UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @Zen - Aktualna odpowiedz resortu rolnictwa na takie zapytania odnośnie rolników cytuję: " Nie wydaje się możliwe wprowadzenie jednolitych i jednoznacznych przepisów chroniących obszary produkcji rolnej. Można jedynie dalej prowadzić działania prewencyjne i skierować je do wszystkich mieszkańców wsi, nie tylko rolników" koniec cytatu. Czyli nie do końca jest tak jak mówisz. Powtarzam tobie, że rzadko kiedy rolnicy postępują na zasadzie dobrosąsiedzkich zachowaniach tylko uważają, że im wszystko wolno i jeżeli rolnik robi coś w sposób ewidentnie złośliwy, to jest jak dla mnie wybrykiem chuligańskim, co jest oczywiście niestosowne i powinno podlegać karze. Zawsze najlepiej rozmawiać i się dogadywać a najlepiej jak rolnik nauczy się planować, bo nie co roku są powiedzmy złe warunki pogodowe, a pomimo to rolnik zawsze przykładowo zbiera rzepak czy pszenice w porach bardzo późnych po 22 aż do rana, to czy nie jest to złośliwością z jego strony, bo robi to nagminnie nawet jak w całym roku są sprzyjające warunki pogodowe?
  • Mylisz się, to własnie ty teraz przedstawiłeś opinię Ministerstwa, a ja posłużyłem się wyrokiem sądu. A co do warunków pogodowych też się mylisz, w dużych gospodarstwch żniwa trwają nawet 3-4 tygodnie i praca w nocy to konieczność, bo na przestrzeni 3-4 tygodni zagrożenie deszczem jest duże. A zbieranie rzepaku czy pszenicy po 22 aż do rana to standardowa procedura, praktykowana odkąd są kombajny i zawsze tak było na wsi odkąd pamiętam nie tylko u nas, ale i w Niemczech też tak jest i to nie żadna złośliwość. Widać w ogóle nie rozumiesz specyfiki rolnictwa. Poza tym rzepak musi być zebrany jak najszybciej po osiągnięciu dojrzałości i dlatego koszą często w nocy, żeby się nie zaparzył i nie wysypał, bo jak za długo stoi to się wysypie i nic z plonu nie zostanie.
Reklama