UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Pierwsze ślubowanie w garnizonie warmińsko – mazurskim

 
Elbląg, Pierwsze ślubowanie w garnizonie warmińsko – mazurskim
fot. policja

28 policjantów, w tym 18 mężczyzn i 10 kobiet – tyle osób złożyło przysięgę podczas pierwszego w tym roku ślubowania. Teraz przed nimi szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do wymagającej służby policjanta. Po jego ukończeniu policjanci będą m.in. patrolowali ulice, czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, prowadzili dochodzenia.

Po kilkumiesięcznej i kilkuetapowej procedurze 28 najlepszych kandydatów rozpoczęło służbę w warmińsko-mazurskiej policji. Dzisiaj (9 stycznia) w sali gimnastycznej budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ulicy 5 Wileńskiej Brygady AK 3 (była Pstrowskiego 3) odbyło się pierwsze w tym roku ślubowanie. W ubiegłym roku policyjny mundur włożyło 128 osób. Na tę chwilę dysponujemy jeszcze 123 miejscami w naszym garnizonie (3,45%). Wszystkich tych, którzy zdecydują się służyć wiernie narodowi i obywatelom, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której można uzyskać wszelkie informację dotyczące zasad rekrutacji.
     W dzisiejszej uroczystości udział wzięli m. in. przedstawiciel wojewody, Jarosław Babalski, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński. Prezydenta Olsztyna reprezentował wiceprezydent Marek Słoma. Gospodarz uroczystości insp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki Policji w Olsztynie przywitał gości, rodziny i najbliższych funkcjonariuszy.
     Szef garnizonu warmińsko – mazurskiego insp. Tomasz Klimek podziękował nowym funkcjonariuszom za to, że wstąpili w szeregi policji. - Społeczeństwo darzy nas ogromnym zaufaniem, jesteśmy na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o służby mundurowe i instytucje samorządowe, dlatego warto to zaufanie podtrzymywać. Ta służba nie będzie łatwa - powiedział. W tym momencie insp. Tomasz Klimek wspomniał o policjantach z Giżycka, którzy uratowali kobietę z pożaru. Bez chwili wahania weszli do środka palącego się domu i wynieśli z niego jej właścicielkę. Na sam koniec komendant życzył wszystkim sukcesów.
     Wicemarszałek Kuchciński powiedział, że jest mu niezmiernie miło, że może uczestniczyć w tak doniosłym momencie życia dla funkcjonariuszy. - Chyba nie ma wątpliwości, że bycie policjantem to zaszczyt, ale to także odpowiedzialność. W waszych rękach leży bezpieczeństwo, życie i zdrowie mieszkańców Warmii i Mazur. Takiej energii podczas śpiewania hymnu narodowego dotąd nie widziałem i nie słyszałem, mam nadzieję, że taka energia będzie wam towarzyszyła podczas szkolenia podstawowego. Życzę wam takiej energii każdego dnia jak zaprezentowaliście dzisiaj - powiedział.
     Wiceprezydent Jarosław Słoma powiedział: „ślubowanie daje ogromną satysfakcję nowym funkcjonariuszom, gdyż jest to wasz osobisty sukces, ale także satysfakcja z tego, że to Wy będziecie dbali o bezpieczeństwo społeczeństwa Olsztyna i całego województwa. Wasza służba nie jest łatwa, ale pamiętajcie, że służba to duma i satysfakcja dla was i rodziny. Nie każdy może zostać policjantem, do tej służby trzeba posiadać odpowiednie predyspozycje”.
     Pełnomocnik Wojewody Pan Jarosław Babalski zwrócił się do rodzin o wsparcie dla nowo przyjętych policjantów: „W tej ciężkiej służbie życzę wam wytrwałości i abyście się realizowali zawodowo. W tym wszystkim wsparcie bliskich jest niezwykle ważne. Policjanci – Wy jesteście ważnym ogniwem zapewnienia bezpieczeństwa w społeczeństwie. Życzę wam, aby wybór bycia policjantem był tym właściwym”.
     Aby móc uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu nowo przyjęci policjanci musieli pozytywnie przejść wszystkie etapy rekrutacji. Osoby, które chcą wstąpić w szeregi policji, oprócz zdania testu z wiedzy ogólnej muszą wykazać się sprawnością fizyczną oraz doskonałym zdrowiem.
     Najwięcej osób zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie bo aż 6, po 4 osoby trafią do Komendy Powiatowej w Ostródzie i Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, po 3 osoby trafią do Komend Powiatowych w Bartoszycach i Piszu, 2 osoby zasilą Komendę Powiatową Policji w Iławie i Komendę Miejską Policji w Olsztynie, a po jednej osobie trafi do Nidzicy, Lidzbarka Warmińskiego, Szczytna i Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
     Od ubiegłego roku funkcjonariusze Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w każdą trzecią sobotę miesiąca 2019 roku w godzinach od 10.00 do 14.00, zapraszają osoby zainteresowane służbą w Policji na halę sportową, aby dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, osoby te mogą skorzystać z rad policyjnych instruktorów i spróbować swoich sił na torze sprawnościowym.
     Pierwsze spotkanie w nowym roku odbędzie się 19 stycznia w auli sportowej przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 3  dawniej ul. Pstrowskiego 3) w Olsztynie. O kolejnych terminach będziemy informować na stronie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl oraz na naszych profilach na portalach społecznościowych: Facebook i Twitter.
     Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają pracownicy Sekcji Doboru KWP w Olsztynie (kontakt na stronie internetowej KWP w Olsztynie).
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • napiszcie ile osób odeszło a ile zostało wyrzuconych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  (2019-01-09)
 • A za rok zapomną o przesiedze emocje opadną ambicję zginą i zacznie sie L 4 i podwyżkę daj i pijanego kolegę radiowóz jak taksówka do domu zawiezie . i po gorzale do Borysa. Zaczną się ukladziki typu puść mojego pijanego brata będziesz miał u mnie przysługę. Tylko całkowitą jednorazową wymiena całej kadry coś da.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  Onr(2019-01-09)
 • Dlatego powinni być dalej uczeni przez przyzwoitych policjantów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  dobryprzykład(2019-01-09)
 • Twarzyczki ci młodzi mają nieciekawe, oby w służbie byli porządni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2019-01-09)
 • Ciekawe czy tak naprawdę każdy z nich się nadaje do służby? Pewnie wśród nich jest jakiś procent misiewiczów, a to źle wróży tej formacji. Niestety społeczeństwo nie darzy policji zbyt dużym zaufaniem. Mimo to należy im życzyć powodzenia w służbie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  ja wiem(2019-01-09)
 • @ja wiem - Może ktoś odpowie na pytanie, dlaczego społeczeństwo nie darzy policji zaufaniem? Moim zdaniem winni są oni sami, ponieważ zbyt dużo otrzymali uprawnień przez co myślą, że im wolno wszystko zapominając o tym, że formacja ta powstała dla ochrony obywatela a nie przeciwko niemu, oczywiście nie tylko, ale głównie dla niego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  rolec(2019-01-09)
 • Czemu tak mało bab??? Powinno być 4 mężczyzn i 24 baby. A potem nie ma komu w tren jeździć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2019-01-09)
 • W sg dramat. Nikt nie przychodzi do pracy masowe zwolnienia i przeniesienia. W Krynicy morskiej było 15 chętnych ale wszystcy odpadli!!!!! Nie dali w lapey
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2019-01-09)
 • jak trzeba być sfrustrowanym żeby iść do tak gardzonej przez społeczeństwo formacji zwanej policją ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  (2019-01-10)
 • Ale jak coś się stanie Tobie albo komuś z Twojej rodziny to do kogo będziesz biegł po pomoc?Mam nadzieję, że nie do tej gardzonej formacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 2
  (2019-01-10)
 • A Ty stale to samo, z tym Twoim, gdzie będziesz dzwonił. Podaj telefon to będę dzwonił do Ciebie jak Policja nie będzie się ze swoich obowiązków wywiązywała. Czekam więc na numer telefonu do Ciebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  (2019-01-10)
 • jak mi się coś stanie to ja np. będę dzwonił na 0-700.. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  erotoman(2019-01-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
okulary korekcyjne Agatha Ruiz de la Prada