UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O bonifikatach? Dobrze, ale nie dziś

 
Elbląg, Radni PiS chcieli dziś poddać pod głosowanie projekt uchwały o bonifikatach gruntowych
Radni PiS chcieli dziś poddać pod głosowanie projekt uchwały o bonifikatach gruntowych (fot. Anna Dembińska)

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcieli na dzisiejszą (24 stycznia) sesję wprowadzić projekt uchwały w sprawie bonifikat dla mieszkańców przy przekształcaniu użytkowania wieczystego w prawo własności na gruntach miejskich. W głosowaniu nie zgodziła się na to Rada Miejska. Dlaczego?

1 stycznia 2019 roku z mocy prawa następuje przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Musi być ono odpłatne, ale samorządy mają możliwość wprowadzenia upustów (na gruntach Skarbu Państwa ustawowo obowiązuje bonifikata 60 proc.). Na wyższą zdecydowali się radni m.in. Gdańska (95-proc.), Wrocławia (90-proc.), Warszawy (98 - proc.).
       W Elblągu radni Prawa i Sprawiedliwości chcieli na dzisiejszą, budżetową sesję wprowadzić projekt uchwały w sprawie bonifikat dla mieszkańców przy przekształcaniu użytkowania wieczystego w prawo własności na gruntach miejskich:
       - Takie bonifikaty powinny być - mówił radny PiS Marek Pruszak. - Większość miast w Polsce już podjęło takie uchwały, choć wysokość bonifikaty jest różna. Skoro jednak udzielamy upustów przedsiębiorcom to tym bardziej powinniśmy i mieszkańcom. A projekt budżetu pozwala na takie ruchy.
       Ta inicjatywa musi jednak jeszcze poczekać.
       - Zarządziłem analizę finansową dotyczącą skutków wnoszenia procentowego wskaźnika bonifikat, bo na razie nie są one znane. Po jej zakończeniu na pewno przedstawię propozycję – mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       W głosowaniu Rada nie zgodziła się więc na debatowanie nt. bonifikat dziś.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • nooo ja już wiem nie będzie żadnej dodatkowej bonifikaty. Przecież my jesteśmy bogatsi od jakichś warszawiaków. A przecież trzeba będzie wpompować kolejne miliony w oczyszczalnię ścieków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38 2
  hamulcowy(2019-01-24)
 • Co pan robiłeś przez 2 miesiące, żeby teraz oznajmić że dopiero teraz będzie przeprowadzona analiza?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  36 2
  snieg(2019-01-24)
 • czy prezydent zarządził analizę możliwości, gdy układali program wyborczy, aby nas podpuścić. GDZIE JEST PROGRAM W BUDŻECIE?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 4
  Naiwnywyborca(2019-01-24)
 • O jakich dwu miesiącach mówisz? Ustawa weszła w życie pół miesiąca temu a więc gdzie był czas na analizy? Duże miasta mogły sobie pozwolić na szybką reakcję, ale my nie możemy się równać z Warszawą, Gdańskiem, czy inną aglomeracją. PiS nigdy nie prowadzi żadnych analiz i najpierw uchwala przepisy a później się martwi kto będzie za to płacił. Poczekajmy i pilnujmy prezydenta aby dotrzymał słowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 17
  Kubuś (2019-01-24)
 • komuch wroblewski bedzie sie wil jak piskorz byle tylko dac jak najmniejsze bonifikaty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 6
  (2019-01-24)
 • @kubus ustawa weszła 1 stycznia a była uchwalona parę miesięcy temu ale ty chyba jesteś radnym i to dla ciebie za trudne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 1
  hamulcowy(2019-01-24)
 • UPUSTÓW upuścić można coś na podłogę, OPUSTÓW.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  $$$$$$$$$(2019-01-24)
 • Jak zwał, tak zwał. A moim zdaniem szanowni decydenci poślizną się na tej kwestii, a widać jak na dłoni, że chodzi tylko o to abyśmy płacili jak dotąd lub więcej. Zrobią oczywiście co zechcą, ale wyborcy im tego nie zapomną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 3
  (2019-01-24)
 • Wyborcy to im akurat wszystko zapomną. Zawsze zapominają. Widać to przy każdych wyborach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 2
  (2019-01-24)
 • No jak we wszystkim, bonifikaty przedsiębiorcy dostają, a mieszkańcy co?, a kiedy lista zwolnionych z płacenia podatku od nieruchomości, jakie warunki trzeba spełnić, żeby być zwolnionym z podatku od nieruchomości? kiedy będzie jawność?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  (2019-01-24)
 • nie wszyscy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 2
  (2019-01-24)
 • No i zaczęło się bagno. REFERENDUM !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 5
  Ceres(2019-01-24)
Reklama