Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Masz głos - masz wybór

Elbląg, Masz głos - masz wybór (fot. Kamil Kamiński)

Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych wraz z redakcją miesięcznika osób niepełnosprawnych „Razem z Tobą” opracowała ankietę dla mieszkańców Elbląga, która pomoże ocenić m.in. stan bezpieczeństwa, pomocy społecznej, rozwoju przedsiębiorczości w naszym mieście. Wiedza ta ma się okazać pomocna przy ocenie programów wyborczych kandydatów na prezydenta i na radnych.

Podczas zbliżających się wyborów samorządowych wszyscy chcielibyśmy wybrać takie władze, które nie popsują tego, co jest dobre i naprawią to, co nam utrudnia życie. Dlatego właśnie opracowana została ankieta dla mieszkańców Elbląga, ułatwiającą ocenę poszczególnych dziedzin życia w sferze społecznej i gospodarczej - w zakresie kompetencji władz samorządowych. Pytania pogrupowano w ramach najważniejszych zakresów problemowych z życia gminy: bezpieczeństwa, edukacji, ekologii, pomocy społecznej, kultury, rozwoju przedsiębiorczości itd.
     - Ankietę przygotowaliśmy w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz głos - masz wybór”, zainicjowanej i prowadzonej przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów - mówi Elżbieta Szczesiul-Cieślak, redaktor naczelna „Razem z Tobą”. - Celem akcji jest zainteresowanie obywateli sprawami gminy i zachęcenie do uczestnictwa w życiu publicznym. Chodzi nie tylko o udział w wyborach, ale i wzmocnienie - zarówno u wyborców, jak i u wybieranych - poczucia współodpowiedzialności za podejmowane decyzje. Akcja nie ma charakteru politycznego - nie popiera żadnej partii i ugrupowania. Stawiamy na edukację obywatelską - zainteresowanie stanem gminy i zapoznanie się z kompetencjami samorządu, co z kolei powinno się przełożyć na frekwencję wyborczą.
     - Ankieta jest dostępna w Elbląskiej Radzie Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, zaraz przy wejściu i w redakcji „Razem z Tobą” przy ul. Związku Jaszczurczego 15, oraz w Elbląskim Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Pozarządowych mieszczącym się również przy ul. Związku Jaszczurczego - dodaje. - Jest także w miesięczniku „Razem z Tobą”, który wejdzie do dystrybucji jutro. Miesięcznik jest dostępny m.in. we wszystkich szpitalach, przychodniach rehabilitacyjnych, stowarzyszeniach osób niepełnosprawnych. Ankiety zostaną dostarczone także do dużych placówek handlowych w różnych punktach miasta.
     Wyniki ankiety, wskażą, co, zdaniem mieszkańców, wymaga szczególnej uwagi samorządu, posłużą do sformułowania postulatów i oczekiwań elblążan, a co za tym idzie - do oceny programów wyborczych kandydatów na prezydenta i na radnych.
     - Zebrane opinie i postulaty zamierzamy przedstawić kandydatom wraz z pytaniem, czy i jak, chcą je zrealizować - zapowiada Elżbieta Szczesiul-Cieślak. - Ankieta, którą przygotujemy dla kandydatów na prezydenta, będzie też w pewnym stopniu sprawdzianem ich kompetencji.
     Wyniki ankiety oraz odpowiedzi kandydatów opublikowane zostaną w gazetach „Razem z Tobą” i „Pozarządowiec” oraz na stronach internetowych www.razemztoba.pl i www.eswip.elblag.pl.
     
     ***
     Do akcji „Masz głos - masz wybór” przystąpiło około 300 organizacji pozarządowych z całego kraju. W Elblągu biorą w niej udział: Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych - redakcja miesięcznika „Razem z Tobą”, Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Liga Kobiet Polskich Oddział Terenowy w Elblągu, Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Stowarzyszenie Integracyjne „Razem”.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Pani kochana nie pujdziem głosować, ankiete na podpałkę weźmiem albo do skupu zaniesiem. Z lasu my pani jesteśwa, ledwie piśmienne z nas ludzie, do pekaesu daleko, a my bez las chodzić nie będziem. Winko jeno pukniem we wybory się znieczulim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Panzerzug(2006-09-12)
 • Panzerzug, gadasz jakbyś już był pod wpływem :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  amelia(2006-09-12)
 • pancerzug ale z Ciebie anarchista !!!.Nie osmieszaj biednych ludzi. Jesteś na tyle łebski, żeby wiedzieć z kogo sie śmiać i jak.Chyba ,że sie mylę... byłaby to przykra pomyłka -przyznaję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-09-12)
 • Jdno z pytań? Czy z łatwoscia załatwiasz sprawy w ratuszu? Są niedozałtwienia, to udaje sie tylko ZNAJOMKOM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-09-12)
 • Łoj pani, znieczulim się, bo jak się przebudzim,bo to i tak po staremu zostanie. A głosować nie bedziewa, bo nie wierzym już w łobietnice. Łobiecać można wsystko kazdemu, a robić nima komu. Róbta sobie i sto ankietów, i niech wam na zdrowie pudzie. I łodczepta się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Panzerzug(2006-09-12)
 • Łoj pancercug, pancercug... moze i byłach sie z tobo i znieculiła ale podpodocie mi chłopecku pod Janosika. Uwazajta ,zebyśta na "zioberku "nie skoncyli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-09-12)
 • dobre sobie - masz głos i wybór - tylko po wyborze Oni robią sobie co chcą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-09-12)
 • Na podstawie wyników ankiety opracujemy pytania do kandydatów. Odpowiedzi opublikujemy, czyli będzie czarno na białym :) i będzie można trzymać za słowo tych, którzy zostaną wybrani. Pamiętajmy, że gmina, to my, a nie urząd, że każdy z nas ma prawo od prezydenta czy radnego zażądać sprawozdania z tego, co zrobił i wytlumaczenia się, jeśli czegoś nie zrobił. Można zrobić to wprost, osobiście lub np. w liście otwartym, na spotkaniach, przez biura - rady, (czy poselskie w przypadku posłów), biura komitetów wyborczych itd. Szkoda, że tak rzadko z tych mozliwości korzystamy. Słabością naszej demokracji jest brak kontroli społecznej. Nasze ankiety - dla mieszkańców, dla kandydatów na prezydenta i radnych oraz odpowiedzi na nie, mają pomóc w ocenie stanu miasta i właśnie - monitorowaniu obietnic wyborczych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  eszc(2006-09-13)
 • eszc jesteś naiwna!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-09-13)
 • na zarzut naiwności: życie znam, aż za dobrze i może dlatego marzę o trochę lepszym świecie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  eszc(2006-09-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Polar z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA