Piątek 24-05-2019, imieniny Zuzanny, Joanny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na ostatniej prostej przed maturą

 

Architektura, medycyna, lingwistyka stosowana, a nawet ... sinologia. Takie kierunki studiów marzą się tegorocznym maturzystom II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Dziś (28 kwietnia) odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a po majówce zmierzą się z egzaminem dojrzałości.

Przed Martyną i Julią majówka z książkami.
     - Zdecydowanie będziemy się uczyć - przyznały dziewczyny. - Stres jest duży, szczególnie przed egzaminem z matematyki. Jesteśmy pozytywnie nastawione, ale matematyka często zadziwia - pozytywnie, ale i negatywnie. Mamy jednak nadzieję, że damy radę.
     Maturzystki mają konkretne plany na to, co po maturze. Obie, choć profile klas w liceum na to nie wskazuję (Martyna - biologiczno-chemiczny, Julia zaś matematyczno-geograficzny) stawiają na znajomość języków obcych.
     - Chciałabym studiować lingwistykę stosowaną - zdradziła Martyna.
     - Sinologia wydaje mi się ciekawym kierunkiem - to z kolei plan Julii. - Do tego chciałabym zdać kilka egzaminów z języka angielskiego i zostać tłumaczem.
     Architektura marzy się Marii, dlatego przygotowuje się do rozszerzonej matury z matematyki i języka angielskiego.
     - Plus fizyka rozszerzona - to plan Michała, który być może wybierze się na Wojskową Akademię Techniczną.
     Dziś (28 kwietnia) podczas uroczystości w Teatrze im. Aleksandra Sewruka maturzyści z Jagiellończyka odebrali świadectwa ukończenia liceum.
     - Mam dla was bardzo złe wieści - rozpoczęła dramatycznie, choć z przymrużeniem oka Agnieszka Jurewicz, dyrektor II LO. - Z dniem dzisiejszym kończy się dla was okres dziecięctwa, w którym pełnicie rolę ucznia. Ruszacie w świat daleki i szeroki, a my będziemy z dumą na was patrzeć.
     Niewątpliwie to koniec pewnego etapu życia.
     - Dzisiejsze rozdanie świadectw to koniec niezapowiedzianych sprawdzianów, kartkówek, koniec odpytywania, wywiadówek, koniec z wagarami - wskazywała dyrektor Jurewicz. -  Teraz będziecie odpowiadać za siebie i wykuwać, jak kowale, swój los.
     Było też o maturze.
     - Za chwilę chwycicie za pióra, napiszecie swój pierwszy, dorosły egzamin, ale wierzę, że będą same wyśmienite wyniki - Agnieszka Jurewicz nie wątpi w swoich uczniów. - Lata doświadczeń pokazują, że muszą być to wyniki, które pozwolą wam dostać się na wymarzone studia.

 

I życzenia na "dalszą drogę życia".
     - Najlepsze książki są jeszcze do napisania, najlepsze obrazy do namalowania, najlepsze rządy do stworzenia. Wszystko, co najlepsze stworzycie wy - zakończyła z przekonaniem Agnieszka Jurewicz.
     Ale najpierw matura. Egzaminy rozpoczną się w czwartek (4 maja), tuż po długim weekendzie. Na początek tradycyjnie pisemny sprawdzian z języka polskiego. Uczniowie, którzy wybrali na maturze poziom podstawowy, chwycą za pióra o godz. 9. Natomiast test z języka polskiego na poziomie rozszerzonym rozpocznie się o godz. 14.
     Maraton maturalny zakończy się 26 maja.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Czapka z nadrukiem
Naszywka GODŁO
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki