "lwów" i lekarze, i prawnicy, i biznesmeni czy aktorzy.
     - Staramy się być apolityczni, chociaż mieliśmy wśród członków prezydentów miast czy senatorów – zauważa Tomasz Zimiński. - Najbardziej rozpoznawalni Lioni na świecie to George Bush, Jimmy Carter,Jacques Chirac, a w Polsce - premier Jerzy Buzek.
     Na świecie organizacja jest znacznie bardziej rozbudowana niż w Polsce.
     - U naszych przyjaciół w Niemczech jest ponad 50 tys Lionów, we Włoszech i we Francji ponad 40 tys., podobnie w Wielkiej Brytanii - wskazuje Tomasz Zimiński, Lion z ponad 20-letni stażem. - Niemniej jednak wszyscy robimy podobne rzeczy. Ostatnio wspólnie pomagaliśmy poszkodowanym w nieszczęściu w Nepalu. Zbieramy pieniądze na konto i przekazujemy na konkretny cel – wskazuje na mechanizm działania stworzy szenia.
     W Elblągu działają dwa kluby Lions: od 22 lat męski i od 15 lat żeński. Na swoim koncie mają wiele akcji pomocowych. Zarówno na rzecz instytucji, jak osób indywidualnych. Tomasz Zimiński ze łzami w oczach wspomina, jak Lwy pomagały Dominikowi, który był po przeszczepie wątroby oraz Tamarze, która walczyła z białaczką. Na każde z dzieci klub przekazał po 10 tys. zł, z celowym przeznaczeniem .
     - Trzy lata pracy zaowocował siłownią zewnętrzną w parku Traugutta – przypomina też o zasługach elbląskich Lwic. - Projekt napisały świetny i dostały dodatkowe pieniądze z zaprzyjaźnionego klubu żeńskiego z Niemiec.

  Spotkanie Lwó odbyło się w Ratuszu Staromiejskim (fot. AD)
Spotkanie Lwó odbyło się w Ratuszu Staromiejskim (fot. AD)


     Tomasz Zimiński zapewnia, że Lioni współpracują także z innymi organizacjami, m.in. z klubem Rotary. - W ubiegłym roku wspólnie zorganizowaliśmy piknik dla dzieciaków na rozpoczęcie wakacji – przypomina. - Na terenie elbląskiego aeroklubu był pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego i wiele innych atrakcji.
     Dzisiejsza konwencja to także wybór nowych władz. Przez miniony rok w fotelu gubernatora Okręgu 121 Polska zasiadała Anna Jęsiak-Suchecka z Elbląga. Teraz w obowiązkach zastąpi ją Zdzisław Ryszkowski z Olsztyna. Czym zajmuje się gubernator?
     - Głównie jest przywiązany do słuchawki i laptopa – śmieje się Tomasz Zimiński. - Tak na poważnie jednak to rodzaj misji, która obliguje do wizyty w klubach, nie tylko na terenie Polski. To funkcja zaszczytna, ale i wymagająca poświęcenia. Na rok trzeba odłożyć na bok życie zawodowe i rodzinne, by w pełni zaangażować się w obowiązki.
     Ale warto - zapewnia i wskazuje, że Lwy na całym świecie mają jedną grupę krwi - "L" i serca, które biją podobnie. - Lubię rozwinięcie "Lions":  Lubimy Innych Obdarzać Naszym Sercem - kończy elbląski Lew, Tomasz Zimiński.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A czy jak członek Lionsa wpadnie z nie swojej winy w tarapaty finansowe to też jemu pomagacie? Jakoś mając na uwadze Elbląg to nie widać Waszej wewnętrznej pomocy. Pewnie wiecie kogo mam na myśli !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  obserwator2015(2015-05-23)
 • Picowata Organizacja znudzonych, starych ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  pic(2015-05-24)
 • Smieszne Stowarzyszenie. Organizacja kabaretowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2015-05-24)
 • Zacznij oś siebierzesie. Kto CIe wybrał z tym życiorysem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  Qwest(2015-05-24)
 • Lew kojarzy mi się z łowcą, szczytem łańcucha pokarmowego. Czyzby zakamuflowana Loża Masońska ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-05-24)
 • Miałam okazję widzieć Panią z pierwszego planu, ,w akcji". Charakteru samarytanki to ona nie ma. Urzędas UM. Liczą się nici niewidzialnych powiązań, układów, koneksji potrzebnych w zadobywaniu wpływów i nic więcej. Przykład nowego dyrektora WORD. Czterdzieści lat w melioracji a teraz w WORD dyrektorem. Właściwy (swój) człowiek na właściwym (partyjnym) miejscu. I o to chodzi w tym tworzeniu UKŁADU ZAMKNIĘTEGO. Czy Jarek niem racji ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2015-05-24)
 • Za genialnie skuteczną, choć wyjątkowo drańską, należy uznać prowadzoną przez Niemców politykę historyczną. Przekazanie gigantycznych pieniędzy środowiskom żydowskim pozwoliło na stopniowe zdejmowanie z nich odpowiedzialności za piekło II wojny światowej i przerzucenie jej na Polaków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-05-24)
 • Lions to taka sama sekta jak Amway albo Scjentolodzy. Uważajcie na nich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2015-05-24)
 • Miny owych " Dam " są powalające. Błazenada w opakowaniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  kh(2015-05-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ZWYCIĘSKI SUV C5 AIRCROSS - HADM Gramatowski
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w
Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski
Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM