Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nielegalne plakatowanie

 
Elbląg, Nielegalne plakatowanie fot. Straż Miejska
Rek

Nadal częstym zjawiskiem na terenie naszego miasta jest rozwieszanie plakatów, różnego rodzaju ogłoszeń, rozstawianie tzw. koziołków czy umieszczanie napisów lub rysunków w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

W minionym tygodniu strażnicy podejmowali interwencję dotyczącą przyczepiania ulotek do drzewa za pomocą zszywacza. Niestety osoba, która dokonała tego czynu zbiegła. Tego typu zdarzeń od początku bieżącego roku było 30.
     Zgodnie z kodeksem wykroczeń art. 63a: Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Od 11 września br. obowiązuje również dodany do w/w artykułu § 1a., który mówi, że podżeganie i pomocnictwo są karalne.
     W związku z ostatnimi wyborami parlamentarnymi należy wspomnieć, że pełnomocnik wyborczy, który w terminie 30 dni po dniu wyborów nie usunie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii podlega karze grzywny, o czym mówi art. 495 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy.
     Rozwieszanie plakatów w miejscu do tego nieprzeznaczonym wpływa negatywnie na estetykę naszego miasta.
     
     
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • dlaczego nie można ukarać taki typów? przecież zawsze jest jakiś numer telefonu podany!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2015-11-03)
 • bardzo łatwo to ukrócić - miasto powinno wystawiać nie mandaty, a faktury za korzystanie z powierzchni reklamowej, np. 500 zł za cm2 za dobę. Można chyba uchwalić takie lokalne prawo i takie opłaty, tak jak opłaty za parkowanie - domyślnie stajesz, to płać, wieszasz - bulisz, bo osiągasz korzyść
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  woland(2015-11-03)
 • ja plakatowałem kiedyś plakaty wyborcze dla lokalnej agencji brocool. Robiłem to samo w miastach Lublin, Szczecin, Warszawa, Poznań - wszędzie plakatowanie odbywało się na słupach ogłoszeniowych. Mimo wszystko mijałem wiele plakatów po drodze na skrzynkach i w innych miejscach. Straż miejska chyba nie pilnuje odpowiednio kolportażu plakatów i ulotek tak jak powinna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MaciejPoznań(2015-11-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne