Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie trzeba już będzie patrzeć pod nogi

 
Elbląg, Nie trzeba już będzie patrzeć pod nogi Na razie powstaje nowy chodnik po jednej stronie ul. Królewieckiej (fot. Anna Dembińska)
Rek

Mieszkańcy, którzy na basen lub do szpitala wojewódzkiego docierają piechotą, nie będą już musieli patrzeć pod nogi. Nierówne chodniki przy ul. Moniuszki i Królewieckiej są wymieniane na nowe. Zniknie też kostka brukowa na części ul. Królewieckiej.

Miasto podpisało umowę na roboty uzupełniające z firmą, która w ubiegłym roku przebudowała ulicę Moniuszki. Wykonawca już rozpoczął prace, czyli remont chodnika wzdłuż ulicy Moniuszki na odcinku od ul. Szymanowskiego do drugiego zjazdu do Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Wymieni także nawierzchnię brukową na bitumiczną na części ulicy Królewieckiej, na odcinku od Szymanowskiego do Moniuszki. Jak informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego, prace mają się zakończyć do 20 maja i kosztować 178 tysięcy złotych.

  Prace w rejonie ul. Moniuszki mają się zakończyć do 20 maja (fot. Anna Dembińska) Prace w rejonie ul. Moniuszki mają się zakończyć do 20 maja (fot. Anna Dembińska)


     Nowe chodniki wraz ze ścieżką rowerową powstaję także w rejonie szpitala wojewódzkiego. W tym przypadku miasto również podpisało umowę uzupełniającą z wykonawcą wcześniejszego remontu ul. Częstochowskiej. Przewiduje ona wykonanie chodników po obu stronach ul. Królewieckiej (po jednej dodatkowo ścieżki rowerowej) na odcinku od szpitala wojewódzkiego do skrzyżowania z ul. Fromborską.
     - Prace mają się zakończyć 16 maja i kosztować 310 tysięcy złotych – informuje Łukasz Mierzejewski.
     
     
     

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Zalewać kostkę zalewać i to w całości. Szkoda, że zaczęli od zalania odcinka, który akurat był w dobrej kondycji w porównaniu z pozostałą częscią ulicy Królewieckiej ale dobre i to.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 4
  (2016-03-15)
 • Prawdziwy twardziel nie patrzy pod nogi. On się wywraca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2016-03-15)
 • Kostka przyda sie na Stare Miasto bo jest tam uliczek do wybrukowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  Orbitarex(2016-03-15)
 • Tak tylko kawałek dalej po prawej stronie samochody parkują na trawniku i niszczą trawnik. DLACZEGO?????Tam gdzie postawiono słupki nie parkują może na całej długości trzeba grodzić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2016-03-15)
 • Niech miasto sprawdzi jak wykonawca idzie na łatwiznę i jak kładzie chodnik od Szymanowskiego w kierunku CRW. Kawałek położyli na łuku przy Szymanowskiego chodnik szeroki a później już zrobili tak wąsko że dwa wózki obok siebie nie przejadą. !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  mieszkaniec-(2016-03-15)
 • to jest skandal z tym chodnikiem na Moniuszki, 2 osoby zprzeciwnych stron sie nie wyminą a co mówić o wózkach !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  ham(2016-03-15)
 • Skoro już nie będą musieli patrzeć pod nogi to w końcu zaczną patrzeć na ulice bo jadąc tam rano często gęsto rodzice prowadzący dzieci na basen w czarnych ubraniach nie patrząc na nic wchodzą na jezdnię jak Święte krowy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 1
  Wszystkiejuzzajete(2016-03-15)
 • Orbitarex- masz rację, tylko kto ułoży kostkę tak by posłużyła, choć 20 lat, poza tym koszt jest 10 x większy niż położenie asfaltu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  cv(2016-03-15)
 • Kiedy zrobią ul. Skłodowskiej? To bardzo blisko. Wszędzie na obrzeżach pięknie tylko w środku skansen?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Eeeeee(2016-03-15)
 • Ulica Trybunalska też czeka na nowy chodnik, tak samo Kosynierów Gdyńskich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  sjsj(2016-03-15)
 • A może by tak ktoś przypomniał o ul. Szucha i Szczecińskiej. Niektórzy samorządowcy obiecywali, obiecują od lat! I co. .. .?! Przedszkole przy ul. Szczecińskiej jego otoczenie i ono same ! Zapraszamy na przedwiosenny spacer.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2016-03-15)
 • Masz rację, nie nadajesz się na kierowcę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2016-03-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Ubezpieczenia OC i AC