UWAGA!

Niezawodni partnerzy

 Elbląg, Porozumienie podpisane! na zdj. Justyna Król z RCW i Tomasz Woźny, IKS Atak Elbląg
Porozumienie podpisane! na zdj. Justyna Król z RCW i Tomasz Woźny, IKS Atak Elbląg (fot. WS)

W Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej na Siedząco (15-21 czerwca) weźmie udział 12 drużyn kobiecych i 16 męskich. Szacuje się, że samych zawodników, osób towarzyszących przyjedzie do Elbląga około 600. Towarzyszyć im będzie ponad setka wolontariuszy, głównie studentów PWSZ oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dziś (9 kwietnia) podpisano porozumienie w tej sprawie. Zobacz zdjęcia.

Mistrzostwa świata w piłce siatkowej na siedząco to wielkie wydarzenie sportowe, ale i wyzwanie logistyczne. Próbą generalną były mistrzostwa Europy, których Elbląg był gospodarzem we wrześniu 2013 r. Teraz IKS Atak (organizator MŚ i ME) również liczy na pomoc Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz Regionalnego Centrum Wolontariatu.
       - Szkoła i organizacja, które najwięcej pomagały nam podczas ubiegłorocznej imprezy sportowej teraz także deklarują wsparcie, a pracy będzie jeszcze więcej – mówi Tomasz Woźny, prezes IKS Atak. - Wszystko po to, by impreza o dobrej jakości przygotowana została w wielkim stylu.
       Dziś (9 kwietnia) Atak podpisał porozumienie zarówno z PWSZ, jak i RCW dotyczące wolontariuszy.

  Elbląg, Na zdj. rektor PWSZ Zbigniew Walczyk i Tomasz Woźny
Na zdj. rektor PWSZ Zbigniew Walczyk i Tomasz Woźny (fot. WS)


       - Uczelnia ma różne cele, nie tylko dydaktyczne – przyznał prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ w Elblągu. - Owszem ma uczyć, ale i wychowywać, stąd zaangażowanie studentów w wolontariat. Podczas mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco było ich 35, teraz Może będzie 70?
       Z pomocy studentów niesionej podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy zadowolona jest Justyna Król, wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu: - ME to była próba generalna, wolontariusze bardzo fajnie się sprawdzili i te same osoby chcą włączyć się w organizację mistrzostw świata. Wiedzą, że będzie to czas ciężkiej pracy, ale i zabawy oraz zdobywania doświadczenia.
       Czym zajmują się wolontariusze podczas wydarzenia, którego głównymi bohaterami są sportowcy niepełnosprawni z całego świata?
       - Zajmują się opieką nad drużynami i tu potrzebujemy osób, które znają język niemiecki, rosyjski lub angielski – wskazuje Justyna Król. - Dalej, poprzez strefę kibica, czyli zagrzewanie zawodników do walki, malowanie twarzy, pomoc w przeprowadzaniu konkursów, do transportu. Szukamy osób z prawem jazdy kat. B, które pomogą w transporcie sędziów, zawodników - z hoteli na halę. Potrzebujemy także wolontariuszy do obsługi hali sportowej i treningowej, która będzie mieściła się w Gimnazjum nr 9, jak również do punktów informacyjnych dla turystów, dla zawodników, dla kibiców.
       Wolontariusze mogą zgłaszać się zarówno do Regionalnego Centrum Wolontariatu, do IKS Atak oraz na PWSZ.
       - Już mamy zarejestrowanych ok. 100 osób, głównie studentów PWSZ. W sumie potrzebujemy ok. 150 osób plus służby informacyjne – kończy Justyna Król.
      

A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama