Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Nadal bardzo dużo wody

Sytuacja powodziowa w jeziorze Drużno i w żuławskich rzekach nadal jest bardzo poważna. Poziom wód utrzymuje się w granicach stanów alarmowych, miejscami woda sięga 20 cm ponad stan alarmu.

Wały są bardzo nasiąknięte wodą. Strażacy i ochotnicy wciąż kontrolują ich stan. W gminie Gronowo Elbląskie grupa około 50 osób uszczelnia osłabione wały workami z piaskiem i podwyższa je, by woda nie przelała się na pobliskie pola. Jednocześnie sprowadzono tam koparki, które udrażniają koryto rzeki. Nie ma bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców.
     W rzece Elbląg poziom wody znajduje się w granicach stanu ostrzegawczego i rzeka nie grozi wystąpieniem z brzegów.
     Tymczasem służby przeciwpowodziowe skarżą się na brak współdziałania z sąsiadami z województwa pomorskiego. Komitet przeciwpowodziowy w Dzierzgoniu podjął bez porozumienia z powiatem elbląskim decyzję, aby skierować wodę z zalanego polderu z powrotem do koryta rzeki Dzierzgoń. To działanie ma uchronić miejscowość Bągart przed podtopieniem. Decyzja została podjęta już kilka dni temu, ale dopiero dzisiaj służby przeciwpowodziowe dowiedziały się o tym.
     Wcześniej, kiedy rzeka poważnie zagrażała miejscowościom Św. Gaj i Bągart, nadmiar wody z rzeki wylano na wspomniany polder, powiadamiając jednak o tym Dzierzgoń.
     - Takie sprawy powinno się uzgadniać, chociażby po to, by na bieżąco kontrolować stan rzeki - skomentował Lech Rogowski ze Sztabu Kryzysowego powiatu elbląskiego.
     Melioranci zakazali wszystkim swoim służbom poruszania się ciężkim sprzętem oraz samochodami po drogach wałowych, bo to jeszcze narusza i tak już bardzo słabą ich konstrukcję. Worki i piasek do uszczelniania wałów będą teraz dowożone wyłącznie do miejsc bezpiecznych, a na same wały - łódkami i pontonami.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A czy gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  uczennica(2002-01-31)
 • Wiesz drzazga jest prawdopodobieństwo, że ten skandal został spowodowany ludzką głupotą i bezmyślnością. Takie informacje owszem - komuś mogą się do czegoś przydać - w przeciwieństwie do niektórych dezinformujących... ale i tak ktoś tutaj przegiął...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  uczennica(2002-01-31)
 • Drzazga: czy jesteś jeszcze wśród żywych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  uczennica(2002-01-31)
 • Jestem elblążaninem i interesują mnie wiadomości z naszego regionu, i dlatego nie widzę powodu dla którego redakcja softelu wyrzuca wiadomości podawane przez Drzagę.Informacje te nie zawierają treści erotycznych,pornograficznych,nie dotyczą też przekonań religijnych,tylko życia naszego miasta i okolic.Może to zazdrość, sami nie posiadają tak dokładnych informacji.A może z powodu jakichś nacisków.Wstyd że w czasach kiedy mamy wolność słowa ktoś postępuje wpodobny sposób.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  złośliwy(2002-02-01)
 • Do "złośliwy": Firma Softel jest wydawcą dziennika internetowego "portEl" i nie redaguje Elbląskiej Gazety Internetowej. Przyczyną usuwania wpisów czytelnika podpisującego się nickiem "Drzazga" są tylko i wyłącznie jego osobiste wycieczki (w tym publiczne pomówienie) w kierunku jedengo z autorów "portElu". Co do przepisywanych raportów o sytuacji na Żuławach Redakcja widzi możliwość ich zamieszczania w innej formie, niestety czytelnik "Drzazga" nie odpowiedział jak dotąd na naszą prośbę o kontakt w celu uzgodniania zawartości i zasad publikacji tych komunikatów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Redakcja(2002-02-01)
 • Droga redakcjo! Wielokrotnie czytałem wypowiedzi Drzazgi i wbrew temu co jest napisane nie doszukałem się osobistych wycieczek Drzazgi do kogokolwiek czy to do kogoś z redakci czy też innych osób.To prawda że jego komentarze są złośliwe i niektórzy mogą czuć się dotknięci sposobem jego wypowiedzi.Leczto nie jest powód dla którego jego wypowiedzi są usuwane.Z tego co napisliście wynika że jest on wam znany,więc jeżeli któś się czuje poszkodowany przezniego, dlaczego nie wystąpi na drogę prawną,a szykanuje go w ten sposób
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  złośliwy(2002-02-01)
 • Drzazga i Zadra rulez ! z taka pewna ciekawoscia sie ich czyta (taki tam folklor elblazkowa)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  : ))(2002-02-01)
 • Maciek...!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drzazga(2002-02-01)
 • Zdrzazga, Zadra, Karolina jakaśtam, jakiśtam Andrzej i wile innych podpisów sygnowanych tę samą ręką: Człowieku, ten cierpisz na roz(- dwojenie, - trojenie, czworzenie...?) jażni. Pora na leczenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  gulczas(2002-02-02)
 • gulczas: czy u twojego lekarza?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Maciek(2002-02-02)
 • Cześć Gulczas (ciekawe, że ludzie, którzy atakują innych za pośrednictwem internetu rzadko mają odwagę podpisać się z imienia i nazwiska). Mam na imię Karolina a w portElu podpisuję się bardzo różnie (najczęściej uczennica) i wbrew pozorom nie świadczy to o moim rozdwojeniu... trojeniu itd. jaźni - zwyczajnie podpisuję się różnie w zależności od potrzeb. Niedawno podpisałam się swoim imieniem a pod artykułem „Szatański Harry Potter": Sprostowanie podpisałam się jako „jakaśtam”... hmm, ale widocznie wiesz lepiej kim jestem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Karolina, jakaśtam, uczennica(2002-02-02)
 • Swoją drogą Gulczas to miło, że porównałeś moje teksty do tak dobrze skomponowanych i czystych językowo wypowiedzi czytelników portElu. Zdaję w tym roku maturę i chciałabym aby komisja oceniła mnie równie pozytywnie jak ty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  maturzystka(2002-02-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II