UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na taką modernizację elbląski Teatr czekał długo

 
Elbląg, Tak ma wyglądać główne wejście do teatru
Tak ma wyglądać główne wejście do teatru

O pozyskaniu przez Teatr im. Sewruka dofinansowania na modernizację budynku już pisaliśmy. Dzisiaj teatr ujawnił więcej szczegółów inwestycji wraz z wizualizacją. Jak Wam się podoba?

Widz jest najważniejszy
       Teatr im. A. Sewruka w Elblągu dzieli budynek z Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Obecnie obie instytucje korzystają z wejścia głównego. Po zakończeniu realizacji inwestycji Teatr będzie miał oddzielne i reprezentacyjne wejście od ulicy – brzmi doskonale – Teatralnej. Dzięki temu widzowie, którzy wybierają się na spektakl grany na Dużej lub Małe Scenie będą wchodzić tym samym wejściem. Dzięki rozbudowie obiektu zwiększy się nie tylko przestrzeń foyer obu scen, szatni czy toalet, ale również pojawią się windy, dzięki którym poprawi się komfort widzów starszych i osób niepełnosprawnych.
      
       Zrobimy Wam scenę!
      
Dzięki planowanej rozbudowie prawie dwukrotnie powiększy się Mała Scena, która - choć nazwy nie zmieni - stanie się w praktyce sceną kameralną. Dziś na widowni mniejszej sceny może zasiąść około 80 osób, a po zakończeniu inwestycji sala kameralna pomieści nawet 200 widzów. Ponadto, powstanie sala prób, która ułatwi prace nad przygotowywaniem spektakli, a także sala edukacji teatralnej, w której bezkolizyjnie będą mogły odbywać się warsztaty z dziećmi i młodzieżą. Rozbudowa pozwoli również poprawić warunki pracy m.in. realizatorom, technikom, akustykom. W trakcie realizacji inwestycji zostaną wykonane również wszelkie prace związane z przebudową sieci zewnętrznych i przyłączy, a także termomodernizacją istniejących elewacji czy wymianą stolarki okiennej.
      
       OZE odegra swoją rolę
      
Teatr zdecydował się również na zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Na dachu zostanie zamontowanych 40 paneli fotowoltaicznych, dzięki którym instytucja będzie korzystać z „eko-energii”. To pozwoli również w przyszłości na wypracowanie oszczędności w zapotrzebowaniu na energię cieplną.
      
       Ugraliśmy kolejne środki
      
Rozbudowa, przebudowa i remont Teatru pochłonie 6,6 mln złotych. Ponad 4,5 mln Teatr pozyskał ze środków unijnych. Ale to nie koniec inwestycji „u Sewruka”. Z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego instytucja otrzymała dofinansowanie ponad 250 tys. złotych na realizację innych zadań inwestycyjnych. Dzięki tym środkom będzie możliwe m.in. zmodernizowanie systemu wentylacji Dużej Sceny wraz z wymianą systemu klimatyzacji, zmodernizowanie systemu interkomowego Dużej Sceny, kompleksowy remont pralni, czy montaż systemu wentylacji w pracowni malarsko-bufatorskiej i stolarskiej. Wszystkie inwestycje, które zaplanował Teatr im. A. Sewruka w Elblągu mają podnieść jakość realizowanych produkcji, poprawić warunki do odbioru spektakli, warunki pracy i przede wszystkim komfort widzów.
Jacek Żukowski, Teatr im. Aleksandra Sewruka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama