UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ostra rywalizacja na parkiecie

 
Elbląg, Ostra rywalizacja na parkiecie
fot. Michał Skroboszewski

Około 200 par z całej Polski przybyło do Elbląga, aby wziąć udział w Mistrzostwach Polski FTS w Tańcach Standardowych. Dziś (25 lutego) rozpoczęły się zmagania, dzięki którym wygrane pary będą miały możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej. Są już pierwsi zwycięzcy. Zobacz fotoreportaż.

Dziś hala MOS przy ul. Kościuszki stała się miejscem, gdzie królował taniec. Pięknie ubrane panie i wytworni panowie tańczyli na parkiecie tańce standardowe, czyli walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot i quickstep.
       - Już po pierwszych tańcach i moich rozmowach z ekspertami stwierdziłem, że poziom par standardowych jest bardzo wysoki - mówił Antoni Czyżyk, organizator Mistrzostw, Prezes Federacji Tańca Sportowego. - Pary bardzo często przygotowują się przez cały rok do tych mistrzostw.
       - Bardzo lubimy tańczyć w Elblągu, organizacja jest na bardzo wysokim poziomie, publiczność zawsze wspiera, atmosfera jest tu naprawdę niesamowita – mówiła Ewa, tancerka z Gliwic.
       - W takich zawodach najtrudniejsze jest to, żeby zatańczyć tak, jak tańczymy na sali podczas prób, żeby pokazać to wszystko, co potrafimy i na co nas stać - mówiła Zuzanna, tancerka z Warszawy. – Tańczymy razem już 8 lat. W Elblągu jesteśmy po raz czwarty i bardzo nam się tu podoba.
       - Przygotowania do tego dnia trwały bardzo długo – opowiadała Małgorzata z Warszawy. – Dziś poza tym, że jest ogromny stres, to też już nie mogę się doczekać, żeby w końcu wyjść na parkiet.
       - W dniu dzisiejszym na parkiecie stanęło 10 elbląskich par – mówił Antoni Czyżyk. – Jest to znacząca reprezentacja w skali Polski.
       Dziś na parkiecie prezentowały się pary startujące w kategoriach młodzież, dorośli, juniorzy oraz trzy grupy seniorskie. Najlepszą w kategorii młodzież okazali się Julia Stefańska i Michał Kieszek z klubu KTT DUET – Warszawa, wśród dorosłych Madara Freiberga i Dariusz Krzysztof Myćka z UKS FEELING Warszawa, natomiast w grupie seniorów Dorota i Emil Gajda z PERFECT DANCE z Wrocławia. Zwycięzców z grupy I i II seniorów oraz juniorów poznamy jutro.
      
       Wyniki dostępne są na stronie Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych.
      

      
      
      
       Patronem medialnym mistrzostw jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama