Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mają "oko" na dzielnicę

 
Elbląg, Mają "oko" na dzielnicę
Od lewej: wyróżnieni dzielnicowi asp. szt. Marek Sławiński i asp. Paweł Myszk oraz komendant insp. Marek Osik (fot. WS)
Rek

Policjanci na pierwszej linii ognia, funkcjonariusze pierwszego kontaktu - tak o dzielnicowych mówią ich przełożeni. I jest w tym prawda, bo są najbliżej mieszkańców, a na terenach wiejskich nie tylko rozstrzygają problemy domowe, godzą zwaśnionych sąsiadów, ale także wykonują pracę kryminalnych, drogówki, podejmują interwencje. Nic więc dziwnego, że cieszą się popularnością, co pokazują wyniki plebiscytu na "Najbardziej przyjaznego dzielnicowego". Zobacz zdjęcia z uroczystości wręczenia wyróżnień.

- Plebiscyt jest formą zabawy, ale ma też służyć rozpropagowaniu ciężkiej służby – podkreśla insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji Elblągu. - To także okazja dla mieszkańców, żeby podziękować dzielnicowym za zaangażowanie w ich pracę.
     A nie jest to łatwa służba. To często do nich jako pierwszych zwracamy się z naszymi problemami, tymi większymi i mniejszymi, jakie trapią nas w naszym miejscu zamieszkania. Zazwyczaj niedoceniani. Media wolą bardziej opisywać spektakularne akcje uzbrojonych po zęby funkcjonariuszy niż pracę dzielnicowych. Sami dzielnicowi przyznają, że w ich pracy trzeba umieć słuchać ludzi. Ich praca nie polega tylko na działaniach zmierzających do ukarania sprawcy wykroczenia, ale także do spotkań i rozmów z mieszkańcami. Dobry dzielnicowy musi cieszyć się zaufaniem mieszkańców terenu, za które odpowiada.
     I cieszą się tym zaufaniem, co pokazują wyniki plebiscytu "Najbardziej przyjazny dzielnicowy 2014". W głosowaniu, które przeprowadzono za pośrednictwem elbląskich mediów, także portElu, wysłano blisko 2 tysiące SMS-ów. W portElu tekst dotyczący plebiscytu odnotował ponad 6 tys. odsłon. Wśród dzielnicowych pracujących na terenie miasta zwyciężył, już po raz drugi, asp. Paweł Myszk: - Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony – mówił podczas dzisiejszej (12 grudnia) uroczystości. - Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos.
     Asp. Paweł Myszk pracuje w policji od 13 lat, dziesięć lat w mundurze. Przyznaje, że to praca, o której marzył od dzieciństwa. - Wykonuję ją z serca, z powołania – zapewniał.
     Wśród policjantów dzielnicowych pracujących na terenie powiatu – już po raz czwarty – najbardziej przyjazny okazał się asp. szt. Marek Sławiński z Posterunku Policji w Tolkmicku. Czy ma patent na wygrywanie?
     - Żeby mieć patent na wygrywanie trzeba by zorganizować komitet wyborczy – stwierdził z uśmiechem. - To społeczeństwo, po raz kolejny, wyróżniło moją osobę, ale to nie tylko mój sukces osobisty – zastrzegł policjant - ale i wszystkich funkcjonariuszy posterunku w Tolkmicku. Nasza praca różni się od tej, którą wykonują policjanci w Elblągu – wskazał asp. Marek Sławiński. - Nasze posterunki są uniwersalne, bo nie tylko pracujemy na dzielnicy, ale także jako służby interwencyjne, funkcjonariusze kryminalni, przyjmujemy zawiadomienie o przestępstwie. To praca dość nietypowa.
     Wyróżnieni funkcjonariusze otrzymali pamiątkowe statuetki, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez prezydenta Elbląga oraz starostę elbląskiego oraz pieniężne przekazane przez Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.
     Na spotkaniu obecni byli, między innymi: wicewojewoda warmińsko – mazurski Grażyna Kluge, wiceprezydent Elbląga Bogusław Milusz. Starostę Powiatu Elbląskiego reprezentował Stanisław Sołowiej. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele samorządów, komendanci zaprzyjaźnionych służb mundurowych, jak również przedstawiciele lokalnych mediów.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski