Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie wolno spalać nieczystości i odpadów zielonych

 
Elbląg, Nie wolno spalać nieczystości i odpadów zielonych (fot. nadesłana)
Rek

W związku ze zbliżającym się okresem jesiennych porządków na terenach zielonych i ogródkach działkowych, a także z coraz częstszymi zgłoszeniami dotyczącymi spalania odpadów roślinnych, co wiąże się z dużym zadymieniem Straż Miejska apeluje.

Przypominamy, że na terenie Gminy Miasto Elbląg obowiązuje selektywna zbiórka odpadów, co określa uchwała nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
     Odpady komunalne, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe czy nawet odpady zielone ulegające biodegradacji należy segregować i składować w odpowiednich pojemnikach czy workach.
     Na terenie naszego miasta nie wolno spalać żadnych odpadów, czy to są butelki plastikowe, worki foliowe czy gałęzie lub liście zgromadzone na terenie własnej nieruchomości.
     Zgodnie z art. 31 ust. 7 ustawy o odpadach dopuszcza się spalanie zgromadzonych pozostałości roślinnych poza instalacjami i urządzeniami wyłącznie w przypadkach, gdy nie ma selektywnej zbiórki tych odpadów. Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu nałożyła na gminę obowiązek selektywnej zbiórki odpadów, w tym odpadów zielonych ulegających biodegradacji, która odbywa się na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów. Zakaz został wprowadzony na mocy ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, która zabrania takich praktyk po uruchomieniu na terenie miasta ogólnodostępnej kompostowni oraz po wdrożeniu systemu odbioru od mieszkańców tzw. odpadów zielonych.
     
     Pamiętajmy!
     Osoba, która spala jakiekolwiek odpady, w tym zielone, może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej w wysokości do 500 zł., co wynika z art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Czyli we wlasnym w przydomowym ogrodku nie moge zrobic frajdy dziecku rozpalajac male ognisku z galezi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 5
  (2015-09-18)
 • To zależy od sąsiadów. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 1
  ket(2015-09-18)
 • Szanowna Pani Karolino Wiercińska, oficjalnie informuję Panią że spalanie śmieci, odpadów o których mowa w artykule ma miejsce codziennie w kompleksie ogródków działkowych pomiedzy ulicami Fromborską i Okrężną. ps wieczorem przejść nie można tyle dymu. Dziękuję i ufam że Straż Miejska się tym zajmie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 12
  życzliwy(2015-09-18)
 • chyba straż miejska sobie jaj robi, właśnie byłem u naszych władz i poruszałem ten temat, a p. Nowak na to, że skoro ktoś dzierżawi teren to może sobie wszystko na nim robić także zrobić może prywatny folwark, tak władza reaguje na to co się dzieje w Elblągu, robią nas idiotów!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  baxter(2015-09-18)
 • No to już wnuczki na ognisko z kiełbaskami nie przyjdą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  dziadek...(2015-09-18)
 • frajde możesz robić dziecku w miejscach do tego wyznaczonych, jeśli Twój sąsiad mieszka kilka metrów od Twojego "przydomowego ogródka" ma prawo nie życzyć sobie Twojego dymu lecącego do jego domu czy to takie dziwne???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  (2015-09-18)
 • A teraz wyobraźcie sobie taką sytuację w mieście Elblągu każdy właściciel działki czy to domku czy działki ogrodowej rozpala sobie ognisko. .. powodzenia w oddychaniu !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 7
  myślący(2015-09-18)
 • Się społeczeństwo widzę tak wyżarło że ho ho, wielkie paniska dym im szkodzi. .. .. na cere chyba. A nie przeszkadza wam jak do biedrony pawie samochodami wjeżdzacie bo sie dupy nie chce ruszyć paru metrów z parkinu???A jak palicie latem grile z nahlanymi znajomymi u siebie na ogrodzie to jest spoko(pisze ogólnie) Nie sądze żeby ci wasi sąsiedzi palili tak wielkie ogniska że zadymiają pół dzielnicy. Pozdrawiam babcie i dziadków, róbcie wnukom ogniska bo nie długo będą mogli to tylko w tv zobaczyć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 3
  (2015-09-18)
 • dlatego nie ma co do "pieca dokładać" koleś, sam widzisz że jest źle więc po co jeszcze te ogniska ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-09-18)
 • To chyba nad jarem we wrześniu czy październiku nie byłeś, czasem jest tak siwo że nie widać nic i niestety w mieszkaniach musimy to wdychać bo dziadki krzaczki palą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  (2015-09-18)
 • Do zatroskanych o dzieci, wnuki i inne ogniska, przestańcie pisać farmazony jak chcecie dzieciom pokazać ogień to ruszcie swoją wielką D i zapier. .. do Bażantarni tam są miejsca wyznaczone do palenia ognia nie mówiąc już o innych poza Elblągiem jak Jelenia Dolina czy wspominana Prochownia (z piękną nową wiatą i ławeczkami) ale nie bo po co, lepiej biadolić i "umilać" życie innym bo się nie chce swojej wielkiej D ruszyć poza miasto co nie ?! i jeszcze jedno do "geniusza" który drwi ze szkodliwości dymu na cerę, więc posłuchaj mądralo mojej siostry syn ma problemy zdrowotne i jest właśnie UCZULONY między innymi na dym, taki jesteś mądry to idź i powiedz to temu dzieciakowi żeby powdychał sobie dymek z twojego ogniska a potem może przeżyje bez respiratora a może nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 7
  (2015-09-18)
 • pieprzenie o szopenie! skoro dym z ogniska przeszkadza sąsiadowi to może i grilla tez mi ktoś zabroni?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2015-09-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME