Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Opozycja kontra prezydent. Poszło o wydatki na promocję

 
Elbląg, Opozycja kontra prezydent. Poszło o wydatki na promocję W tym roku Elbląg świętuje 777-lecie. Wydatki na promocję miasta wzbudziły emocje na sesji (fot. WS, archiwum portEl.pl)
Rek

Jedna z poprawek w budżecie na ten rok wywołała burzę na sesji Rady Miejskiej. Poszło o 150 tysięcy złotych, o które prezydent chciał zwiększyć wydatki na promocję miasta do końca roku. Po długiej dyskusji radni opozycji propozycję prezydenta odrzucili.

Kampania wyborcza wkroczyła na salę obrad Rady Miejskiej z impetem. Pierwsze duże starcie między obecnymi władzami a opozycją wywołały plany prezydenta, by zwiększyć o 150 tysięcy w budżecie na ten rok wydatki na promocję miasta. Jerzy Wilk początkowo twierdził, że ta kwota jest potrzebna na pokrycie kosztów wykonania i montażu witaczy, które zostały zamówione jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu. Potem jednak przyznał, że się pomylił, a pieniądze są potrzebne m.in. na organizację świątecznych spotkań elblążan. Hanna Laska-Kleinszmidt, dyrektor Biura Prezydenta Miasta, dodała, że potrzebne są także na druk magazynu samorządowego, miejskiego serwisu, który dociera do mieszkańców. I wtedy rozpętała się długa dyskusja.
     - Na co te pieniądze w takim razie zostaną konkretnie przeznaczone? Na komisji otrzymaliśmy zupełnie inną informację – pytał Antoni Czyżyk, radny PO.
     - Pani dyrektor wyjaśniła szczegółowo na komisji, na co te pieniądze będą przeznaczone. Na tym spotkaniu nie było żadnych uwag. Teraz na tę salę wkroczyła kampania wyborcza – argumentował radny PiS Jan Redzimski.
     
     Zwarta opozycja po przerwie
     Prezydent poprosił o przerwę, by szczegółowo odpowiedzieć radnym w tej sprawie. Opozycja ten czas wykorzystała na przygotowanie oświadczenia, które podpisały kluby radnych PO, SLD i Radnych Witolda Wróblewskiego, w którym napisali m.in. „Radni PO, SLD i KWWW nie wyrażają zgody na ograniczanie praw radnych do kontrolowania, opiniowania, oraz wnoszenia uwag do projektów uchwał przedkładanych przez Prezydenta do procedowania Radzie Miasta. Odbieramy to, po raz kolejny, jako przejaw braku chęci konstruktywnej i rzeczowej współpracy Prezydenta z większością Radnych, szkodzący interesom Elbląga. Jest to tym bardziej szkodliwe, że dotyczy środków finansowych będących zainteresowaniem Elblążan”. Radni dodali, że sprawą dodatkowych wydatków na promocję powinna się zająć komisja rewizyjna.
     - Teraz rozmawiacie o 150 tysiącach złotych, a dlaczego nie protestowaliście w poprzedniej kadencji, kiedy wydatki na promocję wynosiły ponad 3,5 miliona złotych, a w departamencie zajmującym się promocją pracowało kilkanaście osób? W tym roku budżet promocji wynosi jedną trzecią tej kwoty, znacznie ograniczyłem koszty - mówił prezydent Jerzy Wilk.
     - Jeśli państwo nie przegłosujecie tej poprawki, to będziemy musieli ograniczyć wydatki związane z zakończeniem obchodów 777-lecia Elbląga, świątecznymi spotkaniami elblążan, nie wydrukujemy jednego numeru magazynu samorządowego – dodała Hanna Laska-Kleinszmidt. - Mieliśmy w trakcie roku wiele wydatków, które przekroczyliśmy, między innymi na ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości czy wydatki na promocję budżetu obywatelskiego.
     
     Nie ma zgody większości
     Radnych te argumenty nie przekonały. Michał Missan z PO złożył wniosek, by dodatkowe 150 tysięcy złotych na promocję wykreślić z tegorocznego budżetu i by sprawą zajęła się komisja rewizyjna. Za głosowało 14 radnych, 10 (wszyscy z PiS) było przeciw, jeden radny wstrzymał się od głosu.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Ale się miotał ten p. Wilk z określeniem na co chciał wydać 150.000 zł. A przy tym był jakiś taki arogancki. Coraz bardziej się przekonuję, że p. Wilk na tym stanowisku to pomyłka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46 33
  wiza(2014-09-30)
 • Te Gruchalski tu nie ma polityki w radzie miasta tylko jest troska o finanse miasta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  Joanna.z.TV.(2014-09-30)
 • On zawsze się miota jak ma się rozliczyć. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 22
  (2014-09-30)
 • Oglądałem na Vectrze posiedzenie Rady i sprzwozdanie Prezydenta z tego, czego w ostatnim roku dokonał. Ble, ble. Wizyty przedstawicieli zaprzyjaxnionych miast, muzeum, patriotyczna wystawa przed Katedrą. .. .. Same konkrety. A co dla rozwoju miasta. Chyba, ze mamy zostać własnie Miastem - Muzeum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 11
  (2014-09-30)
 • jak Nowaczyk wydawał fortunę na "Ślimaka" to cicho siedzieli i przyklaskiwali
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37 10
  (2014-09-30)
 • przysłuchiwałem się tej dyskusji, podsumowując: wielki szacun dla tej pani dyrektor, która za milion zrobiła lepszą reklamę miasta, niż poprzednicy za 3 miliony. Nikt nie powie chyba, ze promocja się nie ruszyła w ostatnim czasie. Ale polityka i kampania przedwyborcza wzięła górę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 14
  robi300(2014-09-30)
 • opozycja była bardzo przychylna promowaniu miasta na zagranicznych wojażach Pana Nowaczyka; wtedy jakoś nie protestowali że koszty są za wysokie i brakuje środków w budżecie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 7
  (2014-09-30)
 • Wystarcza informacje na stronach miasta w internecie, po co tworzyć jeszcze bezsensowne gazetki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 18
  (2014-09-30)
 • Magazyn samorządowy to wyborcza agitka prezydenta. Nie zgadzam się, żeby finansować kampanię PiS z naszych pieniędzy. A swoją drogą znowu pan Wilk został złapany na tym, że kręci. Trzy różne wersje i tradycyjnie skarga na poprzednią ekipę. To nudne, przewidywalne i infantylne. Brawa dla urzędniczki, która powiedziała prawdę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 24
  (2014-09-30)
 • To chyba jasne że Nowaczyk bardziej pasował do Dubaju niż Wilk, a kasa na promocję potrzebna na wybory.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 11
  (2014-09-30)
 • Nie ważne ile kasy zaoszczędzono na restrukturyzacji byłego Departamentu Komunikacji Społecznej. Dzisiejsza struktura działa bez żadnego konkretnego programu opartego o długofalowy plan działania i z pomysłem na promocję miasta. To takie cicha przechowalnia w zamian za bezgraniczną lojalkę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 11
  (2014-09-30)
 • Jak Ten Pan śniał wydawać Nasze pieniądze na PROMOCJĘ MIASTA, trzeba było to wydać na łapówki albo rozdać to radnym ( szczeg ólnie Tym z PO ). Oni uwielbiają wręcz brać pieniążki za nic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 6
  (2014-09-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem