Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pasłęk: Mieszkańcy przeciw planom urzędników

 
Elbląg, Pasłęk: Mieszkańcy przeciw planom urzędników W tej sprawie chodzi o teren rozciągający się za ślimakiem, tuż przy wjeździe do Parku Ekologicznego (fot. Czytelniczka)
Rek

- Jako mieszkańcy Pasłęka jesteśmy zbulwersowani proponowanymi przez nasze władze radykalnymi zmianami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru leżącego między ulicami Spacerową, Cichą i Partyzantów – pisze do nas jedna z Czytelniczek. I zaprasza na konsultacje, które odbędą się w urzędzie 6 lutego. Sprawa budzi emocje, bo dotyczy terenu przy Parku Ekologicznym, ulubionym miejscu wypoczynku pasłęczan.

W obowiązującym planie wskazany teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Tymczasem urzędnicy gminy przygotowali projekt uchwały, który zakłada powstanie budynków wielkopowierzchniowych z płaskimi dachami oraz innych obiektów usługowych w rejonie kamiennego ślimaka, który według zamysłu „ma zachęcać pasłęczan do wypoczynku i relaksu” zgodnie z artykułem w lokalnej gazecie. 
     Urzędnicy pomimo korespondencji mieszkańców o zdecydowanym braku akceptacji dla proponowanych zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego bezpardonowo forsują przeprowadzenie lokalnej rewolucji. Dlatego nie pozostajemy obojętni na narzucane zmiany i chcemy działać, aby ochronić prywatną przestrzeń życiową mieszkańców, mając na uwadze, że to właśnie od takich „ zmian w małych obszarach” zaczyna się bezpowrotne psucie ładu przestrzennego.
     Nie pozwolimy degradować naszej przestrzeni miejskiej w imię partykularnych interesów! Nie dopuścimy do powstania kolejnych zepsutych urbanistycznie obszarów miasta, których sztandarowym przykładem jest blokowisko w sercu starówki rodem z PRL-u. Nie zgadzamy się na nieprzemyślne i bezprawne zmiany Naszego lokalnego Prawa jakim jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego!
     - Jeżeli zatem nie jest Ci obojętny wygląd i prawo Naszego miasta przyjdź na konsultacje dotyczące zmiany MPZP centralnej i wschodniej części Pasłęka, które odbędą się 6 lutego 2018 roku o godzinie 13:30 w Urzędzie Miejskim – informuje jedna z mieszkanek Pasłęka.
     
     Link do strony z proponowanymi przez Urząd zmianami MPZP:
     
     
Czytelniczka z Pasłęka (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)
     
oprac. red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Byłem kiedyś w Pasłęku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 3
  TonyHalik(2018-01-29)
 • Szukanie sensacji na siłę i manipulacja, na przeciwko tego ślimaka stoją już 3 sklepy wielkopowierzchniowe, nikt nie narzeka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 8
  P(2018-01-29)
 • Ciemny naród protestują a i tak cywilizacja wymusza zmiany. Przecież mieszkania muszą być budowane i sklepy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 7
  (2018-01-29)
 • Gdzie jest Paslenk?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 7
  (2018-01-29)
 • Podobno gdzieś w kierunku Warszawy jak się jedzie;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 6
  Ploterek(2018-01-29)
 • Ochrona prywatnej przestrzeni życiowej wg. mieszkańców Pasłęka. Budowa domków jednorodzinnych - TAK. Budowa osiedla mieszkaniowego z infrastrukturą - NIE, bo to degradacja przestrzeni miejskiej :D Zatrzymaliście się chyba na latach 60 ub. wieku. Dzisiejsze budowanie osiedli to nie PRL, gdzie stawiali blokowiska. Dzisiaj deweloper nie może sobie pozwolić na taką chałturę, bo nikt nie kupi mieszkań, jeśli nie będzie to teren przemyślanie zaprojektowany z dostępem do zieleni, sklepów i wkomponowany w otoczenie. Bijecie pianę tak naprawdę nie wiadomo o co. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 9
  Ploterek(2018-01-29)
 • @Ploterek - Stawianie w takim miejscu bloków to właśnie PRL Nie stawia się bloku obok niskich domków dla zdrowia wszystkich wokoło. Zdjęcie dymu z komina niewysokiego bliźniaka, omiatającego poetycko okna czy tam balkony wysokiego budynku, zostało zrobione gdzieś w okolicach Dąbka, czy nie? Rozumiem protestujących ludzi, nie po to zamieszkali na ulicy jednorodzinnych domków, żeby teraz oglądać za oknem szarą ścianę zasłaniającą słońce. W Pasłęku planowanie przestrzenne i perspektywiczne myślenie to Yeti - wielu się zarzeka, że kiedyś takie coś wdział ich kuzyn brata ciotki znajomej kolega, i tyle, a tym czasem rozciąga się miasto i stawia bez ładu i składu kolejne bloki w sąsiedztwie niskiej zabudowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 5
  żoli(2018-01-29)
 • żoli nie manipuluj, tam nie ma ani słowa o wysokiej zabudowie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 2
  P(2018-01-29)
 • @P - Racja, mój błąd, nie ma o tym ani słowa. Jednak ciągle jestem w stanie zrozumieć, że ludzie nie chcą za oknami budynków wielkopowierzchniowych z płaskimi dachami oraz innych obiektów usługowych i pewnie miejsc parkingowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 2
  żoli(2018-01-29)
 • H...j w tą wioche niech ją zaorają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 11
  (2018-01-29)
 • To prawda, że Pasłęk jest miastem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 5
  (2018-01-29)
 • Niech się miasto rozwija i pięknieje, niech powstają nowe firmy. .W okół Pasłęka tyle terenów do spacerów, że głowa boli i duże bezrobocie. Najgorsza jest stagnacja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2018-01-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne I-D TOKYO