Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 
Elbląg, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
fot. arch.portEl
Rek

Dziś (1 marca) o godz. 12 pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej (ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego/Skwer Rotmistrza Pileckiego) odbędą się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Program uroczystości:
     - odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej,
     - przemówienia okolicznościowe,
     - Apel Pamięci i salwa honorowa,
     - składanie kwiatów.
     Na czas uroczystości z ruchu zostanie wyłączony fragment ulicy gen. Grota Roweckiego od skrzyżowania z ul. Traugutta do skrzyżowania z ul. Trybunalską.
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Narodowy dzień. .O tych wyklętych słyszę w TV, radio codziennie, codziennie widzę na ulicy ubranych w barwy, codziennie rzygać się chce bo to już przesyt, odwracanie uwagi od niszczenia kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 5
  (2018-02-27)
 • Dnia 1 marca 1943 r. Poczta Lawiny Nr 25 A/VI – O. VI L. dz. 5277/tjn/43 – Dnia 1 października 1943 r. – Meldunek organizacyjny Nr 190 – Za czas od 1.IX 42 do 1.III 43(…)Rozdział G Akcja Scaleniowa (…) Organizacje paramilitarne niepodporządkowane ze względu na wrogi lub nielojalny stosunek do Rządu lub Komendy Sił Zbrojnych w Kraju 1.NSZ (Narodowe Siły Zbrojne) – pod dowództwem płk. piech. Oziewicza wywodzi się od ONR Szaniec. Występuje napastliwie przeciwko Siłom Zbrojnym w Kraju, prowadząc demagogiczną agitację w prasie, w słowie, siejąc w terenie szkodliwy zamęt. Próbują tworzyć tzw. Armię narodową, przeciwstawiając się Armii Krajowej. Wykorzystują ambicję drobnych organizacji paramilitarnych i łączą je pod firmą NSZ. Należą tu: „Miecz i Pług”, Związek Jaszczurczy, odpryski wcielonych do KOP i WO – „Wilków”. (…) Komendant Sił Zbrojnych w Kraju Grot
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  spx(2018-02-27)
 • M. p. , dnia 9 grudnia 1944 – Gen. Okulicki do prezydenta RP: Sytuacja wojskowa i polityczna w kraju -Załącznik II – Wytyczne na okres zimowy 44/45 (…)IV. Położenie wewnętrzne(…) Nasz stosunek do AL, PAL i KS pozostaje niezmieniony. Nie prowadzimy z nimi otwartej walki zbrojnej, uważamy ich jednak nie za część polskich sił zbrojnych, lecz za agentów sowieckich. Zwalczamy propagandowo. W wypadku prób terroru z ich strony należy je ukrócić radykalnie i wszystkimi środkami. Próby scalenia NSZ podejmowane przez gen. Bora skończyły się niepowodzeniem na skutek nieszczerego i perfidnego stanowiska ich czynnika politycznego. Rozkaz gen. Bora w lipcu b. r. polecił wcielać NSZ do AK bez rozmawiania z ich górą organizacyjną i polityczną. Rozkaz ten obowiązuje nadal. Większość okręgów NSZ podporządkowała się komendantowi wyznaczonemu przez gen. Bora. Zwracam uwagę, że w szeregach NSZ znajduje się dużo elementu pełnowartościowego, zbałamuconego przez niepoczytalne kierownictwo polityczne. (…) Należy się przeciwstawiać w propagandzie próbom NSZ współpracy z Niemcami. (…) Niedźwiadek Otrzymują: C. Szef Sztabu Gł. – meldunek, Kmdci Okręgów (obsz) Rzeka, Jodła, Barka, Muzeum, Chodnik, Zamek, Szefowie oddziałów sztabu KG do wiadomości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  spx(2018-02-27)
 • RODACY ! Myślmy o przyszłości Polski, o tym jak będą żyły nasze dzieci, jak tworzyć dochód narodowy, jak pomnożyć x 3 dochody Polaków. My ciągle tylko grzebiemy w historii, ale wybiórczo, bo boimy się prawdy - obecne łąjno w jakie sami wpadliśmy, to sprawa holokaustu. Ponadto rządzący nie mają pojęcia jak się tworzy ( produkcję, dochody itp ), a jedynie jak się burzy i sięga do kieszeni podatników. Te imprezy, święta, zmiany nazw ulic, tworzenie legendarnych bohaterów ( legendarny = zmyślony, nieprawdziwy ), pomniki, to już kuriozum na skalę światową. Tego to i USA by nie wytrzymało finansowo. Świętować, czy pracować !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  (2018-02-28)
 • spx - ten historyczny bałagan który doprowadził nas do Jałty w ogóle nie interesuje młodych Polaków. Chcą żyć jak Europejczycy, a nie jak Azjaci. Zobacz kto przychodzi na żenujące widowiska polityczne. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  (2018-02-28)
 • przecież w sobote maszerowały kibole i darły gęby na Argykola
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  (2018-02-28)
 • chodźmy wszyscy na spokojny spacer do parku Kajki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2018-02-28)
 • Na naszych oczach tworzy się historia, nowa historia a Ty nie chcesz w tym uczestniczyć? Koniec zakłamywanej historii teraz zwycięzcy piszą ją od nowa. Sam sięgam pamięcią i nie pamiętam aby tuż przed stanem wojennym wałęsało się nazwisko nijakiego Bolka za to pamiętam twardego i nieustępliwego komunistom Jarosława, który doprowadził w rezultacie do obalenia komunizmu nie tylko w Polsce. Nie rozumiem tylko kwestii wojny niemiecko-rosyjskiej w 1945.Rzekome wyzwolenie Elbląga. Dziś źli jesteśmy że Rosjanie odbili z rąk Niemców Elbląg a co na to ówcześni więżniowie Stutthofu? Czy też byli wówczas źli czy jednak woleli zostać pod "opieką" Niemców?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  nierozumiejący(2018-02-28)
 • Moda jest i bedzie. To zaden fenomen tylko, ,uchoronowanie" ludzi zreszta watpliwych ktorzy zamiast odbudowywac Polske z ruin, szkolnictwa, kultury i gospodarki woleli latac z karabinami po lasach i, ,strzelac" nie widomo do kogo i po co?????Nieroby patrzyli jak zniszczony narod z chcecia chcial zyc, pracowac i rozwijac sie niz dalej walczyc i zabijac juz w Polsce wolnej od wojny, zbrodni, nikczemnosci i rozlewu krwi. Dlamnie to ludzie ktorzy nie sa krystaliczni jak chce dzis ich przedstawic rzad bo widomo ze, ,Bury" zgodnie z IPN ma krew na rekach ludzi, ,zwyklych mieszkancow". ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2018-03-01)
 • Wyklęty przeklęty jeden wół. Ja i tak będę głosował na pis bo dzięki prorodzinnej polityce +500 zamykam budżet domowy a kogo hołubią to mnie nie interesuje liczy się tylko kasa a nie jakaś tam historia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 5
  beneficjent(2018-03-01)
 • @beneficjent - Masz racje Beneficjent!Kazdy to wie i dlatego w Polsce i za granica mamy taki burdel i chlew w Polsce takze bo te rodziny z jednym dzieckiem 500- pluja na te wladze i zygaja nia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  (2018-03-01)
 • @beneficjent - Kupili cię za 500 a pewnie dałbyś się wydymać w tylny otwór nawet za 5 zet.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  (2018-03-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Długopis lub pióro na Walentynki
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED