Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na cmentarze autobusem

Elbląg, Na cmentarze autobusem (fot. Paweł Serocki)

W związku z dniem Wszystkich Świętych, Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego wprowadza zmiany w organizacji ruchu drogowego w obrębie elbląskich cmentarzy.

Cmentarz komunalny Agrykola
     Na ul. Agrykola 1 listopada w godz. 8-19 zostanie wprowadzony „zakaz ruchu w obu kierunkach”. Zakaz nie będzie dotyczył pojazdów osób sprzedających kwiaty, których właściciele posiadają ważne przepustki wydane przez Wydział Mienia Komunalnego i Spraw Mieszkaniowych UM (tel. 055 239 31 30). Gdy zajdzie taka potrzeba, zakaz ruchu w obu kierunkach zostanie wprowadzony również 31 października.
     Postój samochodów będzie możliwy na parkingu przy ul. Kościuszki, na którym 1 listopada zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (wjazd od strony skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Bydgoską, wyjazd przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Agrykola).
     Od 31 października do 2 listopada zostanie wprowadzony „zakaz zatrzymywania się” po obu stronach ulicy: na ul. Wspólnej; na ul. Kościuszki, na odcinku od ul. Podchorążych do ul. Toruńskiej; na ul. Sienkiewicza, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wspólną do ul. Agrykola.
     
     Cmentarz komunalny Dębica
     Od 31 października do 2 listopada na ul. Łęczyckiej - na odcinku od skrzyżowania ul. Grottgera z ul. Łęczycką i Rawską do Cmentarza Dębica, zostanie wprowadzony „zakaz zatrzymywania się” po obu stronach ulicy (z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela).
     1 listopada „zakaz zatrzymywania się” po obu stronach ulicy będzie obowiązywał również na odcinku od cmentarza do ul. Dalekiej (Stagniewo). Dodatkowo od strony Stagniewa będzie obowiązywał „zakaz wjazdu ciągników”.
     Od 31 października do 2 listopada sygnalizacja świetlna na ul. Bema może być wyłączana, w zależności od sytuacji na tej ulicy.
     
     Dojazd do Cmentarza Dębica
     Od strony skrzyżowania ul. Łęczyckiej z ul. Grottgera 1 listopada będzie on zamknięty
      i udostępniony wyłącznie dla:
     1. autobusów komunikacji miejskiej oraz autobusów przewoźników prywatnych. Dowóz osób na cmentarze przez autobusy prywatne będzie możliwy tylko po uzyskaniu zgody od Zarządu Komunikacji Miejskiej. ZKM będzie wydawał oznakowanie dla autobusów upoważnionych na wjazd na teren cmentarza, informacje na ten temat można uzyskać w siedzibie ZKM przy ul. Browarnej 90 (tel. 055 230 79 00).
     Autobusy komunikacji miejskiej będą oznakowane cyframi i literami. Autobusy oznakowane cyframi o numerach 6, 7, 9, 11, 14, 27, 31, 40 będą dojeżdżały na górną pętlę główną - starą część cmentarza, natomiast autobusy oznakowane literami A, B, C będą dojeżdżały do nowej części cmentarza - dolnej pętli. Na obu pętlach autobusowych zakazany będzie postój innych pojazdów niż autobusy komunikacji miejskiej i prywatnej (w przypadku dolnej pętli). W celu ograniczenia blokowania górnej pętli autobusowej, przewoźnicy prywatni będą wpuszczani przez Policję tylko na dolną - nową pętlę cmentarza. Ponadto na parkingu, gdzie znajduje się pętla, 1 listopada zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
     2. taksówek z pasażerami wpuszczanych na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie w miejscach wyznaczonych (na górnym i dolnym parkingu cmentarza) i tylko na czas opuszczenia pojazdu przez pasażerów, bez prawa parkowania. W przypadku dużych utrudnień w ruchu drogowym Policja czasowo nie będzie wpuszczać taksówek na cmentarz i teren przy cmentarzu.
     3. pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Pojazdy te powinni posiadać umieszczone za przednią szybą pojazdu karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych (wydawane przez Wydział Społeczny UM, tel. 055 239 30 22). Będą one wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję, w przypadku dużych utrudnień w ruchu drogowym Policja czasowo nie będzie ich wpuszczać na teren cmentarza i przy cmentarzu.
     4. służb miejskich i porządkowych.
     5. pojazdów osób duchownych.
     6. mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji przez zamknięty odcinek ul. Łęczyckiej, po okazaniu dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania.
     7. pracowników i właścicieli firm usytuowanych przy zamkniętym odcinku ul. Łęczyckiej, po okazaniu potwierdzających to dokumentów.
     8. pojazdów sprzedających kwiaty, których właściciele posiadają ważne przepustki wydane przez Wydział Mienia Komunalnego i Spraw Mieszkaniowych UM (tel. 055 239 31 84).
     
     1 listopada w godz. 6-22 dojazd na Cmentarz Dębica będzie możliwy od strony Stagniewa w sposób regulowany przez Policję.
     
     Ze względu na małą ilość miejsc postojowych w rejonie cmentarza oraz możliwość występowania korków ulicznych, Zarząd Dróg apeluje do mieszkańców Elbląga o korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Zmiany dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej poda w odrębnym komunikacie Zarząd Komunikacji Miejskiej.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • O cmentarzu na Zawadzie jak zwykle nic:P tak samo cmentarz w Próchniku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-10-25)
 • Czemu wszyscy mówią, że mamy dwa cmentarze w Elblągu? Czemu nikt nie pamięta , że są CZTERY czynne? Trzeci na Zawadzie, a czwarty w Próchniku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-10-30)
 • Po co te zbędne komentarze? Przcież ta wiadomość nie dotyczy rejestru cmentarzy i ich prawidłowej liczby w Elblągu czy okolicach tylko problemów związanych z dojazdami! Widocznie cmentarz na Zawadzie lub w Pruchniku nie jest tak oblegany przez ludzi i ruch jak cmentarz Dębica czy Agricola. Wszędzie widzice tylko same problem, ludzie....!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  !(2006-10-30)
 • Elblag miastem marud....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-10-30)
 • ! - wykrzykniku naucz się najpierw poprawnie pisać nazwy dzielnic i cmentarzy zanim zabierzesz głos.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-10-30)
 • anonimie a ty nie masz się czego czepiać. A co do wszystkich świętych to moim skromnym zdaniem, w dniu "Wszystkich świętych" ALP lub ZKM powinno wynająć od komunikacji miejskiej w Gdańsku, ok. 2 autobusy: dwuczłonowe "Ikarus". Autobusy te zabierają dwa razy więcej pasażerów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  o(2006-10-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Paryżem
Obrazy na alupanelu
Fototapety ze zwierzętami
Fototapety do łazienki