Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Platforma odpowiada na stanowisko Klubu Radnych PiS

 
Elbląg, Platforma odpowiada na stanowisko Klubu Radnych PiS
Jerzy Wcisła (fot. AD)

Uważamy, że skoro Klub Radnych PiS publicznie podał w swym stanowisku tyle nieprawdziwych informacji i sprzecznych z zasadami demokracji oskarżeń, to powinien się – też publicznie – z tego stanowiska wycofać – napisali Jerzy Wcisła, przewodniczący PO w Elblągu i Małgorzata Adamowicz, przewodnicząca Klubu Radnych PO.

„W w związku ze stanowiskiem Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości rozesłanym do elbląskich mediów, przesyłamy odpowiedź Platformy Obywatelskiej i Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej.
     Sprowokowani niezrozumiałym medialnym atakiem Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwość na Platformę Obywatelską, Klub Radnych PO oraz imiennie, na radną Marię Kosecką, tą samą drogą odpowiadamy – nie tyle na zarzuty, ile na konfrontacyjny i niezgodny z duchem demokracji ton wypowiedzi.
     
     Czy to jeszcze demokracja?
     Kilka dni temu do elbląskich mediów Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości wysłał stanowisko (czytaj: „PiS idzie na wojnę z Kosecką”), z którego można wnioskować, że Platforma Obywatelska, a szczególnie radna Maria Kosecka z Klubu Radnych PO, nie mają prawa krytykować prezydenta miasta Jerzego Wilka. Dowodem na utratę tychże praw mają być sondaże wyborcze oraz „24 tysiące powodów”, które zaskutkowały referendum.
     Odpowiadamy na ten atak nie dlatego, by się bronić. Platforma Obywatelska z pokorą przyjęła fakt referendum i jego wynik, który wiele nas nauczył i podda się ocenie wyborców we właściwym czasie. Nie możemy jednak przejść spokojnie obok manipulacji, które zostały użyte w celu udowodnienia prawa radnych PiS do posiadania jedynie słusznej racji, w tym także w zakresie oceny prezydenta Jerzego Wilka.
     Przypominamy więc, że obecnie rządzący nie posiedli władzy absolutnej w Elblągu. Radni PiS w wyborach nie otrzymali 24 tys. głosów poparcia, a niespełna 10 tysięcy (10 proc. uprawnionych do głosowania!), a Jerzy Wilk uzyskał w wyborach tylko o 1160 głosów więcej od kandydatki PO (1,2 proc. uprawnionych!). Tak nikła wygrana sugeruje raczej pokorę niż hardość. Tym bardziej, że na wynik wyborczy wpływ miała kampania referendalna, w której padały oskarżenia w stosunku do Platformy Obywatelskiej, które dzisiaj sądy uznają za bezpodstawne. Prawo i Sprawiedliwość w propagowaniu tych oskarżeń miało swój niemały udział.
     Nie mają zatem radni Prawa i Sprawiedliwości ani Prezydent Miasta społecznego mandatu, by odbierać radnym innych klubów prawo mówienia własnym głosem.
     Przypominamy też, że opozycja nie jest „zbędnym wrzodem”, ale ważnym elementem demokracji. Radna Maria Kosecka zawsze słynęła z aktywności i odpowiedzialności. Także wtedy, gdy była w jednym opozycyjnym klubie z radnymi PiS i PO. Swoje poglądy wyraża jawnie i odważnie, licząc na merytoryczne odpowiedzi, a nie oskarżenia o udział w „tajemniczym spisku”. Dziś może pochwalić się posiadaniem trzeciego pod względem wielkości elektoratu wyborczego wśród radnych Rady Miejskiej. Należy te fakty i tych wyborców uszanować.
     Przedmiotem poważnej dyskusji, a nie populistycznej propagandy, powinna być sytuacja finansowa miasta. Sugerowanie, że PO zadłużyła miasto, jest tanią nieprawdą, która może taką dyskusję uniemożliwić. W naszym mieście powstają nowe drogi, nabrzeża, budowane są mieszkania, odnawiane szkoły – powstaje zatem majątek, który będzie mieszkańcom służył przez dziesięciolecia. Być może już nigdy nie będzie można tak łatwo podobnych zadań zrealizować. Zresztą większość tych decyzji zapadała w czasie, gdy zarówno PO, jak i PiS byli w Radzie Miejskiej w opozycji. Dodajmy, że krytyka zadłużenia nie przeszkadza obecnemu Prezydentowi Miasta chwalić się oddawanymi do użytku inwestycjami, jak i przygotowaniem do nich miasta, jako swymi zasługami.
     Stanowisko Klubu Radnych PiS nie ogranicza się tylko do spraw związanych z Radą Miejską i Prezydentem Miasta. Dlatego odnosimy się do tych słów, jako elbląskie ugrupowanie polityczne i jako Klub Radnych Rady Miejskiej.
     Uważamy, że skoro Klub Radnych PiS publicznie podał w swym stanowisku tyle nieprawdziwych informacji i sprzecznych z zasadami demokracji oskarżeń, to powinien się – też publicznie – z tego stanowiska wycofać.
     
     Jerzy Wcisła, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Elblągu
     Małgorzata Adamowicz, przewodnicząca Klubu Radnych PO Rady Miejskiej w Elblągu"
     
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • a ten znowu chce zabłysnąć, wstydu nie ma. !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37 21
  (2013-12-17)
 • Bicie piany przez PiS to cecha typowa dla tej partii, oszczerstwa niepoparte żadnymi faktami, zianie jadem i opluwanie przeciwnika, to cecha charakterystyczna itp. Z koleii Wilk jest juz tak ważny że bronic go musi 10 radnych jego partii bo sam jest bez skazy ? Bardzo dobra odpowiedz klubu PO które tak samo ma prawo go krytykować teraz jak on kiedy był w opozycji. A co z obietnicami Wilka które nigdy nie zostaną zrealizowane : Likwidacja Straży Miejskiej i IV Port RP ????? Mieszkańcy nie czuja się oszukani. ??? Gdzie jest IV Port RP. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38 24
  (2013-12-17)
 • Za rok wielebny Kaczyński obieca razem z Wilkiem na przystani żeglugi że wszyscy elblążanie będą latać w kosmos - za darmo - jak oni wygrają wybory :) a na modrzewinie wybudują kosmodrom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 24
  (2013-12-17)
 • Dobre stanowisko! PiS nie ma monopolu na władzę. Radni nie po to są w Radzie aby siedzieć ale działać. PiS jak widać nie chce innych dopuszczać do głosu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45 20
  dobry-tekst(2013-12-17)
 • a dinozaury wyginęły a Wcisła wiecznie żywy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43 17
  (2013-12-17)
 • No w końcu. .. .. Tylko tu cytuję ". .. Radna Maria Kosecka zawsze słynęła z aktywności i odpowiedzialności. .. " bez żartów z czego niby słynęła?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35 10
  na.ulicy.mówią(2013-12-17)
 • Bardzo dobrze ze nie ma zgody na obłudę PiS. Trzeba obnżać na birxąco ich hipokryzję i lenistwo. Biorą kasę za darmo ni nie robią.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 20
  (2013-12-17)
 • a ten to kto???? Coś mi się zdaje, że od lat go widzę tylko nie mogę sobie przypomnieć co on zrobił dla tego miasta?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 14
  (2013-12-17)
 • wlasnie ty na tym zdieciu co ty zrobiles zeby bylo lepiej w elblagu. .. co ty zrobiles dla nas. .. sie nadajecie wszyscy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 13
  (2013-12-17)
 • Nareszcie PO pokazało pazur. Tak trzeba, pora się obudzić i walczyć o miasto. Nie można dopuszczać do skandalicznych zachowań Wilka i jego świty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 17
  (2013-12-17)
 • Pani Kosecka jako jedna z nielicznych radnych nigdy nie boi się powiedzieć co myśli. Jak jest czemuś przeciwna to nie zmienia zdania bo inni jej każą. Zawsze robi to co ona uważa za słuszne i co jest dobre dla mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  27 16
  Krystyna56(2013-12-17)
 • PO pokazało na co ich stać i oby nigdy więcej nie dorwali się do władzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 14
  (2013-12-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne GENNY
Okulary korekcyjne BMW
Płyn Hayne
Okulary przeciwsłoneczne Henko