UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PiS zwołuje nadzwyczajną sesję

 
Elbląg, Nadzwyczajną sesję zwołał przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak (w środku) na wniosek klubu radnych PiS
Nadzwyczajną sesję zwołał przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak (w środku) na wniosek klubu radnych PiS (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Prawo i Sprawiedliwość w Elblągu przechodzi do ofensywy. Zwołuje na najbliższy poniedziałek nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej, by przegłosować dwie uchwały – w sprawie programu „Elblążanin plus” i uchwałę zobowiązującą prezydenta do działań w sprawie naprawy Bażantarni, negocjacji na temat dostaw ciepła dla mieszkańców i polityki prospołecznej. 

- Z wnioskiem zwołania sesji nadzwyczajnej wystąpił klub radnych PiS. Wybraliśmy tę formę, ponieważ program planowanej na 28 czerwca zwyczajnej sesji jest już przeładowany i jest tam już zbyt dużo spraw do poruszenia - tłumaczy Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej i radny PiS. - Wszyscy radni zostali już powiadomieni o terminie nadzwyczajnej sesji. 
     Odbędzie się ona w najbliższy poniedziałek, 25 czerwca o godz. 12. W programie tylko dwie uchwały: w sprawie przyjęcia wieloletniego programu "Elblążanin Plus" i uchwały w sprawie "ustanowienia kierunków działania prezydenta Elbląga". Pierwsza z nich, jak wcześniej zapowiadał PiS, ma być efektem realizacji programu wyborczego i dotyczyć różnego rodzaju wsparcia dla mieszkańców oraz  osób uczących się i studiujących w naszym mieście. Chodzi o system ulg, bonifikat i zniżek za korzystanie z komunikacji miejskiej, parkingów, miejskich instytucji kultury, sportu i rekreacji, programów społecznych. Program ma obowiązywać w latach 2018-2022, co roku w budżecie miasta mają być przeznaczone na niego środki. Pierwsze - 600 tysięcy złotych w 2018 roku zostało przeznaczone na wprowadzenie obniżek cen biletów, które Rada Miejska na przegłosować na zwyczajnej sesji 28 czerwca (wejdą w życie 1 września). Z wyliczeń urzędników ratusza, wynika że propozycja PiS będzie kosztować miasto ok. 1,7 mln zł.
     Druga uchwała odnosi się bezpośrednio do działań prezydenta Witolda Wróblewskiego. PiS zobowiązuje w niej prezydenta do wprowadzenia w życie programu "Elblążanin Plus", do działań w sprawie zapewnienia mieszkańcom dostaw ciepła po 2020 roku i naprawy po powodzi szlaku czerwonego w Bażantarni wraz z mostkiem elewów. - Naszym zdaniem szlak w Bażantarni można naprawić siłami miejskich spółek, dotychczas prezydent nie podjął w tej sprawie żadnych działań - twierdzi Marek Pruszak. 
     Projekty uchwał nie będą rozpatrywane przez komisje stałe Rady Miejskiej. Dyskusja nad nimi odbędzie się dopiero na poniedziałkowym posiedzeniu. Co na to wszystko prezydent Witold Wróblewski? - Prezydent dzisiaj otrzymał informację o zwołaniu nadzwyczajnej sesji i projekty uchwał. Odniesie się do nich na poniedziałkowej konferencji prasowej - powiedziała nam Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Nadszedł czas na "grilowanie". .. włodarza?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 5
  kolo(2018-06-21)
 • RobertKoliński Ciekawe, wygląda na to, że radni PiS mają zamiar złożyć samokrytykę w/s swoich zaniedbań dot. polityki ciepłowniczej miasta, nieudolności przeciwpowodziowej oraz najwyraźniej również indolencji w sprawie chociażby obcięcia środków na wydarzenia miejskie czy ostatniego głosowania dot. rewitalizacji kąpieliska miejskiego, gdzie zagłosowali przeciwko mieszkańcom, za to zgodnie z prezydencką koncepcją pozbawienia elblążanek i elblążan basenu odkrytego, dumy naszego miasta. Zapowiada się niezły festiwal obłudy w RM w przyszłym tygodniu;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  44 10
  RobertKoliński(2018-06-21)
 • Haha. .Powinno być zapisane "Programu" bo z prawdziwym dokumentem nie ma to nic wspólnego. Wieloletni program dla Gminy Miasto Elbląg - szczegółowo opisany na połowie jednej kartki papieru. Wstyd dla Radnych, którzy przed zbliżającymi się wyborami chcą zabłysnąć takim bublem i przepchnąć go na siłę wykorzystując swoją większość w RM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37 5
  Zniesmaczony_Eg(2018-06-21)
 • Obudziła się miernota PiS owska, którzy nie mają pomysłu na Elbląg ! Zróbcie Górę Chrobrego, niższe podatki, zagospodarujcie brzydki jeszcze Bulwar na kanałem, uruchomcie kolej nad zalewową i statki do Krynicy Morskiej i reklamy przy A 7 że to co omijają turyści to jest q. .. a, Elbląg najciekawsze miasto w Polsce. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  37 10
  (2018-06-21)
 • PISY - przestańcie dawać te plusy, bo dwa razy tyle znowu zabierzecie obłudnicy! Nie mam zamiaru Was utrzymywać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35 13
  wyborca-bez-wizji(2018-06-21)
 • a rozum + też będzie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 5
  AMalejużniekoniecznie(2018-06-21)
 • Elbląg jest średnio ciekawy. Mamy katedrę i zalew. .. i jeszcze okolice E-ga. Do tego kilka smaczków, typu stary dom, czy muszla koncertowa. .. Nie ma gdzie się zabawić, fajnych eventów, a to lubią turyści. Góra Chrobrego nie potrzebuje polityków, tylko żeby dać jej spokój. Można wejść i zjechać na sankach, czy tam jakiś nartach. Kilka lat temu było można bez wyciągu, 20 lat temu też. Teraz nagle potrzeba kosztownego wyciągu? Starówka to spalnia dla psychicznych mieszkańców, którzy tam niszczą każde oznaki życia po godzinie 20.Elbląg zaczął staczać się pod rządami SLD, nie PiS. PiS jedynie nie pomógł mu się rozwinąć. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 16
  vrain(2018-06-21)
 • Zaniedbania pisowskiej rady miasta w temacie ochrony środowiska, program dla elblazan " Dębica +" i dla zaprzyjaźnionych z pisem miejsca w miejskich spółkach program "Swojaki +" , bo im się to po prostu będzie należało, tak bez żadnego trybu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 3
  Spx(2018-06-21)
 • bez trybu żadnego i bezrozumnie jak zawsze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 3
  suweren(2018-06-21)
 • @vrain - PIS pomógł rozwinąć Elbląg. No podaj co takiego PIS rozwinął (poza gadaniem)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 2
  (2018-06-21)
 • @vrain - vrian. .. chyba pochodzisz z Pradup, albo Kisielic i nie czujesz tego pięknego hanzeatyckiego miasta które trafiło nam się po Jałcie jak " ślepej kurze ziarno", "dzięki " Adolfowi który przegrał wojnę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 1
  (2018-06-21)
 • @wyborca-bez-wizji - plus czyli znak dodawania (sobie) to znak PIS Plus
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 3
  Anna.B(2018-06-21)
Reklama