Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Otwarcie wiaduktu z prezydentem Otwarcie wiaduktu z prezydentem

Nagrody wręczone

 
Elbląg, Nagrody wręczone Krzysztof Błaszczak, Magdalena Jankun, minister Krystyna Szumilas i Marlena Derlukiewicz.
Rek

Troje konsultantów z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach w ogólnopolskim konkursie na program nauczania ogłoszonym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, 23 kwietnia w Warszawie odebrało nagrody z rąk Krystyny Szumilas, minister edukacji narodowej.

Marlena Derlukiewicz (program do języka polskiego dla klas IV-VI szkoły podstawowej „Czytać, myśleć, uczestniczyć”), Magdalena Jankun (program do geografii dla gimnazjów i pierwszych klas liceów „Bliżej świata…” ) i Krzysztof Błaszczak (programy do chemii dla gimnazjów i pierwszych klas liceów „Poznać i zrozumieć chemię” i „Wszechobecna chemia”) w zasadzie zdobyli dwie nagrody. Pierwszą za zajęcie pierwszego miejsca w swoich kategoriach przedmiotowych i drugą nagrodę w konkursie portalu edukacyjnego Scholaris na wykorzystanie zasobów portalu w pracy dydaktycznej. Nagrodzone programy są prezentowane w formie elektronicznej na stronach Ośrodka Rozwoju Edukacji, organizatora konkursu, i mogą z nich korzystać nauczyciele ze wszystkich polskich szkół. Kolejnym sukcesem jest wydanie programu do języka polskiego „Czytać, myśleć, uczestniczyć” w wersji papierowej przez Wydawnictwo Nowa Era, które uzyskało licencję ORE na upowszechnienie programu.
     
***
     
     Ośrodek Rozwoju Edukacji jest placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym, prowadzoną przez Ministra Edukacji Narodowej. Powstał w wyniku połączenia Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.
     Nauczyciele w Polsce pracują w oparciu o dwa dokumenty: podstawę programową przygotowaną przez ekspertów MEN oraz programy nauczania do poszczególnych przedmiotów. Nauczyciel ma trzy możliwości: może wybrać program napisany przez inną osobę, może taki program zmodyfikować, może też napisać swój własny. W praktyce większość nauczycieli wybiera program innego autora i go modyfikuje.
     Zadaniem konkursu ORE było wyłonienie najlepszych programów nauczania do poszczególnych przedmiotów. Komisja konkursowa przy ocenie programów wzięła pod uwagę poprawność merytoryczną i dydaktyczną, zgodność z podstawą programową oraz innowacyjność w zakresie metod aktywizujących uczniów i indywidualizacji procesu nauczania.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

!!!PROMOCJA6!!!
Promocja RATY 0%
AMK Meble łazienkowe 3
DRZWI POL-SKONE ARCO W03-PROMOCJA!!!