Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie milkną powyborcze echa

 
Elbląg, Nie milkną powyborcze echa
Protesty dotyczą przeprowadzenia listopadowych wyborów samorządowych (fot. arch. WS)
Rek

Do Sądu Okręgowego w Elblągu wpłynęło 25 protestów związanych z przeprowadzeniem listopadowych wyborów samorządowych. Chodzi w nich m.in. o sposób zredagowania kart do głosowania, ale i o niewłaściwe - zdaniem wnioskodawców - zabezpieczenie urn, padają też oskarżenia o fałszerstwo. Dwa protesty sąd już oddalił, bo uznał je za bezpodstawne, kilka zwrócił ich autorom, by uzupełnili braki formalne, kilka przekazał do sądów w Warszawie i Olsztynie. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku zostaną rozpoznane.

Protesty złożyły osoby prywatne i komitety niezadowolone ze sposobu przeprowadzenia wyborów samorządowych. Niektóre są bardzo obszerne (liczą nawet kilkanaście stron), jest wiele wniosków dowodowych, strony wskazują nawet kilkudziesięciu świadków.
     - Protest dotyczą m.in. błędów, uchybień, zaniechań podczas głosowania w komisjach wyborczych, fałszerstwa niezamierzonego i świadomego, nieprawidłowości w zabezpieczeniu urn wyborczych, a także sposobu zredagowania kart wyborczych, głównie tzw. książeczek, braku właściwej i jasnej instrukcji, jak głosować - informuje Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.
     W sumie w elbląskim sądzie zarejestrowano 25 protestów wyborczych. Sześć spraw zostało już przekazanych do sądów właściwych miejscu zameldowania wnioskodawców, czyli do Warszawy i Olsztyna. Elbląski sąd wydał sześć zarządzeń o zwrocie dokumentów, bo wnioskodawcy nie usunęli braków formalnych w wyznaczonym czasie. Dwa protesty zostały oddalone.  Dotyczyły przeprowadzenia wyborów samorządowych w Milejewie i w Kisielicach. Sąd uznał, że wskazane we wnioskach zarzuty są bezpodstawne, nie miały wpływu na wynik głosowania.
     - Co do pozostałych protestów, czekamy na usunięcie braków formalnych - dodaje sędzia Zientara.
     Ustawodawca wskazał termin rozstrzygnięcia protestów - upływa on z końcem grudnia 2014 r. Jednak ze względu na odsyłanie wniosków do uzupełnienia, składanie zażaleń i inne procedury, które odbywają się drogą korespondencyjną, termin ten wydłuży się.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Pis wygrał to ludziom nie chce się wierzyć że nie było oszustwa :d
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  (2014-12-22)
 • PiS jak nie miałby wroga, to walczyłby i donosił sam na siebie. Przecież w komisjach mieli najwięcej " mężzow / żon " zaufania. Czyli nie wierzą sami sobie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 5
  (2014-12-22)
 • PIS twierdzi iż sukces PSL w wyborach to zasługa "okładki" czyli bycia na pierwszej stronie książeczki / karty do głosowanie do Sejmików! Tylko, że PIS zapomina iż w większości miast to własnie PIS był na "okładkach" kart do głosowania na radnych miejsckich!Czy PIS też kwestionuje własny "sukces" wyborczy w miastach w tym w Elblągu?;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 3
  powiec(2014-12-22)
 • czy członkowie P. .. eeeee. .. dajmy już spokój, bo to już nudne i ograne. Amen. Idą Święta!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2014-12-22)
 • dlaczego nie można głosować negatywnie na te głupie wpisy powyżej ?, bo co nie wolno bronić PiS-u ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 3
  (2014-12-22)
 • na sali siedziała komisja 5 - 6 osób z różnych ugrupowań i co? pięciu zamknęło oczy, żeby szósty sfałszował? Albo: mama wrzucała kartki a maluszek uszarpał plombę i co? Unieważnić wybory, odebrać matce dziecko? Nie dajmy się zmanipulować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  (2014-12-23)
 • a broń se
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 2
  yag12(2014-12-23)
 • "W wywiadzie dla „Super Expressu” syn polskiego pisarza (Leopolda Tyrmanda) stwierdził, że ostatnie wybory samorządowe w Polsce „na pewno nie zostały przeprowadzone prawidłowo“. - Wielu ludzi, którzy nawet głosowali na PO jest w szoku, jak bardzo władza może się nie liczyć z ich głosem". "Tyrmand młodszy zwraca także uwagę na zachowanie Bronisława Komorowskiego w momencie, kiedy opozycja podważyła wyniki wyborów. - Cała jego popularność opiera się na unikaniu konfliktów i zabierania głosu. I w takiej sytuacji mówi coś w stylu: jeżeli poddajecie w wątpliwość przebieg wyborów to podkopujecie demokrację. Otóż nie! To co powiedział prezydent podważa demokrację i jest obraźliwe dla ludzi kochających wolność. Podważanie rezultatu wyborów po licznych nieprawidłowościach lub błędach jest prawem wyborców w demokracji. Niepokojącym sygnałem są też działania policji. (…) Aresztowanie, przetrzymanie w zamknięciu i proces dziennikarzy, którzy relacjonowali protest w PKW". Jest to tylko fragment wywiadu z młodszym Tyrmandem, (skopiowałem z niezależna. pl) zachęcam tych wszystkich, którzy tak bezrefleksyjnie krytykują PiS za to że domaga się uczciwych wyborów, do większego wysiłku intelektualnego i nie kierowania się jakimiś fobiami czy wręcz nienawiścią, która niestety przebija z części wypowiedzi. Tu chodzi o nasze czyli zwykłych obywateli prawa, sympatie partyjne w tej tak podstawowej sprawie jaką są wybory muszą pójść na bok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  henn33(2014-12-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Meble łazienkowe 2
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 4
AMK Kuchnia 3