Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Michał Missan: koordynator od samorządu

 
Elbląg, Michał Missan: koordynator od samorządu Michał Missan został koordynatorem samorządowym PO (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Rek

Elbląska Platforma Obywatelska powołała koordynatora samorządowego. Został nim Michał Missan, szef klubu radnych PO w Radzie Miejskiej. Ma się m.in. zająć stworzeniem programu przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

Michał Missan ma 41 lat, jest szefem Działu Ratownictwa Medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, od 2010 roku pełni też funkcję radnego z listy Platformy Obywatelskiej, a pod koniec 2015 roku został szefem klubu PO w Radzie Miejskiej. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jest też typowany jako kandydat na prezydenta Elbląga w przyszłorocznych wyborach samorządowych, choć sama PO o szczegółach kampanii wyborczej w Elblągu na razie nie chce rozmawiać.
     - Mamy przyjęty ogólnopolski plan działania w sprawie wyborów samorządowych, które – wiele na to wskazuje – odbędą się w normalnym terminie, więc nie ma powodów, by teraz zaczynać kampanię wyborczą – mówi Jacek Protas, szef regionalnych struktur PO w naszym województwie. - 1 lipca zbiera się Rada Programowa, na początku października powstanie program „Co po PiS-ie w samorządach”, powstanie też 16-17 programów regionalnych, a w styczniu 2018 roku zostaną przedstawione kandydatury na prezydentów 102 największych miast.
     Elbląska PO już się do wyborów jednak przygotowuje, czego dowodem jest powołanie w mieście koordynatora samorządowego. Czym będzie się zajmował? - Chcemy działać wspólnie z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi. Będę odpowiedzialny za plan działań i program na najbliższe wybory samorządowe. Powstanie również lista liderów, którzy będą brani pod uwagę przez władze PO podczas tworzenia list wyborczych – mówi Michał Missan. - Samorządność to najważniejsza obecnie sprawa, w kontekście tego, co stało się ostatnio z ustawą o Regionalnych Izbach Obrachunkowych (głosami PiS RIO będzie mogło kontrolować nie tylko legalność wydatków samorządów, ale i ich celowość, a premier odwołać władze miasta czy gminy ze skutkiem natychmiastowej wykonalności – red.)
     - Nasze coponiedziałkowe dyżury w biurze, spotkania klubów obywatelskich czy cyklu „Porozmawiajmy” utwierdziły nas w przekonaniu, że potrzebne są także działania skierowane na mieszkańców. Dlatego powołaliśmy koordynatora samorządowego, którego działalność nie będzie ograniczać się jedynie do wyborów. Będzie mu pomagał zespół, który też już wybraliśmy – stwierdził Jerzy Wcisła, szef elbląskich struktur PO.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Domena .pl
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)