Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pilotażowy program oceny potrzeb pokrzywdzonych

 
Elbląg, Pilotażowy program oceny potrzeb pokrzywdzonych fot. KMP w Elblągu
Rek

W elbląskiej komendzie rozpoczyna się pilotażowy program „Indywidualnej oceny szczególnych potrzeb osoby pokrzywdzonej w zakresie ochrony" tak brzmi jego pełna nazwa. W skrócie, chodzi o to, by określić oczekiwania osoby zgłaszającej przestępstwo i zapewnić jej odpowiednie warunki przyjęcia zawiadomienia, przesłuchania, izolacji od sprawcy, a także podjąć stosowne kroki takie jak chociażby zapewnienie bezpiecznego miejsca schronienia czy objęcie pomocą psychologiczną.

Dotyczy to szczególnego rodzaju przestępstw takich jak: przemoc w rodzinie, przemoc seksualna, przestępstwa z nienawiści, ale i tych związanych z handlem ludźmi czy terroryzmem. Są to przypadki, gdy osoba pokrzywdzona pozostaje w stanie bezbronności z powodu wieku, niepełnosprawności, słabej znajomości języka, a także, gdy istnieje potrzeba szczególnej ochrony prywatności osoby pokrzywdzonej.
     W województwie Warmińsko-Mazurskim w pilotażowym programie Ministerstwa Sprawiedliwości udział biorą: Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Komenda Powiatowa Policji w Iławie. Policjanci będą posługiwać się specjalnym kwestionariuszem. Jego podstawowym zadaniem jest umożliwienie organom prowadzącym postępowanie dokonanie oceny i pomoc w ustaleniu jakie środki ochrony i pomocy należy w danym przypadku zastosować. Ponadto ma on pomóc dopasować i skoordynować działania zmierzające do ochrony i pomocy pokrzywdzonemu. Głównie chodzi o przywrócenie ofierze podmiotowości i godności, zapewnienie by otrzymała odpowiednie informacje, wsparcie i ochronę. Ma to być użyteczne narzędzie w codziennej policyjnej pracy.
     Pilotażowy program rozpoczyna się w elbląskiej jednostce od 20 sierpnia tego roku i potrwa do 30 września. Po nim będzie czas na ocenę działań i wnioski. rodzaju przestępstw takich jak: przemoc w rodzinie, przemoc seksualna, przestępstwa z nienawiści, ale i tych związanych z handlem ludźmi czy terroryzmem. Są to przypadki, gdy osoba pokrzywdzona pozostaje w stanie bezbronności z powodu wieku, niepełnosprawności, słabej znajomości języka, a także, gdy istnieje potrzeba szczególnej ochrony prywatności osoby pokrzywdzonej.
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a co w przypadku gdy to policjant łamie prawo, jest agresorem, nadużywa władzy, znęca się fizycznie i psychicznie podczas przesłuchań w celu wymuszenia zeznań jak w przypadku niewinnej osoby z Rychlik ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2015-08-19)
 • A co w przypadku gdy komentujący pomawia publicznie, za pomocą środków masowego komunikowania się, instytucję, o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2015-08-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
Szkło ozdobne 7
AMK Szkło ozdobne 7
AMK-Recepcja