Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie musicie mnie nagrywać

 
Elbląg, Nie musicie mnie nagrywać
- Tak naprawdę to referendum trwa, to nie jest tak, że ono się skończyło. Dopiero w niedzielę zdecydujemy czy tutaj będzie rzeczywista zmiana - mówił Jarosław Kaczyński (fot. WS)

Mówię Państwu otwarcie, szczególnie tym osobom z Platformy Obywatelskiej: nie musicie mnie nagrywać. Ja to samo powtórzę jeszcze raz, nie dam się zastraszyć. Znam te ubeckie metody z lat 80., przeżyłem wtedy, dam sobie radę teraz – mówił Jerzy Wilk podczas dzisiejszego (4 lipca) spotkania z mieszkańcami na elbląskiej starówce. Zobacz więcej zdjęć.

Po wyczerpującej kampanii wyborczej dziesięciorga kandydatów i plejadzie gwiazd politycznych czas na ostateczne rozstrzygnięcie, które nastąpi w najbliższą niedzielę, kiedy to elblążanie zdecydują kto zostanie ich prezydentem. Dopóki jednak piłka w grze wizyty trwają, a znani politycy obu ugrupowań przyjeżdżają i wspierają swoich kandydatów.
     Dziś (4 lipca) Elbląg po raz kolejny odwiedził Jarosław Kaczyński, który wraz z Jerzym Wilkiem pojawił się w elbląskiej stoczni rzecznej, a po południu spotkał się z mieszkańcami miasta na starówce. Oprócz niego pojawili się również inni politycy tego ugrupowania, m.in. Anna Fotyga czy Bolesław Piecha.
– Tak naprawdę to referendum trwa, to nie jest tak, że ono się skończyło. Dopiero w niedzielę zdecydujemy czy tutaj będzie rzeczywista zmiana. A mówię w liczbie mnogiej, ponieważ sam czuję się niemalże elblążaninem. Tutaj zaczynałem legalną karierę polityczną i tu byłem senatorem – mówił Jarosław Kaczyński do zgromadzonych. – Zależy mi, żeby to miasto, z którym jestem związany dało sygnał Polsce, że zmiana jest nie tylko potrzebna, ale możliwa. Że Polską można inaczej rządzić, nie poprzez kilki i układy, a pro publico bono. Dziś na Elbląg patrzy cała Polska, przyjeżdżają ludzie znani z telewizji, czołowi politycy, właśnie dlatego, że tutaj odbywa się czas próby. Polska historia toczy się w Elblągu. Chciałbym was prosić, abyście z tej szansy skorzystali, abyście poszli do urn i głosowali świadomie.
     O to, by mieszkańcy szli na wybory prosił również kandydat na urząd prezydenta.

 

 – Przypominam, że wybory jeszcze trwają. Musimy wygrać w naszym mieście, ponieważ tak zdecydowali mieszkańcy miasta 14 kwietnia. Teraz mamy za zadanie zmienić te władze oraz Elbląg albo zostawić to, co było – nawoływał Jerzy Wilk. – Mówię Państwu otwarcie, szczególnie tym osobom z Platformy Obywatelskiej: nie musicie mnie nagrywać. Ja to samo powtórzę jeszcze raz, nie dam się zastraszyć. Znam te ubeckie metody z lat 80., przeżyłem wtedy, dam sobie radę teraz. Zapewniam was, że wygram te wybory – dodał odnosząc się do ostatnich nagrań, które pojawiły się w Internecie.
     We fragmencie rozmowy, który „wypłynął” do sieci można usłyszeć m.in. o „wspólnym froncie” z elbląskim Ruchem Palikota, o „starym układzie”, który chce wrócić do rządzenia miastem czy o finansowaniu spotu grupy referendalnej. Wszystko w ostrych słowach, z dużym wzburzeniem.
– W tym swoim wystąpieniu użyłem „męskiego” języka dlatego, że wszystkich szlag trafia w Elblągu jak patrzą na nasze miasto, co zostało z niego zrobione – mówił do tłumu Jerzy Wilk. – Członkowie Platformy, co powiecie temu ojcu, który nie ma na czynsz? Co z tymi śmieciami, które walają się po Elblągu? Co z komunikacją, co z drogami? Czas skończyć z tą władzą, która tutaj była. Proszę Państwa, idźcie na wybory, nie bójcie się taśm, bo one się skończyły.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Glass
Clinex W3 Multi
Clinex Stronger
Clinex M9 Strong