Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Mieszkańcy ocenili bezpieczeństwo i pracę policjantów

 
Elbląg, Mieszkańcy ocenili bezpieczeństwo i pracę policjantów fot. policja
Rek

Pod koniec października przeprowadzona została ankieta pod nazwą „Ocena pracy policjantów KMP w Elblągu w opinii społeczności lokalnej”. Jak co roku mieszkańców Elbląga pytano o to, jak oceniają pracę policjantów. I... oceniają ją dobrze.

Ankietyzację przeprowadzali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Spośród 500 przekazanych ankiet zostało zwróconych 460 prawidłowo wypełnionych, które posłużyły do opracowania sprawozdania z ankietyzacji. W badaniach ankietowych 53,91 proc. respondentów stanowiły kobiety a 46,09 proc. mężczyźni.
     Procentowy udział respondentów z poszczególnych dzielnic Elbląga przedstawia się następująco: osiedle „Zawada” – 116 ankiet (25,22 proc.), osiedle „Nad Jarem” – 120 ankiet (26,09 proc.), „Zatorze” – 112 ankiet (24,35 proc.), „Śródmieście” (w tym Stare Miasto) – 42 ankiety (9,13 proc.), osiedle „Za Politechniką” – 70 ankiet (15,22 proc.).
     Na pytanie, czy czuje się Pan/Pani bezpiecznie w Elblągu – 77,82 proc. na 460 ankietowanych odpowiedziało ”zdecydowanie tak lub raczej tak”. Natomiast na pytanie „Czy czuje się Pan/Pani bezpieczniej w miejscu swojego zamieszkania niż rok temu, pozytywnej odpowiedzi udzieliło – 78,69 proc.
     W ankiecie zapytaliśmy mieszkańców Elbląga, co według nich wpływa najbardziej na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Aż 164 ankietowanych co stanowi 35,65 proc. wszystkich respondentów określiło, że jest to „stan oświetlenia ulic i parkingów”.
     W ankiecie zwróciliśmy się do mieszkańców Elbląga o wymienienie zjawisk, które stanowią według nich najważniejszy problem w najbliższym otoczeniu oraz w największym stopniu stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa i naruszają porządek. Elblążanie, którzy brali udział w ankietyzacji, za najważniejsze dla nich zagrożenie uznali łamanie przepisów ruchu drogowego”, gdyż 128 respondentów 27,83% zwróciło na to zagrożenie uwagę jako najważniejsze. Kolejnym zagrożeniem , które wskazali respondenci, to zagrożenie jakim jest spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, wskazało na to 110 osób 23,91 proc. Porównywalnym problemem dla ankietowanych było również „niszczenie mienia” i „zakłócenie ciszy nocnej” 75 osób tj. 16,30 proc., „nietrzeźwi kierujący” – 7,39 proc.
     Pytaliśmy również elblążan, czy wiedzą, kto jest dzielnicowym w ich miejscu zamieszkania. Pozytywnej odpowiedzi – wiem, kto jest dzielnicowym – udzieliło 190 osób co stanowi 41,30 proc.
     Spośród 460 ankietowanych ponad 70,65 proc. zapytanych elblążan darzy policję zaufaniem.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywki
Czapka z nadrukiem