Mistrzostwa braniewskich służb mundurowych

Elbląg, Mistrzostwa braniewskich służb mundurowych

24 lutego w hali sportowej przy Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie odbyły się II Mistrzostwa Służb Mundurowych w halowej piłce siatkowej. Zacięty pojedynek zakończył się zwycięstwem braniewskich „pograniczników”.

Na starcie turnieju, obok drużyn reprezentujących Komendę Powiatową Policji w Braniewie, Zakład Karny i Placówkę Straży Granicznej, stanęła gościnnie drużyna PSG w Grzechotkach.
       Zawody stały na dobrym i wyrównanym poziomie, po pierwszych meczach na czoło stawki wyszły drużyny ZK i PSG Braniewo, co zaostrzyło ducha rywalizacji. Zawodnicy z meczu na mecz grali coraz lepiej. Obok uznawanych za murowanych kandydatów do tytułu mistrza w funkcjonariuszy Służby Więziennej, nadspodziewanie dobrze radzili sobie „pogranicznicy” z Braniewa. Doszło więc do finałowej batalii między obiema drużynami. Po pierwszym secie nic nie zwiastowało sensacji, ponieważ doświadczona i utytułowana ekipa ZK wygrywała do 13 punktów, co chyba uśpiło nieco ich czujność w następnej partii.
       W kolejnym secie walka rozgorzała na całego od pierwszego gwizdka sędziego Zenona Kuka i toczyła się punkt za punkt. Momentem przełomowym tej potyczki okazała się kontuzja rozgrywającego PSG Braniewo Bogdana Kisiela, którego zastąpiła Katarzyna Rant. Po raz kolejny okazało się, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Kasia - doświadczona zawodniczka, poderwała drużynę do jeszcze lepszej gry. Mniej błędów i determinacja przyniosła nieoczekiwany wynik, pogranicznicy wygrali seta do 23.
       Przy stanie 1:1 konieczne było rozegranie trzeciego decydującego seta. Szala zwycięstwa przychylała się ze strony na stronę. Nieco więcej zimnej krwi zachowali strażnicy graniczni i przy odrobinie szczęścia niespodzianka stała się faktem. Funkcjonariusze Placówki SG w Braniewie wygrali seta 15:11 i z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Kolejny raz okazało się, że sport rządzi się swoimi prawami i drużyny pozornie słabsze potrafią dostarczyć wiele wrażeń.
       Nie opadły jeszcze emocje po finale, a swoje spotkanie o trzecie miejsce rozpoczęły drużyny KPP Braniewo i PSG Grzechotki. Od pierwszej piłki walka była wyrównana i zacięta, a co najważniejsze prowadzona w duchu sportowej rywalizacji. W pierwszym secie wygrali policjanci pod dowództwem braci Tatarów. W kolejnym starciu pogranicznicy z Grzechotek wyrównali i doprowadzili do decydującego seta przy dużym udziale rozgrywającego Krzysztofa Salińskiego. W decydującej partii meczu drużyna KPP opadła nieco z sił, a skrzętnie wykorzystała to drużyna PSG z Grzechotek wygrywając 2:1.
       Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a wyróżnieni zawodnicy drobne upominki z magistratu Starostwa i Miasta Braniewa.
       Zawody przebiegały w miłej sportowej atmosferze. Rywalizacja mimo, że bardzo poważna przysłoniła cel jakim była integracja środowiska mundurowego regionu oraz propagowanie siatkówki i aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim odreagowanie stresu związanego z codzienną służbą.

Poszczególne spotkania – wyniki:
       1. KPP Braniewo – PSG Braniewo 0:2 (20:25, 19:25),
       2. ZK Braniewo – PSG Grzechotki 2:0 (25:14, 25:13),
       3. PSG Grzechotki – PSG Braniewo 0:2 (21:25, 17:25),
       4. ZK Braniewo – KPP Braniewo 2:0 (25:12, 25:13),
       5. PSG Braniewo – ZK Braniewo 2:1 (13:25, 25:23, 15:11),
       6. KPP Braniewo – PSG Grzechotki 1:2 (25:23, 18:25, 5:15).