Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Norwegowie chcą zacieśniać współpracę z Elblągiem

 
Elbląg, Norwegowie chcą zacieśniać współpracę z Elblągiem fot. nadesłana
Rek

Podczas drugiego dnia tegorocznej edycji Święta Chleba prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydenci Marek Pruszak i Janusz Hajdukowski spotkali się z delegacjami naszych miast partnerskich.

Przedstawiciele wszystkich miast dziękowali władzom miasta za bardzo ciepłe przyjęcie i zachwyceni byli wysokim poziomem artystycznym Święta Chleba i jakością oferowanych oraz naszą elbląską starówką. Nasi partnerzy deklarowali ponadto współpracę także na szczeblu gospodarczym.
     
     Wizyta w ETP i hospicjum

     Tego samego dnia wiceprezydent Janusz Hajdukowski udał się z delegacją ze Stavanger (Norwegia) do Elbląskiego Parku Technologicznego oraz do nowej hali produkcyjnej firmy Acoustics, która posiada kapitał polsko-norweski. Delegacja odwiedziła także elbląskie hospicjum. Z kolei wieczorem wiceprezydent Marek Pruszak oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Adamowicz spotkali się z delegacją na spotkaniu podsumowującym, które odbyło się w Ratuszu Staromiejskim.
     - Cieszę się, że mogę się z Państwem spotkać ponownie. Miałem przyjemność rozmawiać z Panią Bjørg Tysdal Moe i cieszę się z chęci współpracy, jakie wyraziła Pani burmistrz. To dla nas bardzo cenna deklaracja - mówił wiceprezydent Marek Pruszak. Chciałbym jeszcze raz podziękować za wiele ciekawych pomysłów i deklarację wielopłaszczyznowej współpracy. Dla elblążan przywrócenie kontaktów z Norwegią jest bardzo ważne, a zaczęło się w latach 80 ub. wieku od życzliwej pomocy jaką otrzymaliśmy od mieszkańców Stavanger.
     - Kiedy podjęliśmy decyzję o przyjeździe tutaj nie wiedzieliśmy że będą obecni przedstawiciele innych miast, możliwość spotkania z innymi delegacjami była dla nas bardzo przyjemna i interesująca - wskazywała Bjørg Tysdal Moe . - Obecnie trzeba mocno pracować nad zrozumieniem sytuacji w naszych krajach i pracować nad demokracją. Jeżeli pracujemy z miastami partnerskimi to zawsze mamy wspólne projekty. Jestem pewna, że w Elblągu powstanie jeszcze kilka firm polsko-norweskich. Dołożę wszelkich starań by nasza współpraca zacieśniała się. Pierwszym krokiem jest zaproszenie firmy Acoustics na nasze targi, gdzie będą wystawiać swoje stoisko. Będziemy także współpracować z tą firmą. Jesteśmy otwarci na szerszą współpracę z elbląskimi przedsiębiorstwami i władzami miasta - podsumowała Moe Tysdal Bjørg zastępca burmistrza Stavanger.
     
     Inicjatorem wizyty był Ryszard Kalinowski współtwórca elbląskiej "Solidarności"
     16 listopada zostałem przewodniczącym Wydziału do Spraw Emigracji, od razu pomyślałem, że trzeba podtrzymać starą tradycję, kiedy to nasze miasto, nasza społeczność pomagała elblążanom. Nigdy nie było jednak kontaktu z władzą polityczną. Będziemy czynić wszelkie działania by ta współpraca się rozwinęła, jestem pewien, że po tej wizycie zrobi się dobry marketing dla Waszego miasta i nawiążemy współpracę na wszelkich możliwych płaszczyznach - mówił Ryszard Kalinowski pełniący funkcję przewodniczącego Innvanderrådet - Wydziału do spraw emigracji.
     
     Piękna starówka i doskonała opieka paliatywna hospicyjna
     - Ogromne wrażenie zrobiła na nas wizyta w Elbląskim Parku Technologicznym. Firmy tam działające są bardzo dobrze rozwinięte i wykorzystują najnowsze technologie - mówiła Grethe Eriksen - członkini Innvanderrådet.
     - Największe wrażenie zrobiło na mnie wizyta w hospicjum, sposób opieki i organizacja jest godna podziwu. Ponadto sposób odbudowy starego miasta zrobił na mnie ogromne wrażenie. Cała wizyta jest pozytywna. Ludzie są przyjaźni , a atmosfera panująca podczas Święta Chleba jest fantastyczna - wskazywał Nasir Daswandi Iftikar - wiceprzewodniczący Innvanderrådet.
Monika Borzdyńska, Rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II