UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Numer 997 przekierowany na 112

 
Elbląg, Numer 997 przekierowany na 112
fot. policja

System Powiadamiania Ratunkowego wkracza w kolejny etap, jakim jest przejęcie obsługi numeru alarmowego 997 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wszystkie wywołania kierowane na numer alarmowy 997 w województwie warmińsko-mazurskim są obsługiwane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie.

Wdrażane rozwiązanie powinno wyeliminować w znacznej mierze fałszywe wywołania numerów alarmowych, których poziom utrzymuje się nadal na poziomie ponad 60%. W Elblągu oznaczać to będzie przekierowania z numeru alarmowego 997 (policja) do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie (operatorzy numeru alarmowego 112). Operatorzy CPR w Olsztynie będą przyjmować i weryfikować zgłoszenia wpływające dotychczas do dyżurnych Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Jestem bardzo ciekaw jak to wypadnie w realu? Mam wrażenie, że nie wniesie to nic dobrego, ale poczekajmy. Dlaczego Olsztyn ma nas obsługiwać? Lepiej byłoby jak 112 byłoby w Elblągu obsługiwane, bo Elblążanie lepiej znają nasz teren, co napewno byłoby usprawnieniem i mniej tłumaczenia przez telefon.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2018-05-29)
 • co za różnica ? I tak trzeba czekać godzinami aż łaskawca się wyśpi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 4
  (2018-05-29)
 • róznica jest taka ze jak nasi odbierali to przynajmniej wiedzieli gdzie dana ulica sie znajduje, a Olsztyniaki maja to w d. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2018-05-29)
 • obecny Prezydent wszystko oddaje do olsztyna i sam niech sie tam wyniesie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 2
  (2018-05-29)
 • takiego włodarza miasta nam nie potrzeba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2018-05-29)
 • co jeszcze olsztyniaki zabiora z Elbląga. Udławcie się wrszcie tą pazernością bagienne b****i.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2018-05-29)
 • Ale pisowe robią nam wode z mózgu. System jest państwowy i to minister zarządza. Pisowe mają na wszystko położyc łape i tu nic Prezydent Elbląga nie zrobi. .. .zbliżają się wybory i pisowe kombinują jakby tu jeszcze złapać samorządy, żałsne pisowe wpisy. Ba nawet Kazio Falkiewicz się obudził i wystartował z gazetką. .. .wszyscy chcą mieć stołek, bo to i, ,prestiż, ,władza i guldeny!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  bez1(2018-05-29)
 • Różnica jest taka, że policjanci znają teren, specyfikę interwencji oraz często ludzi niezrównoważonych psychicznie, niestety WCPR każdego pijaczynę i d... będzie kwalifikował jako interwencję zagrażającą życiu i w SWD taka przekazana informacja z WCPR będzie się świeciła na czerwono. Co za tym idzie niezwłocznie patrol tam będzie musiał jechać a kto będzie potrzebował rzeczywiście pomocy to poczeka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  zomol(2018-05-30)
 • Zawsze było powtarzane, że lepiej dzwonić na 997,bo mamy pewność, że odbierają w Elblągu i interwencja będzie szybsza (i sprawniejsza).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  VN(2018-05-30)
 • Amen! I niech zabierze ze sobą PSL i SLD, które Nas Olsztynowi oddały do spółki z bandą AWS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  VN(2018-05-30)
 • Problem w tym, że ani szybciej a tym bardziej sprawnej. Szkoda badać !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2018-05-30)
 • Proponowany system wywołań alarmowych jest co najmniej dwa razy dłuższy w czasie od systemu trzycyfrowego 999,998,997.Potwierdzają to doświadczenia. Laicy obsługujący telefon 112 zadają niepotrzebne do obsługi zdarzenia nagłego szczegóły, typu kolor pojazdu itp. Czas przyjęcia zgłoszenia wynosi nawet 5-7 minut. Gdzie jest zachowanie zasady, ,Złotej godziny" ? Nie znajomość rejonu, warunków lokalnych naraża obywateli na zagrozenie życia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2018-06-01)
Reklama