UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nagrodzeni za rozwijanie wsi

 
Elbląg, Nagrodzeni za rozwijanie wsi
fot. nadesłane

28 czerwca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się wręczenie nagród 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze przedsięwzięcia pozarolnicze na obszarach wiejskich. Spośród 14 laureatów, wyróżnienie otrzymało Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych wraz z Partnerstwem „Miejsca z Duszą. Miejscowości Tematyczne Warmii i Mazur”.

Nagrody do konkursu „Sposób na Sukces” przyznano w kategoriach: indywidualna, rodzinna, zespołowa oraz inicjatywy na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. Ta ostatnia wpisała się w idee Partnerstwa „Miejsca z Duszą”, które umożliwia tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców wsi wchodzących w jego skład.
     
„Miejsca z Duszą” to partnerstwo skupiające 10 miejscowości tematycznych Warmii i Mazur,  Położone są na terenie Zalewu Wiślanego, Wysoczyzny Elbląskiej oraz w okolicach Kanału Elbląskiego. Każda z nich utworzyła własne oferty, które dają możliwość poznania uroków wsi oraz obcowania z tradycją, kulturą i naturą wedle przyjętego tematu przewodniego. Spróbować tu można lokalnych przysmaków przyrządzanych zgodnie z tradycyjnymi przepisami: „anielskie ruchańce”, „pieczone bociany” na słodko, „podhujaszcze pierogi” czy „jaszczury na kiju”. Znajdzie się coś i dla podróżników – podczas gier terenowych wcielić się oni mogą w poszukiwaczy kaperskiego skarbu lub przenieść do czasów z babcinych lat. W ofercie miejscowości są również różnorodne warsztaty, rajdy rowerowe. Tak bogatą ofertę zbudowali mieszkańcy małych miejscowości przy wsparciu ESWIP-u. Dzięki temu przyjmują grupy turystyczne z rozmaitych części Polski, co pozwala im na dodatkowy zarobek i ciekawe zajęcie. Informacje o partnerstwie można znaleźć na stronie www.miejscazdusza.pl.
     
     Z zdobycie drugiego miejsca w konkursie, ESWIP oraz „Miejsca z Duszą” otrzymali dyplomy od: Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Marka Sawickiego – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi , Jacka Protasa – Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Mariana Podziewskiego – Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Zygmunta Kiersza – Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.
     
     Takie wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie jest dowodem na to, że inicjatywy podejmowane na rzecz społeczności lokalnych są potrzebne i zauważalne.
Zespół ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama