Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak u prezydenta

 
Elbląg, Mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak u prezydenta fot. nadesłana
Rek

Prezydent Witold Wróblewski spotkał się dziś (22 październiku) z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak oraz z Prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Sylwią Domżalską. Elbląg będzie jednym z czterech miast, w których w tym roku odbędą się warsztaty w ramach projektu Otylia Swim Tour.

Efektem tego spotkania będzie organizacja w Elblągu warsztatów pływackich w ramach projektu Otylia Swim Tour, realizowanego przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
     - Bardzo cieszę się z dzisiejszego spotkania i z faktu, że Elbląg jest w pani zainteresowaniu. Mamy wybudowany nowy obiekt, który będziemy chcieli jak najlepiej wykorzystać, dlatego z przyjemnością włączymy się w to przedsięwzięcie. Jestem przekonany, że dzięki takim inicjatywom Elbląg będzie stałym punktem na mapie pływackiej naszego kraju – podkreślał podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski.
     Projekt Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów skierowanych do młodych pływaków w wieku 9-14 lat, a także rodziców i trenerów.
     - W każdym spotkaniu udział weźmie 90 młodych zawodników, ich rodzice oraz 30 trenerów. Dla każdej z tych grup przygotowano osobne zajęcia. Dzieci i młodzież będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych w wodzie i na sali gimnastycznej. Rodzice będą uczestniczyć w panelach z psychologiem sportu na temat odpowiedniego motywowania oraz z dietetykiem o zasadach prawidłowego odżywiania młodych sportowców. Trenerom natomiast zaprezentowane zostaną nowoczesne metody treningu. Każdy uczestnik projektu otrzyma również specjalnie przygotowaną książkę, która usystematyzuje wiedzę ze szkolenia – zaznaczyła Otylia Jędrzejczak.
     Wybór naszego miasta do udziału w projekcie nie jest przypadkowy. Mistrzyni Olimpijska zna Elblag, w 2013 roku gościła u nas na zawodach pływackich.
     - Bardzo miło wspominam pobyt w Elblągu. Wiem, że trenuje tu wiele dzieci, że są bardzo chętne do pracy. Teraz mają do tego bardzo dobre warunki. Mam nadzieję, że ten projekt zmotywuje ich jeszcze bardziej do trenowania i pokaże, że warto uprawiać sport – podkreślała Mistrzyni.
     Elbląg będzie jednym z czterech miast, w których w tym roku odbędą się warsztaty w ramach projektu Otylia Swim Tour. Zajęcia z Mistrzynią w naszym mieście planowane są na 28 listopada.
     Po spotkaniu z Prezydentem Otylia Jędrzejczak odwiedziła również Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI