UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Magisterka o elbląskiej powodzi

 
Elbląg, Tak wyglądała Bażantarnia we wrześniu 2017 roku
Tak wyglądała Bażantarnia we wrześniu 2017 roku (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Reklama

Powódź w Elblągu z 2017 roku stała się tematem pracy magisterskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jej autorka za pośrednictwem portEl.pl apeluje do Czytelników o wypełnianie ankiet, których wyniki staną się częścią magisterskiej pracy.

- Piszę pracę magisterską pt. "Władze miasta i służby zarządzania kryzysowego wobec zjawiska powodzi w Elblągu w 2017 roku". Jest to temat współczesny oraz "case study", badający konkretne zjawisko, w konkretnym czasie i mieście. W związku z wąskim zakresem przedmiotu pracy, stanowi on jednocześnie temat trudny do zbadania. Istotne jest zatem zbadanie opinii mieszkańców w tej kwestii, ponieważ to oni, zamieszkując teren powodziowy, są w stanie wyrazić swoje rzetelne zdanie” - napisała do nas pani Martyna, studentka kierunku bezpieczeństwo narodowego Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim.
       Pani Martyna apeluje do naszych Czytelników o wypełnienie ankiety pod tytułem "Opinie mieszkańców Elbląga zamieszkujących teren powodziowy na temat powodzi z września 2017 roku". Ankieta jest anonimowa, zawiera kilkanaście pytań i jest dostępna pod tym linkiem.
       - Sama jestem mieszkanką Elbląga i zamieszkuje obszar powodziowy. Niezmiernie ważna jest, z jednej strony świadomość ludzi na temat miejsca, w którym zamieszkują, zagrożeń jakie mogą wystąpić, a także wiedza, w jaki sposób przeciwdziałać lub zabezpieczać się przed danymi zagrożeniami – tłumaczy pani Martyna. - Z drugiej strony istotne są działania służb i władz oraz kroki, jakie należy podjąć po wystąpieniu powodzi, by zniwelować skutki w przyszłości. Ważna w tej kwestii jest aktywność i opinia mieszkańców.
       Przypomnijmy, że wezbrane wody Kumieli spowodowały we wrześniu 2017 roku straty w wysokości ok. 14 mln złotych. Miasto otrzymało tylko niewiele ponad milion złotych od wojewody na usunięcie strat. Nadal nie jest naprawiony po powodzi czerwony szlak w Bażantarni ani też odbudowany mostek elewów.
      
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama