Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Latawce dmuchawce wiatr Latawce dmuchawce wiatr

Milczenie jest złotem?

- Nie zapominamy o pracownicach Hetmana – zapewnia przewodniczący elbląskiej Solidarności, Mirosław Kozłowski.

W sprawie spółki związek wysłał do ministra sprawiedliwości kolejne pismo. Tym razem jest w nim prośba o dalszy nadzór nad toczącym się przed elbląskim sądem postępowaniem oraz o niedopuszczenie do odwlekania przez władze spółki finału sprawy.
     Przypomnijmy, na ostatniej rozprawie w Sądzie Pracy prezes Hetmana zgłosił wniosek o wyłączenie z prowadzenia sprawy wszystkich elbląskich sędziów, bo zdaniem prezesa nie są oni w stanie wydać obiektywnego wyroku.
     W liście do ministra Grzegorza Kurczuka zarząd Solidarności w Elblągu stwierdził, że złożenie wniosku „jest naganne, zmierza wyłącznie do przedłużenia postępowania i ma na celu ekonomiczne pogrążenie pracowników domagających się przywrócenia do pracy”. Związek prosi też o to, by decyzje w sprawie Hetmana zapadały możliwie szybko. „S” przesłała także swoje oficjalne stanowisko do prezesa Hetmana.
     - W wypowiedziach prezesa pojawiają się nieprawdziwe informacje, a kilka razy powtarzane kłamstwa mogą być w końcu uznane za prawdę, a tego nie chcemy - wyjaśnia przewodniczący.
     W liście „S” odrzuca zarzut „przerzucania na związki zawodowe odpowiedzialności za gospodarcze niepowodzenia spółki”. „To właśnie dramatyczna sytuacja spowodowana nieudolnym zarządzaniem firmą zdeterminowała pracowników z przełamania dotychczasowych postaw tolerowania naruszania prawa” – pisze Mirosław Kozłowski i przypomina o wynikach kontroli inspekcji pracy oraz ustaleniach prokuratury. „Zwracanie się Zarządu Regionu Solidarności do władz państwowych czy sądowniczych oparte jest wyłącznie o dozwolone prawem ramy – czytamy. - Związek wciąż gotowy jest także do dialogu. Jesteśmy także przekonani, że przykład spółki Hetman stanie się dla innych pracodawców negatywnym przykładem postępowania wobec pracowników.
     Wątek upublicznienia sprawy Hetmana powraca także w odpowiedzi, jaką przewodniczący związku przesłał prezydentowi Elbląga. W kwietniu prezydent zwrócił związkowcom uwagę, że ich walka o prawa pracowników Hetmana jest zbyt „głośna” i odstrasza od inwestowania w Elblągu potencjalnych chętnych. W odpowiedzi związkowcy napisali, że podejmują i będą podejmować działania w formie, jaką gwarantuje im ustawa o związkach zawodowych. „Aktywna, zgodna z prawem działalność nie powoduje skutków, o których Pan wspomina, przedstawione w piśmie stanowisko wydaje się bardziej chronić nadwerężony autorytet władz miasta, niż interesy potencjalnych a nie zidentyfikowanych inwestorów – czytamy w piśmie. - Jesteśmy gotowi do rozmów z każdym inwestorem mogącym przyczynić się do zmniejszenia bezrobocia”.
     - Manifestować będziemy, o ile oczywiście będzie to potrzebne, ale mamy to prawnie zagwarantowane – komentuje Kozłowski. - Aby to sobie wyjaśnić, wystarczyło zaprosić nas po prostu do stołu. Jak poinformował dziennikarzy Mirosław Kozłowski, związek zamierza się wkrótce spotkać z przedstawicielami ZUS (prezes Hetmana nie płacił składek za swoich pracowników od dwóch lat).
     - Chcemy wiedzieć, jak wygląda sprawa świadczeń dla pracowników firmy – mówi przewodniczący.

AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • aczego się kozioł spodziewasz jak wpływasz na przesuwanie terminów rospraw sądowych to co można myśleć o takim sądzie .każdy ma prawo do obrony i ten człowiek nie robi nic innego na co zezwala prawo to kozioł chce stać ponad prawem(wypowiedz po rozprawie za urzywanie fajerwerków na waszym zafajdanym festynie)każdy prowadzi działalność poto aby zarabiać a nie być filantropem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fan koziołka(2003-05-14)
 • Fanie: A jak już zarobisz, nie płacąc składek na ZUS, (coś mi się wydaje, że w bardziej cywilizowanych miejscach nazywa się to po prostu okradaniem) to ciekawe czy ci starczy na zapłacenie za płatne leczenie i emeryturę swych pracownic. Pewnie po prostu dasz tak zwanego dyla do innej spółki. Sprawdź, czy sam masz zapłacone składki, bo jeśli nie to życzę dobrego zdrowia....Poza tym coś słabo z tymi zarobkami, bo nie stać cię na słownik....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-05-14)
 • A jaka to strona jest Kozlowski w tej sprawie? Po co i do jakiego stolu on chce zasiadac i kto go ma tam zaprosic? Jak jest tak bardzo "pro" to niech zwyczajnie stworzy te stanowiska a ni e podpina sie pod cudze dzialanie. Politykom z daleka od sadow!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zza miedzy(2003-05-15)
 • Trochę mnie dziwi tytuł tej informacji.Czyżby redakcja sugerowała,że lepiej chować głowę w piasek jak robią to władze naszego "pięknego ,eurpejskiego " miasta.Zło należy nazywać po imieniu i dązyć za wszelką cenę do wyjaśnienia sprawy do końca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  1313(2003-05-15)
 • Ty fajnie Koziołka zastanów sie czy masz równo pod sufitem, Chyba dobrze ci płaci prezes Hetmana. Trzeba z wszystkimi nieuczciwymi prezesami typu prezesa z Hetmana w tym mieście i kraju zrobić porządek. Oni by chcieli ( nie wszyscy) aby pracownik niewolniki) tyrał w świątek piątek i niedzielę za marne grosze, najlepiej aby pracownik płacił sam za siebie składki ZUS, i inne ponosił koszty a najlepiej jakby nie chciał brac wypłaty chociaz i tak marne grosze zarabiaja pracownicy Ale myślę że z chwilą wejscia do UE to niektórzy z nich będa musieli przestawić sie na wymogi jakie panuja w UE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pracownik(2003-05-15)
 • Szkoda, że ci "głupi" pracownicy nie domyślili się, że zamiast domagać się wypłaty trzeba przynieść trochę kasy panu prezesowi. I jeszcze domagają się nie wiedzieć czego przed sądem. Wstyd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  M02(2003-05-15)
 • Pozorne działania, ale w mediach sie zaistniało co p. Kozłowski? Ciekaw jestem jak długo ludzie dadzą się oszukiwac pustymi frazesami. Gdzie p. był gdy szalałm (nie)rząd p.Buzka ??? Nie-frajer
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-05-16)
 • JAKA to osobowoscia jest Kozlowski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-05-16)
 • Osobowosc!!!! Mniej niz zerooo, mniej niz zeeerooooo!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-05-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI