Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy dowódca dywizji

Elbląg, Nowy dowódca dywizji Gen. brygady Ryszard Sorokosz (po lewej) zostanie nowym dowódcą 16 Dywizji

Nowym Dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu zostanie gen. brygady Ryszard Sorokosz. Taką nominację otrzymał od Ministra Obrony Narodowej. Dotychczasowy dowódca gen. Krzysztof Skarbowski, któremu skończyła się trzyletnia kadencja na tym stanowisku, pozostaje w dyspozycji szefa MON.

Generał brygady Ryszard Sorokosz, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy dowódcy 16 Dywizji, oficjalnie obejmie nowe stanowisko 16 sierpnia podczas uroczystości w batalionie dowodzenia. Nominację przyjmie już najprawdopodobniej jako generał dywizji, bo dzień wcześniej, w dniu Święta Wojska, otrzyma drugą generalską gwiazdkę od Prezydenta Rzeczypospolitej. Jak wynika z innych, nieoficjalnych informacji, z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej awanse generalskie otrzyma tego dnia aż czterech dowódców brygad.
     Nowy dowódca 16 Dywizji zaczynał swoją karierę wojskową jako dowódca plutonu. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Pancernych i podyplomowe studia w Akademii Obrony Narodowej. Generał Sorokosz przez siedem miesięcy był zastępcą dowódcy Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w czasie III zmiany Polskiego Kontyngentu wojskowego w Iraku. Zajmował się tam m.in. przygotowaniem infrastruktury i zabezpieczeniem nowej bazy Echo w Ab Diwaniji oraz likwidacją dotychczasowej bazy Alfa w Babilonie i przekazaniem jej nowym władzom irackim.
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
Naszywki
Ręcznik z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA