UWAGA!

Płatna rehabilitacja

Brak kontraktu na usługi medyczne w Zakładzie Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oznacza wstrzymanie świadczeń dla pacjentów ambulatoryjnych. Zakład ma bardzo duże możliwości w tym zakresie, dysponuje nowoczesną aparaturą, lecz bez pieniędzy z NFZ jest zmuszony do odpłatnego świadczenia usług.

Do końca lutego prowadzone będą zabiegi rehabilitacyjne dla pacjentów ambulatoryjnych. Tylko do tego czasu zakład ma zapewnione pieniądze. Prowadzone rozmowy z funduszem nie przyniosły oczekiwanych efektów. Pieniędzy na rehabilitację, pomimo wielu zgłaszanych potrzeb, nie ma.
     - Niestety, nie możemy się porozumieć co do styku potrzeby i wykonanie - mówi Hanna Cichosz-Skarbek, kierownik zakładu. - Dwa lata temu mieliśmy kontrakt z NFZ na 600 tysięcy złotych, w roku ubiegłym - na 100 tysięcy, a w tym nie mamy kontraktu na żadne usługi. W związku z tym nie będziemy świadczyć usług dla pacjentów ambulatoryjnych, mimo że mamy takie możliwości. Będziemy się starali szeroko rozpropagować możliwości komercyjnego wykupu zabiegów w cenach dostępnych dla pacjentów.
     W ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy w zakładzie różnorodnym zabiegom rehabilitacyjnym może być poddanych 240 pacjentów. To oznacza, że przy wielu schorzeniach tysiącom elblążan można skutecznie pomóc.
     - Nasza oferta zabiegów pozwala na usunięcie skutków wielu chorób. Brak tego typu wsparcia oznacza przede wszystkim niezdolność do pracy i samodzielnego życia. To niesie za sobą duże koszty społeczne, bo brak odpowiedniej rehabilitacji oznacza utratę pracy, wczesne renty i odstawienie człowieka na boczny tor. Wystarczy krótki okres rehabilitacji, by podreperować stan zdrowia. Niestety, coraz częściej troska podatników o własne zdrowie wiąże się z koniecznością sięgania do własnego portfela, a my nie mamy na to żadnego wpływu - mówi kierownik zakładu.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • przecież NFZ płaci za pacjenta leżącego na oddziale i w tym są środki na rehabilitację. I tymi pacjentami powinien zająć się personel tegoż zakładu, bo tym pacjentom potrzebna jest rehabilitacja a do tej pory robiona była po " łebkach " bo brakowało czasu na ćwiczenia przy łóżku, bądź zabiegi te były wykonywane przez słuchaczy stiudium fizykoterapii a personel pędził do zakładu obsługiwać tych z miasta. Niedawno leżałam i potrzebowałam usprawniania ale odbywało się to w istnym expresowym tempie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    nie do końca usprawniona.(2007-01-09)
  • Ochocho. 240 pacjentów dziennie i to przez 8 godzin. To ile czasu przeznacza się na pacjenta? Popieram moją przedmówczynię, z tego wynika, że tempo jest niesamowite. A tu raczej na akord nie powinno się pracować. A cóż tam , przecież tu nie chodzi o,pacjenta.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    poldek(2007-01-09)
  • Wielka szkoda!!!! Brak zabiegów w szpitalu Wojewódzkim, gdzie są porządne warunki, a "dziki tłum" w Centrum Rehabilitacji, gdzie na zabiegi czeka się 2 miesiące, a potem wyczekiwanie w długich kolejkach!
  • do przedmówcy, możesz sobie wykupić zabiegi jak Tobie tam odpowiada. Proszę bardzo i lecz się pod egidą WSzZ
  • Witam, uważam że szpital powinien świadczyć usługi dla pacjentów szpitala. A co się tyczy tłumów w MCR to myślę że jest to wina małych kontraktów ale mimo wszystko wolę poczekać i być mile i fachowo obsłużony.
  • Nie wiem czy wiecie ale ok 25 % naszego dochodu trafia do NFZ - każdy z nas płaci za opieke medyczną, I do cholery nie można jaj dostać !!!!! - Ja chciałem iść z dzieckiem do alergologa to mnie pod konieć marca zapisali !!! - Niech ZUS odda moje pieniędze to sobie prywatnie pójde - dzisiaj !!! bez łaski i z uśmiechem. Strasznie mnie to wkurza !!!!
  • Pełne poparcie dla przedmówcy. Stan służby zdrowia mimo wielu reform nie przyniósł niczego poza kolejkami rodem z lat 80'. Często młodzi ludzie po wypadkach mogą liczyć na pomoc po takim czasie, że obserwuje się już powikłania i szkodliwe skutki nieleczenia. Człowiek dosłownie moze już nie potrzebować rehabilitacji jeśli zbyt długo musi czekać. Czasami może być już po prostu za późno. Na jakiekolwiek leczenie...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ZaSłuchany Obserwator(2007-01-10)
  • popieram w całej rozciągłości
  • Czytam wszystkie te wypowiedzi i zastanawiam się kto to wszystko pisze. Korzystałem z usług Zakładu Rehabilitacji w WSzZ i byłem bardzo zadowolony z usług. Miła i fachowa obsługa. Czas oczekiwania na zabieg nie był dłuższy niż 5 min. Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego NFZ promuje tylko Centrum Rehabilitacji gdzie w tej chwili pacjentów zapisują już na marzec. Moi Rodzice korzystali z usług CR i ZR WSzZ i zdecydowanie wolą iść do WSzZ. To jest skandal, żeby pacjent w CR musiał wykonywać zabiegi sam bo personel nie ma czasu. Co do ilości obsługiwanych pacjentów w WSzZ to nie jest duża ilość średnio wypadałoby, że jeden pracownik Zakładu Rehabilitacji obsłuży ok. 12 osób w ciągu 8 godzin pracy. Czy to jest faktycznie praca akordowa???? Średnio wypada 1,5 osoby na godzinę. Wszystkim zwolennikom Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej życzę wytrwałości a mnie pozostało się modlić, żeby nie chorować i nie korzystać z tej zakichanej służby zdrowia.
  • zgadzam sie z moim poprzednikiem.Zaklad Rehabilitacji w naszym miescie bardzo potrzebny.
Reklama