Czwartek 15-11-2018, imieniny Alberta, Leopolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

O nagrody prezydenta

Elbląg, O nagrody prezydenta Ubiegłoroczni laureaci (fot. Paweł Serocki).

Do tej pory do ratusza wpłynęło 26 wniosków o przyznanie dorocznych Nagród Prezydenta Miasta Elbląga za szczególnie doniosły wkład w rozwój miasta. Kandydatów można zgłaszać tylko do piątku 30 listopada.

Prezydenckie wyróżnienia przyznawane są w dziedzinach: kultura i sztuka, działalność oświatowa i pedagogiczna, działalność gospodarcza, ochrona środowiska, sport i turystyka, służba zdrowia i opieka społeczna. Mogą je otrzymać osoby indywidualne, fizyczne oraz zespoły. Wnioski o przyznanie Nagród Prezydenta Miasta Elbląga mogą zgłaszać rajcy, organizacje społeczne, związki zawodowe, organizacje polityczne, instytucje i zakłady pracy. Przyznawane są nagrody finansowe (określona kwota pieniężna, dyplom i statuetka) oraz honorowe w formie okolicznościowego dyplomu i statuetki.
     - Do tej pory wpłynęło 26 wniosków - mówi Joanna Tomczyk, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W roku ubiegłym było ich 50, ale to dane na zakończenie przyjmowania zgłoszeń. Tegoroczny termin upływa w najbliższy piątek 30 listopada. Doświadczenie z lat ubiegłych pozwala przypuszczać, że tegorocznych wniosków też będzie więcej, bo wnioskodawcy uaktywniają się pod koniec terminu.
     Wnioski wraz z uzasadnieniem przyjmowane są w sekretariacie Prezydenta Miasta.
     Tam również można pobrać wzór wniosku. Można go też otrzymać w Wydziale Kultury UM przy ul. Czerwonego Krzyża 2 lub pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu: www.umelblag.pl.
     Laureatów prezydenckich nagród za rok 2007 poznamy 6 stycznia 2008 r. na Koncercie Noworocznym.
     
     ***
     Po raz pierwszy Nagrody Prezydenta Miasta Elbląga wręczono za 1991 r. Wówczas wyróżnienie indywidualne otrzymała dr Aleksandra Gabrysiak, zaś zespołowe: pierwszoligowa drużyna piłkarek ręcznych Klubu Start oraz dziecięca orkiestra kameralna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
     Do tej pory przyznano 114 nagród: 69 indywidualnych, 22 zespołowe, 20 honorowych, 3 specjalne.
     W roku 2000 r. po raz pierwszy nagrodzeni przez prezydenta Elbląga otrzymali statuetki wykonane według projektu olsztyńskiej rzeźbiarki Barbary Lis-Romańczuk.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywka GODŁO
POLO z HAFTEM