Piątek 17-08-2018, imieniny Jacka, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najgorzej na prostej

Wbrew powszechnej opinii mówiącej, że większość wypadków spowodowana jest złą nawierzchnią dróg, do zdarzeń drogowych dochodzi najczęściej na odcinkach prostych o dość dobrej jakości.

W powiecie nowodworskim najwięcej kolizji i wypadków wydarzyło się na drogach, na których panuje - szczególnie w okresie sezonu letniego - wzmożony ruch. Oprócz siódemki, jest to droga nr 55 z Nowego Dworu Gdańskiego do Malborka, 502 prowadząca z Nowego Dworu na Mierzeję Wiślaną oraz 501, która ciągnie się przez cały teren Mierzei Wiślanej. Z ponad 300 kolizji oraz 64 wypadków, które wydarzyły się w ubiegłym roku, do większości doszło właśnie na tych drogach. Poza sezonem najniebezpieczniejsza pod względem wypadkowości pozostaje zdecydowanie trasa nr 7.
     - Trudno znaleźć miejsca najbardziej niebezpieczne, ale najczęściej bywają to skrzyżowania, chociaż wydawałoby się, że tam powinno być właśnie najbezpieczniej - mówi szef Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gd. Zbigniew Ressel. - Nawet skrzyżowanie Orłowo - Pikowo, gdzie zainstalowano sygnalizację, nie gwarantuje bezpieczeństwa. Przyczyną zdarzeń drogowych jest zła nawierzchnia, nadmierna prędkość, mijanie w miejscach do tego nie przeznaczonych. Paradoksalnie jednak najczęściej do wypadków dochodzi na trasie nr 7, która ma dobrą nawierzchnię i jest najszerszą drogą, na której łatwo rozwinąć duże prędkości.
     Oprócz wspomnianego już skrzyżowania Orłowo - Pikowo (miejsca, w którym odbywają się regularnie blokady rolnicze) z punktu widzenia nowodworskiej policji jest jeszcze kilka niebezpiecznych miejsc. Skrzyżowanie drogi prowadzącej z Nowego Dworu Gdańskiego do Kmiecina jest z pozoru proste, czytelne, nic nie zasłania widoczności kierowcom. A jednak wyjątkowo często dochodzi tam do kolizji, a czasami do tragicznych w skutkach wypadków. Innym takim miejscem jest skrzyżowanie drogi z Suchowa do Rakowego Pola. Do niebezpiecznych w skutkach wypadków dochodzi również w Solnicy i Jazowej, miejscowościach położonych po obu stronach siódemki - co niestety przyczynia się do wzrostu zagrożenia ich mieszkańców. W tych miejscach w ciągu ostatnich lat zginęło kilku pieszych i rowerzystów.

OZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,