Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PiS chce rozmawiać o problemach

 
Elbląg, PiS chce rozmawiać o problemach
O proponowanych rozwiązaniach miejsckich problemów mówił radny Marek Pruszak (na zdj. także Jolanta Janowska, Jolanta Lisewska i Monika Borzdyńska) (fot. AD)

Kampania przed drugą turą wyborów prezydenckich w Elblągu jest na ostatniej prostej. Obie strony (PO i PiS) zapowiadają zmiany na lepsze. Podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej, opłaty za wywóz śmieci oraz protest w Szpitalu Miejskim – to problemy, które Prawo i Sprawiedliwość chce rozwiązać w pierwszej kolejności.

Dziś (1 lipca) weszła w życie podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej w Elblągu. Bilet jednorazowy normalny kosztuje 3 zł, ulgowy 1,50 zł. Więcej zapłacimy także za bilety okresowe.
     - Takie zmiany przegłosowali radni PO – wskazywał Marek Pruszak, radny PiS (poprzedniej i obecnej Rady Miejskiej). – Chcemy to poprawić jak najszybciej. Mamy projekt zmian w uchwale i przedstawimy go na sesji roboczej – zapowiada. – Komunikacja miejska nie działa w pełni, jest wiele utrudnień drogowych nie można więc podnosić cen biletów. Podwyżka cen biletów jednorazowych sięga 25 proc., o 15 zł „podskoczyła” cena biletu miesięcznego, który teraz jest biletem 200 –przejazdowych – wylicza radny. – A jak w połowie miesiąca okaże się, że ktoś już wyjeździł ten limit? Chcemy przywrócić zwykły bilet miesięczny. A bilet semestralny dla uczniów – pytał dalej Marek Pruszak. – Podwyżka o 40 zł! To zdecydowanie za dużo.
     Kolejny temat, który Prawo i Sprawiedliwość chce poddać analizie to opłaty za wywóz śmieci. Nowe stawki i ustalenia weszły w życie również dziś.
     - Brak nadzoru nad wykonaniem tych zaleceń, chaotycznie przygotowany plan – krytykował radny PiS. – Wiele zastrzeżeń budzi kwestia segregacji odpadów. Mieszkańcy mają kontrolować siebie nawzajem? Mają na siebie donosić? – pytał Marek Pruszak. – To wszystko musimy zmienić jak najszybciej, ale najpierw przeanalizować.
     Punkt trzeci na liście PiS, który wymaga naprawy to protest w Szpitalu Miejskim. Tam pracownicy weszli z pracodawcą w spór zbiorowy i domagają się podwyżki płac. Dotychczasowe rozmowy nie przyniosły efektu.
     - Na środę pan Jerzy Wilk zaprosił Marię Ochman, szefową „Solidarności” służby zdrowia, która pomoże w negocjacjach – zapowiedział Marek Pruszak. – Zawsze trzeba rozmawiać, my też będziemy kontynuować konsultacje społeczne ze wszystkimi środowiskami – zapewnił radny PiS.
     A już teraz PiS zaprosił wszystkich kandydatów do prezydenckiego fotela, którzy startowali w tegorocznych wyborach, a nie przeszli do drugiej tury, do Elbląskiego Stolika Konsultacji.
     - Pan Jerzy Wilk zaprosił wszystkich i większość zgłosiła chęć udziału w rozmowach – mówiła Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy Jerzego Wilka. – Chodzi o to, żeby przedstawić swoje programy i ustalić stanowisko w sprawie naszego miasta.
     - Usiądźmy do stołu i porozmawiajmy o Elblągu – zachęcał Marek Pruszak.
„Stolikowe konsultacje” odbędą się w najbliższą środę (3 lipca) o godz. 16 w Ratuszu Staromiejskim.
     Druga tura wyborów prezydenckich 7 lipca więc jeszcze w tym tygodniu PiS spodziewa się gości. Z poparciem dla Jerzego Wilka w środę przyjadą senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, a w czwartek (ponownie w tej kampanii wyborczej) Elbląg odwiedzi prezes Jarosław Kaczyński.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Miło i ciekawie byłoby gdyby formacja(prezydent, radni, opozycja) która wygra w Elblągu - mym rodzimym mieście zadała sobie trochę trudu na wyasygnowanie pewnej kwoty pieniężnej na rewitalizację lub choćby face-lifting najstarszego i nie omieszkam napisać klimatycznego i "zabytkowego" parku w mieście - Modrzewia (wymiana ławek na nowoczesne ala park Kajki tylko innego koloru - na który nie pożałowano gotówki czy też innego typu inwencje jakiegoś dobrego architekta od terenów zielonych). Kiedyś był dumą i wizytówką miasta a na dzień dzisiejszy nie posiada wygodnych siedzisk ? Pamiętajmy że jest w nim sporo gotowców w postaci niewielkiej wieży, pustego zaniedbanego stawu który możnaby przeobrazić w brodzik lub fontannę. Niedawno poustawiano co około 40 metrów ławki przy Alei Odrodzenia(chyba aby podziwiać sprowadzane zza zachodniej granicy kilkunastoletnie pojazdy Elblążan) a mogłoby być ich o połowę mniej(ławek) a naddatek zasiliłby Park Modrzewia. Jaka osoba kieruje tymi decyzjami że poniżej przeciętny u niej brak wyobraźni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 0
  MarcinP.(2013-07-01)
 • Warto omówić pakiet klimatyczny 3x20 o którym teraz tak głośno. Zasada działania pakietu jest prosta. Nie inwestujesz w ekologię, opalasz kotłownię węglem i emitujesz CO2 - to płacisz karę. Do 2012 roku prawa do emisji dwutlenku węgla Polska otrzymała za darmo. Teraz już trzeba płacić. Roczny limit emisji dla kotłowni na Dojazdowej to 28 tys. ton CO2 w powietrze. Jeżeli limit jest rzetelnie policzony a EPEC nie podjął żadnych działań to będzie słono płacił za wykup prawa do emisji tych ton CO2.Szacuje się, że prawo do emisji 1 tony w zależności od poczynań UE i giełd może kosztować nawet kilkadziesiąt euro. Łatwo policzyć ile to będzie kosztować i jakie będą skutki dla miasta. EC Elbląg właśnie kończy budowę ekologicznego bloku 30MW na biomasę. Cel – wyeliminować węgiel i uchronić się przed zakupem emisji. Odnoszę wrażenie, że żadne ugrupowanie nie wie co to jest bezpieczeństwo energetyczne. Politycy krajowi już się obudzili - o kilka lat za póżno. Może zaprosić kogoś z EPEC i spytać - jak jest z rzeczywista emisją CO2 jest w naszym mieście. I resztą pakietu też Czerwony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2013-07-01)
 • Brawo tylko PIS
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 9
  Joanna35(2013-07-01)
 • No proszę jak to się mnożą życzenia jak w koncercie zyczeń, ale na tyle krawiec kraje na ile materiału wystarcza - trzeba zrozumieć, że są rzeczy najpilniejsze w mieście. Ale i z parkiem sobie PIS poradzi, głosuje na PIS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 6
  (2013-07-01)
 • Chciałbym aby PiS podjął także temat braku miejsc w przedszkolach. PO wszystko likwidowało a teraz zaczynają się problemy. Nie tylko w tym temacie "miłościwie rządzący" nam narozrabiali. Niech wytłumaczą się ze swoich decyzji i rozeznania sytuacji. Gdzie człowiek nie obróci się to. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 5
  Eeeee(2013-07-01)
 • Jerzy Wilk zaczyna bardzo dobrze, mam nadzieję, że na tym się nie skończy, bo problemów w miescie denerwujacych elbląząn, nie wymagających wielkich pieniędzy, albo wcale, jest wiele. Wymagają inteligentnego, gospodarskiego działania. Jezeli likwidacja Straży Miejskiej, to co zamiast. ale wtedy też likwidacja Zarządu Dróg, bo tylu błedów popełnianych przez lata nie można tolerować. Liczę także na obiecywane 2,5 roku temu tanie dzialki na Modrzewinie i zdecydowaną zabudowę Śródmieścia mimo oporów wlaściciela dzialki przy Pl Konstytucji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 5
  (2013-07-01)
 • Innym ważnym wydarzeniem o którym warto podyskutować jest nowelizacja ustawy o partnerstwie publiczno prywatnym z 1 stycznia 2013 roku. Wprowadziła zasadę, iż zobowiązania wynikające z umów ppp nie wpływają na poziom długu publicznego oraz deficyt sektora finansów w sytuacji, gdy partner prywatny ponosi większość ryzyka budowy oraz większość ryzyka dostępności lub ryzyka popytu. To powinno wymusić realizację zadań samorządowych w tej formule. We Francji i innych cywilizacjach to działa od lat. Duża część przedsięwzięć ppp dotyczy inwestycji prorozwojowych, takich jak budowa sieci internetowej czy infrastruktury konferencyjno-edukacyjnej w np. sektorze szkolnictwa: przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, które zarządzane są przez samorządy + obiekty sportowe. To dzięki ppp i takim inwestycjom dzieci nie muszą nosić 14 kilogramowych tornistrów. Czerwony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2013-07-01)
 • Prezes Kaczyński obiecał zerowe bezrobocie w Elblągu po objęciu władzy przez Wilka. Jakim cudem skoro ta ekipa chce zacząć od zwolnień w Straży i innych instytucjach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 5
  (2013-07-01)
 • Nie lubię PO, ale Gelert to duża szansa dla Elbląga. Zapowiedziała, że w wypadku wygranej nie będzie współpracowała z ludźmi z ekipy Nowaczyka. Postawi na fachowców, tak jak to zrobiła w szpitalu, będzie rządzić jak Szczurek w Gdyni. Ona już pokazała, że potrafi to robić i zdobywać pieniądze. Przy takiej przychylności władz centralnych Elbląg stoi przed niesamowitą szansą. Nie możemy jej zmarnować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 8
  (2013-07-01)
 • No wlasnie dzis w Faktach, wybitni specjalisci od ekonomi wypowiedzieli sie w temacie wszystkich postulatow Pisu, prawo bankowe, elektrownie bez obcego kapitalu i stek podobnych bzdur, ktorymi to jaroslawpolskezbaw chce omamic polski narod byle tylko dorwac sie do wladzy i zrobi z naszego kraju ciemnogrod, z Elblaga sie wykpi to pinezka na jego mapie wyborczej a pozniej juz tylko wojny i wojenki, byle tylko wywlec wrak ze Smolenska i realizowac swoje chore pomysly, to przerazace!!!Kiedy to sie skonczy, ten oszolomizm?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 8
  lokalnapatriotka(2013-07-01)
 • Co to za opinia, napiszcie na ile kasy zadłuzony jest szpital, do Szczurka to tej kobiecie daleko, musiałaby sie jeszcze raz urodzić, ale bujna fantazja, pani Gelert dziękujemy, A przychylnośc władz centralnych od razu się zmieni po wyborach, nie damy sie dalej okłamywac. Tylko nie PO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 8
  (2013-07-01)
 • JAK głosować to tylko na PIS, bo to co PO wyprawia to śmiechu warte, Nowak na interii. pl straszy Elblążan ojcem Rydzykiem. Powcy tylko straszą nazwiskami, mają nas za głupich. Takie cudaki, że aż głowa boli, jak mało inteligencji maja Ci ludzie. Nikt tak Nas nie omamia jak Tusek i jego drużyna. Mam nadzieje, że Elblag pokaże gdzie miejsce PO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 8
  (2013-07-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok