UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Nowy rentgen w szpitalu wojewódzkim

 
Elbląg, Nowy rentgen w szpitalu wojewódzkim
fot. nadesłana

To zdecydowanie dobra wiadomość dla pacjentów. Już październiku w Zakładzie Radiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu rozpocznie pracę nowy aparat rentgenowski. Dzięki jego innowacyjnym funkcjom pacjenci szpitala otrzymają usługę diagnostyczną na dużo wyższym, niż do tej pory, poziomie.

Nowoczesny aparat rentgenowski zastąpił „wysłużone” urządzenie, na którym szpital pracował przez ostatnie lata. Jest on od swojego poprzednika nieporównywalnie lepszy i bardziej funkcjonalny.
       - Dzięki zastosowaniu dwóch ruchomych kolumn ze śledzącymi nawzajem swój ruch lampą i detektorem oraz specjalnym jednokolumnowym, mobilnym stołem nasz RTG będzie w stanie poradzić sobie z niemal dowolną projekcją każdej okolicy ciała - informuje Piotr Lassota, radiodiagnosta obrazowy, kierownik Zakładu Radiologii, dodając, że zalety nowego urządzenia, przy różnorodności badań wykonywanych w naszej placówce, są nie do przecenienia.
       - Jak na sprzęt XXI wieku przystało urządzenie jest w pełni cyfrowe, ma możliwość bezprzewodowego przesyłu obrazu na odległość nie tylko z głównego detektora (urządzenia zastępującego błonę fotograficzną), ale również z jego specjalnej, wykorzystującej technologię WI-FI mobilnej wersji – w ten sposób można prześwietlać, jeśli zajdzie taka potrzeba, np. pacjentów przywożonych na badanie na ich własnych łóżkach szpitalnych – mówi Piotr Lassota.
       - Parametry detektora, zarówno stacjonarnego jak i mobilnego, to najwyższa światowa półka: zbudowane na bazie cezu, o rozdzielczości 17 i 15 mln pikseli, przy wysokim odczynniku odszumiania kwantowego i 16-bitowym systemie zapisu plików, pozwalają uzyskać obrazy o wyjątkowej szczegółowości. Aparat ma również specjalną funkcję tzw. Stitching, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie na jednym zdjęciu ciągłego obrazu całych kończyn długich lub kręgosłupa - aparat automatycznie wykrywa grubość tkanek i do niezbędnego minimum obniża ilość użytego promieniowania.
       - Mamy nadzieję, że ten nowoczesny sprzęt umożliwi szpitalowi realizację tak ważnej usługi diagnostycznej na najwyższym możliwym poziomie przez wiele nadchodzących lat – dodaje kierownik Zakładu Radiologii.
       Na zakup nowego RTG, który rozpocznie pracę już w październiku, szpital przeznaczył ze środków własnych ponad 1,2 mln zł. Jest to największa pozycja na tegorocznej liście szpitalnych zakupów nowego sprzętu medycznego.
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama