Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mamy Ojca Świętego

Prawie trzymetrowej wysokości pomnik Jana Pawła II stanął przed elbląską Katedrą. Uroczyste odsłonięcie postumentu odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00.

Pomnik papieża Jana Pawła II wczoraj zwieńczył cokół przed Katedrą św. Mikołaja w Elblągu. Jest to pierwszy w Elblągu postument żyjącego Polaka. Autorem pomnika, o wysokości 2,70 m i wadze półtorej tony, jest gdańszczanin Warzyniec Samp, twórca trzech pomników papieża m.in. z Solca Kujawskiego. Elbląski odlew z brązu został wykonany w pracowni Doroty Wojcieszak-Mrozińskiej w Pleszewie. Uroczyste odsłonięcie pomnika, w obecności nuncjusza apostolskiego arcybiskupa Józefa Kowalczyka oraz biskupów elbląskich nastąpi w sobotę o godz. 11.00.
     
     Zobacz także "Cokół już stoi"
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Ma związane ręce i wisi. To barbażyństwo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drzazga(2001-06-21)
 • ja też chce pomnik! zrobiłem dla tego miasta tyle samo co pan JP bis, a może i nawet troche wiecej. domagam sie pomnika lub choćby placu!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wierzący inaczej(2001-06-21)
 • To teraz poczekajmy kilka tygodni jak wierzący inaczej i jungingeni zrobią z tego pomnika własny. Pełna "tolerancja" wokół a brak podstaw szacunku. Natomiast jeśli wierzący inaczej wymieni conajmniej 15 rzeczy jakie zrobił dla Elbląga i jego mieszkańców uznam że nie jest gołosłowny, jeśli nie wymieni będzie to jednoznaczne z jego słowną porażką.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  uczennica(2001-06-21)
 • Droga Uczennico! dlaczego mam wymieniać akurat 15 rzeczy które zrobiłem dla naszego miasta a nie np; 100, 549 lub 3,5. a co udało mi sie zrobić : otóż dla naszych mieszkańców oddałem 10 litrów krwi, opiekowałem sie dziećmi w domu dziecka (przy ul. Chrobrego), byłem w służbach medycznych podczas wizyty Wiadomo Kogo, czynnie wspieram miejscowy przemysł browarniczy, daje zarobić elbląskim policjantom.Czy tyle wystarczy? nie jestem przeciwnikiem papieża tylko nie toleruje fanatyzmu i marnotrawienia naszych podatków, tym bardziej że żyjemy w biednym kraju i bardzo biednym mieście. pozdr.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wierzący inaczej(2001-06-21)
 • wierzący inaczej: czy cokół już Ci stoi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drzazga(2001-06-22)
 • do Drzazgi: na razie mi wisi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wierzący inaczej(2001-06-22)
 • Wierzący inaczej: Co najmniej 15 – ponieważ ja jestem w stanie wymienić co najmniej 150 elblążan, którym Papież bardzo pomógł i prosiłam o to ponieważ nie miałam okazji usłyszeć aby ktokolwiek inny tak bardzo im się zasłużył jak on. Podziwiam Pańskie oddanie mieszkańcom Elbląga niestety wymienił Pan zaledwie trzy działania (przemysł browarniczy nie jest już nasz – więc w żaden sposób nie wspiera Pan Elbląga, a policjantom niemal każdy elblążanin nieco się przysłużył), w związku z powyższym odpowiadam – nie wystarczy. Również nie zgadzam się z fanatyzmem i marnotrawieniem podatków jednakże uważam że Papieża należy szanować za to jakim jest człowiekiem i co robi dla społeczeństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  uczennica(2001-06-22)
 • droga Uczennico: czy pozwolisz że reszte moich dobrych uczynków prześlę Ci na maila? zobaczysz że mi również (podobnie jak wielu innym elblążanom) należy sie pomnik. a propos czy byłabyś łaskawa jak papież uszczęśliwił te 150 osób - bardzo mnie to interesuje. i jeszcze jedno sprostowanie: bardzo szanuje papieza za to co robi i jest dla mnie wielką postacią (mimo że różnimy sie zasadniczo światopoglądem). jak wcześniej wspomniałem mój protest nie jest przeciwko niemu tylko przeciwko tym , którzy bez opamiętania staraja sie zaspokoić swoje chore ambicje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-06-22)
 • Pozwolę. Twierdzi Pan że jemu również podobnie jak wielu innym elblążanom – to może byśmy tak wszyscy postawili sobie pomniki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  uczennica(2001-06-22)
 • W Elblągu jest co najmniej 150 wiernych osób, których papież uszczęśliwił swoim przyjazdem (mimo iż musieli słono za to zapłacić a zobaczyli niewiele), przede wszystkim jest on najbardziej sławnym Polakiem na Świecie dzięki czemu o Polsce mówi się i pamięta. Odnoszę wrażenie że te jego „wycieczki” służą porozumieniu religii Świata a pielgrzymka po Polsce miała zwrócić i zwróciła uwagę na nasz kraj, przypomniała innym że jest on papieską ojczyzną, pomogła nam ustawić się jak chorągiewka na wietrze. Nie rozumiem o jakich i czyich „chorych ambicjach” Pan mówi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  uczennica(2001-06-22)
 • porozumienie religii świata?! radze zobaczć jak reagują na jego pielgrzymnki ukraińcy, grecy i reszta państw do których sie udawał pomimo wielu protestów(indie) co do wierzących Polaków to jest ich ok 99% a ponad 75% wyraża poglądy sprzeczne z nauką papieża (aborcja, kara śmierci, równouprawnienie dla homoseksualistów etc.) a co do 150 uszczęśliwionych osób to moja skromna osoba również była szczęśliwa z wizyty ni uważam jedna by był to powó aby stawiaćpomn ik,ponieważ gdybyśmy chcieli postawić monument każdemu ktao nas odwiedza to powiniśmy postawićpomniki kazikowi staszewskiemu, natali kukulskiej, zbyszkowi nowakowi (ręce które podobno leczą itd.)[przykłady może banalne ale taka jest prawda] powtarzam raz jeszcze : nic nie mam do papieża tylko uważam że z tym pomnikiem to porażka . czy nie wystarczy że mamy liceum jego imienia? a poz tym znalazło by sie 150 osób niezadowolonych z jego wizyty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wierzący inaczej(2001-06-22)
 • Czy Pan insynuuje że papież jest tak desperacko nonsensownym naciągaczem że jeździ na pielgrzymki dla zabawy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  uczennica(2001-06-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem