Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Motocyklowa delegacja z Rosji w Braniewie

W dniu 24 kwietnia w Braniewie odbędą się uroczystości związane z 65 rocznicą zakończenia II Wojny Światowej. Uczestniczył w nich będzie Georgij Boos – Gubernator Obwodu Kaliningradzkiego, który do Braniewa przyjedzie na czele stuosobowej delegacji rosyjskich motocyklistów.

Uroczystości zgodnie z ceremoniałem wojskowym na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich rozpoczną się o godz. 12.00. Następnie na Rondzie gen. Andersa zostaną złożone kwiaty. W cerkwi odbędzie się modlitwa ekumeniczna. W Bazylice Św. Katarzyny zaproszeni goście wysłuchają koncertu chóru prawosławnego.
     W uroczystościach udział będą brali m.in. Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Gdańsku, Konsul Generalny RP w Kaliningradzie, doradca wojewody Bogumił Osiński, Starosta Braniewski, żołnierze Wojska Polskiego, delegacje: Inwalidów Wojennych RP, Związku Kombatantów Byłych Więźniów Politycznych i Osób Represjonowanych oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.
     Ciekawostką jest fakt, że delegacja rosyjska, która liczy blisko 100 osób, przyjeżdża na motocyklach. Na motocyklu przyjedzie również Georgij Boos, Gubernator Obwodu Kaliningradzkiego.
     Delegacja rosyjska pragnie złożyć kwiaty na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Braniewie. Został założony w latach 50. XX wieku i spoczywają na nim szczątki żołnierzy, którzy polegli od stycznia do marca 1945 roku podczas walk o Braniewo i okolice Zalewu Wiślanego. W sumie pochowanych jest tam ponad 30 tys. żołnierzy, z czego cztery tysiące jest znanych z imienia i nazwiska.
     Drugi wieniec motocykliści z Obwodu Kaliningradzkiego złożą pod pomnikiem generała Andersa.
     
     Program wizyty:
     10.00 – powitanie na granicy przez grupę polskich motocyklistów, przejazd pod Bazylikę Św. Katarzyny w Braniewie.
     12.00 – przejazd na cmentarz żołnierzy radzieckich, msza, przemówienia, złożenie kwiatów.
     13.30 – powrót pod Bazylikę, przejście na Rondo gen. Andersa, złożenie kwiatów.
     14.00–14.45 – koncert chóru prawosławnego w Bazylice św. Katarzyny, parada motocykli.
     15.00 – obiad w Restauracji „Spichlerz Mariacki”.
     16.00 – przejazd do Fromborka, zwiedzanie Wzgórza Katedralnego z przewodnikiem.
     16.40 – powrót do Braniewa, przejazd na granicę państwa, pożegnanie gości.
Edyta Wrotek, oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Zabudowa baru
AMK Szkło ozdobne 6
AMK Meble łazienkowe 5