Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe auta cieszą, ale gdzie jest strażnica?

 
Elbląg, Nowe auta cieszą, ale gdzie jest strażnica? Strażaków cieszy nowy sprzęt, ale pilną potrzebą jest nowa strażnica, w której mogliby go trzymać (fot. MS)
Rek

Kontener przeciwpowodziowy, agregat prądotwórczy, samochody ratownictwa wodnego i chemicznego. W sumie 10 jednostek sprzętowych wartych ponad 5 mln zł. To prezenty, jakie otrzymali elbląscy strażacy od komendy głównej PSP. Bardzo się cieszą, ale to jedna strona medalu. Druga, ta ciemniejsza, to kłopoty z utrzymaniem pojazdów, z ich garażowaniem. W Elblągu nadal nie ma strażnicy z prawdziwego zdarzenia, a sami ogniomistrze prowadzą akcję protestacyjną. Jednak pomocy nigdy nie odmówią, bo strażak nawet, jeśli biedny to dumny.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu z tegorocznego rozdania środków unijnych otrzymała 10 jednostek sprzętowych. Nowych, niezbędnych do akcji podczas różnych zagrożeń, czy to powodzi, czy skażenia chemicznego.
     - Na Elbląg idzie 1/3 sprzętu przyznanego na całe województwo warmińsko-mazurskie – mówi prezydent miasta Witold Wróblewski. - To doposażenie to wyróżnienie naszych jednostek.
     Elbląscy strażacy otrzymali w tym roku sprzęt wart ponad 5 mln zł, a to jeszcze nie koniec.
     - W listopadzie trafi do nas komora dymowa za 1,5 mln zł – cieszy się st. bryg. Tomasz Świniarski, komendant miejski PSP w Elblągu. - To wspaniałe stanowisko do treningu strażaków, gdzie w warunkach zbliżonych do pożaru będą mogli przygotowywać się do akcji.
     Z którego prezentu strażacy cieszą się najbardziej?
     - Z pojazdów ratownictwa wodnego i chemicznego, bo do tej pory były to samochody, które bazowały na podwoziach Stara 266 i nie nadawały się już do pracy – mówi komendant Świniarski. - Właśnie ten nowy sprzęt najbardziej sprawdzi się w boju. W warunkach powodziowych na pewno wielkie znaczenie będzie miała pompa, a z mojego punktu widzenia, jako komendanta, najbardziej praktycznym brezentem okaże się samochód kwatermistrzowski – zaznacza. - Nie będę już musiał prosić kogoś, zlecać komuś z zewnątrz transportu środków gaśniczych, neutralizatorów oraz innego sprzętu niezbędnego podczas akcji ratowniczo-gaśniczej.
     Pięknie brzmi informacja o przekazaniu nowego sprzętu dla strażaków, co oczywiście przełoży się na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród elblążan, ale jest i druga strona medalu.

  Komendant miejski PSP w Elblągu Tomasz Świniarski i prezydent miasta Witold Wróblewski (fot. MS) Komendant miejski PSP w Elblągu Tomasz Świniarski i prezydent miasta Witold Wróblewski (fot. MS)

- Bardzo cieszymy się z nowych pojazdów, ale obawiamy się o ich utrzymanie, bo nasz budżet się nie zmienia – martwi się komendant Tomasz Świniarski. - Gdzieś ten sprzęt trzeba trzymać, garażować więc strażnica jest naszą potrzebą [to temat gorący od kilku lat, ale konkretów nie widać - red.]. Prezydent Elbląga umówił się na wstępną rozmowę z komendantem głównym PSP, bo powoli jest już mowa o konkretach, a nie tylko o mrzonkach – zdradza szef strażaków. - Jednak cieszymy się, że mamy chociaż grunt pod nową remizę (uśmiech).
     Strażacy, choć sami borykają się z problemami, głównie finansowymi, ale i lokalowymi, nigdy nie odmawiają pomocy.
     Zawsze stają na wysokości zadania, choć nie jest im wesoło.
     - Bo strażak to powołanie do niesienia pomocy – wyjaśnia st. bryg. Tomasz Świniarski. - Jesteśmy na pierwszym miejscu wśród grup zaufania społecznego, a gdybyśmy nie byli to byłby dla nas wstyd. Jesteśmy zawsze tam, gdzie jest nasze miejsce.
     Strażak biedny, ale dumny z misji...

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • On załatwi chyba dla olsztyna bo jakoś dla Elbląga NIC nie zrobił i nie załatwił. NIC NIE WYBUDOWAŁ JESZCZE a rządzi odooooo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  (2015-10-22)
 • najbardziej cieszę się z BREZENTU ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-10-22)
 • no nasza cała elyta portelowa. .. z gramatyką, ortografią, interpunkcją. .. .. ten typ tak ma. A nawiasem mówiąc to mam kawałek brezentu dla pana komendanta. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-10-22)
 • no i co z brezentem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-10-22)
 • Doposażenie strażaków w nowoczesny sprzęt to prezenty?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-10-22)
 • Świece dymne z wojska i ćwiczyć można, 1.5 mln lekka przesada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 2
  (2015-10-22)
 • Odezwał się fachowiec z zakresu pożarnictwa, hehehe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2015-10-22)
 • A koszary świecą pustkami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-10-23)
 • Czytajcie między wierszami. To nie prezentacja sprzętu. To promocja przedwyborcza PSL. Stojacy po prawej - z PSL, stojacy w mundurze po lewej kandydat z listy PSL. Wyborco, patrz w kalendarz. Czy wszystko jasne !? Jest darmowa promocja ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2015-10-23)
 • No cóż, każdy orze jak może. pisowe za łopaty się wzięli. Tylko nie kopali Mierzei Wiślanej w Skowronkach tylko Nogat w Jazowej pod mostem. .. .. widać coś z kompasem nie tak. Zresztą jak zawsze w PIS-ie. Chęci dobre tylko wykonanie zawsze na opak. Ponoć i Popisowe też coś grzebali, ale moje szpiegi nie doniosły dokładnie. Coś chyba słabo opłacane?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-10-23)
 • Zresztą, czy to jakaś wielka łaska skierować odpowiedni do zagrożeń sprzęt w miejsce gdzie jest on potrzebny ? Straż pożarna, policja, PRM to elementy składajace się na strukture systemu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Pojawienie sie akurat tego sprzętu to nie jest wypadkowa wspaniałomyslnosci polityków na szczeblu lokalnym czy krajowym. To jest wynik pracy analitycznej specjalistów od prognozowania zagrożeń i usuwania zagrożeń. Sprzęt w takiej ilości i jakości mówi wszystko za siebie. Doklejanie twarzy lokalnych politykierów nie było konieczne. Zwykła promocja przedwyborcza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-10-23)
 • "Pięknie brzmi informacja o przekazaniu nowego sprzętu dla strażaków, co oczywiście przełoży się na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród elblążan, ale jest i druga strona medalu" napiszę więcej! Jest trzecia strona medalu! Ci panowie to kolesie!Ten Pan w mundurze jest strażakiem i kandyduje na posła z lisy PSL! Czy prawo zezwala się tak upolityczniać strażakowi Państwowej służby?! Albo się jest czy też chce być strażakiem albo politykiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  trzeciastronamedalukolesie(2015-10-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary przeciwsłoneczne GENNY
Okulary korekcyjne Oscar Ventura