UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • do DETOR, ja kolego cały rok jeżdżę na letnich oponach, napisz mi proszę istotną różnicę na lodzie przy jeździe "letnimi" a "zimowymi" gumami. Moim zdaniem opona zimowa zdaje lekko lepiej egzamin na śniegu, na lodzie jest tak samo, na mokrej nawierzchni lepsza jest letnia. Przy temperaturze do -5 zmiany są bezzasadne. Jeżeli natomiast ktoś jest słabym kierowcą to powinien jeździć autobusem i tramwajem, za kierownicą trzeba po prostu mysleć, nic na lodzie przy 100km/h zimowa opona ci nie pomoże. Swoją drogą kiedyś były opony całoroczne i. .. zniknęły bo tak koncerny mają zyska dwa razy większy. Jeżeli opona zimowa by była tyle lepsza to i przepis by stanowił o jej nakazie używania. W skandynawii te opony, zimowe, też się nie sprawdzają, tam ludzie mają opony z kolcami, u nas bezsensownie zabronione, bo niszczą niby drogi, ale są niezastąpione przy jeździe po lodzie!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    10
    kierowcaod30-tulat(2016-11-28)
  • jestes chory i nieodpowiedzialny..tłumaczenia tego rodzaju,nie poparte żadnymi badaniami...o tak..widzi mi sie
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    bla bla bla(2016-11-28)
  • @kierowcaod30-tulat - Faktycznie w starym passacie na łysych oponach, każda z innym bieżnikiem to nie ma różnicy. Jeśli nie widzisz różnicy w jeździe na oponach letnich i zimowych, proponuję najbliższy przystanek autobusowy, a klucze od auta wywal do rzeki, żebyś nie mógł ich znaleźć.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    starywyga(2016-11-28)
  • Na lodzie przy tej samej prędkości różnica hamowania wynosi 34 m na kożyść opony zimowej. Masz prawo jazdy od 30 lat? Czy jeździsz od 30 lat? Wydaje mi się że tylko masz prawo jazdy od 30 lat lub nigdy nie jeździłeś na oponach zimowych skoro przy -5 nie odczuwasz różnicy. Opony całoroczne (wielosezonowe) są nadal produkowane i sprzedawane.
Reklama