UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Michał Missan: koordynator od samorządu

 
Elbląg, Michał Missan został koordynatorem samorządowym PO
Michał Missan został koordynatorem samorządowym PO (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Reklama

Elbląska Platforma Obywatelska powołała koordynatora samorządowego. Został nim Michał Missan, szef klubu radnych PO w Radzie Miejskiej. Ma się m.in. zająć stworzeniem programu przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

Michał Missan ma 41 lat, jest szefem Działu Ratownictwa Medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, od 2010 roku pełni też funkcję radnego z listy Platformy Obywatelskiej, a pod koniec 2015 roku został szefem klubu PO w Radzie Miejskiej. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jest też typowany jako kandydat na prezydenta Elbląga w przyszłorocznych wyborach samorządowych, choć sama PO o szczegółach kampanii wyborczej w Elblągu na razie nie chce rozmawiać.
       - Mamy przyjęty ogólnopolski plan działania w sprawie wyborów samorządowych, które – wiele na to wskazuje – odbędą się w normalnym terminie, więc nie ma powodów, by teraz zaczynać kampanię wyborczą – mówi Jacek Protas, szef regionalnych struktur PO w naszym województwie. - 1 lipca zbiera się Rada Programowa, na początku października powstanie program „Co po PiS-ie w samorządach”, powstanie też 16-17 programów regionalnych, a w styczniu 2018 roku zostaną przedstawione kandydatury na prezydentów 102 największych miast.
       Elbląska PO już się do wyborów jednak przygotowuje, czego dowodem jest powołanie w mieście koordynatora samorządowego. Czym będzie się zajmował? - Chcemy działać wspólnie z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi. Będę odpowiedzialny za plan działań i program na najbliższe wybory samorządowe. Powstanie również lista liderów, którzy będą brani pod uwagę przez władze PO podczas tworzenia list wyborczych – mówi Michał Missan. - Samorządność to najważniejsza obecnie sprawa, w kontekście tego, co stało się ostatnio z ustawą o Regionalnych Izbach Obrachunkowych (głosami PiS RIO będzie mogło kontrolować nie tylko legalność wydatków samorządów, ale i ich celowość, a premier odwołać władze miasta czy gminy ze skutkiem natychmiastowej wykonalności – red.)
       - Nasze coponiedziałkowe dyżury w biurze, spotkania klubów obywatelskich czy cyklu „Porozmawiajmy” utwierdziły nas w przekonaniu, że potrzebne są także działania skierowane na mieszkańców. Dlatego powołaliśmy koordynatora samorządowego, którego działalność nie będzie ograniczać się jedynie do wyborów. Będzie mu pomagał zespół, który też już wybraliśmy – stwierdził Jerzy Wcisła, szef elbląskich struktur PO.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama