Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Płatna rehabilitacja

Brak kontraktu na usługi medyczne w Zakładzie Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oznacza wstrzymanie świadczeń dla pacjentów ambulatoryjnych. Zakład ma bardzo duże możliwości w tym zakresie, dysponuje nowoczesną aparaturą, lecz bez pieniędzy z NFZ jest zmuszony do odpłatnego świadczenia usług.

Do końca lutego prowadzone będą zabiegi rehabilitacyjne dla pacjentów ambulatoryjnych. Tylko do tego czasu zakład ma zapewnione pieniądze. Prowadzone rozmowy z funduszem nie przyniosły oczekiwanych efektów. Pieniędzy na rehabilitację, pomimo wielu zgłaszanych potrzeb, nie ma.
     - Niestety, nie możemy się porozumieć co do styku potrzeby i wykonanie - mówi Hanna Cichosz-Skarbek, kierownik zakładu. - Dwa lata temu mieliśmy kontrakt z NFZ na 600 tysięcy złotych, w roku ubiegłym - na 100 tysięcy, a w tym nie mamy kontraktu na żadne usługi. W związku z tym nie będziemy świadczyć usług dla pacjentów ambulatoryjnych, mimo że mamy takie możliwości. Będziemy się starali szeroko rozpropagować możliwości komercyjnego wykupu zabiegów w cenach dostępnych dla pacjentów.
     W ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy w zakładzie różnorodnym zabiegom rehabilitacyjnym może być poddanych 240 pacjentów. To oznacza, że przy wielu schorzeniach tysiącom elblążan można skutecznie pomóc.
     - Nasza oferta zabiegów pozwala na usunięcie skutków wielu chorób. Brak tego typu wsparcia oznacza przede wszystkim niezdolność do pracy i samodzielnego życia. To niesie za sobą duże koszty społeczne, bo brak odpowiedniej rehabilitacji oznacza utratę pracy, wczesne renty i odstawienie człowieka na boczny tor. Wystarczy krótki okres rehabilitacji, by podreperować stan zdrowia. Niestety, coraz częściej troska podatników o własne zdrowie wiąże się z koniecznością sięgania do własnego portfela, a my nie mamy na to żadnego wpływu - mówi kierownik zakładu.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • przecież NFZ płaci za pacjenta leżącego na oddziale i w tym są środki na rehabilitację. I tymi pacjentami powinien zająć się personel tegoż zakładu, bo tym pacjentom potrzebna jest rehabilitacja a do tej pory robiona była po " łebkach " bo brakowało czasu na ćwiczenia przy łóżku, bądź zabiegi te były wykonywane przez słuchaczy stiudium fizykoterapii a personel pędził do zakładu obsługiwać tych z miasta. Niedawno leżałam i potrzebowałam usprawniania ale odbywało się to w istnym expresowym tempie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nie do końca usprawniona.(2007-01-09)
 • Ochocho. 240 pacjentów dziennie i to przez 8 godzin. To ile czasu przeznacza się na pacjenta? Popieram moją przedmówczynię, z tego wynika, że tempo jest niesamowite. A tu raczej na akord nie powinno się pracować. A cóż tam , przecież tu nie chodzi o,pacjenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  poldek(2007-01-09)
 • Wielka szkoda!!!! Brak zabiegów w szpitalu Wojewódzkim, gdzie są porządne warunki, a "dziki tłum" w Centrum Rehabilitacji, gdzie na zabiegi czeka się 2 miesiące, a potem wyczekiwanie w długich kolejkach!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-01-09)
 • do przedmówcy, możesz sobie wykupić zabiegi jak Tobie tam odpowiada. Proszę bardzo i lecz się pod egidą WSzZ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-01-09)
 • Witam, uważam że szpital powinien świadczyć usługi dla pacjentów szpitala. A co się tyczy tłumów w MCR to myślę że jest to wina małych kontraktów ale mimo wszystko wolę poczekać i być mile i fachowo obsłużony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-01-09)
 • Nie wiem czy wiecie ale ok 25 % naszego dochodu trafia do NFZ - każdy z nas płaci za opieke medyczną, I do cholery nie można jaj dostać !!!!! - Ja chciałem iść z dzieckiem do alergologa to mnie pod konieć marca zapisali !!! - Niech ZUS odda moje pieniędze to sobie prywatnie pójde - dzisiaj !!! bez łaski i z uśmiechem. Strasznie mnie to wkurza !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-01-10)
 • Pełne poparcie dla przedmówcy. Stan służby zdrowia mimo wielu reform nie przyniósł niczego poza kolejkami rodem z lat 80'. Często młodzi ludzie po wypadkach mogą liczyć na pomoc po takim czasie, że obserwuje się już powikłania i szkodliwe skutki nieleczenia. Człowiek dosłownie moze już nie potrzebować rehabilitacji jeśli zbyt długo musi czekać. Czasami może być już po prostu za późno. Na jakiekolwiek leczenie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ZaSłuchany Obserwator(2007-01-10)
 • popieram w całej rozciągłości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-01-10)
 • Czytam wszystkie te wypowiedzi i zastanawiam się kto to wszystko pisze. Korzystałem z usług Zakładu Rehabilitacji w WSzZ i byłem bardzo zadowolony z usług. Miła i fachowa obsługa. Czas oczekiwania na zabieg nie był dłuższy niż 5 min. Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego NFZ promuje tylko Centrum Rehabilitacji gdzie w tej chwili pacjentów zapisują już na marzec. Moi Rodzice korzystali z usług CR i ZR WSzZ i zdecydowanie wolą iść do WSzZ. To jest skandal, żeby pacjent w CR musiał wykonywać zabiegi sam bo personel nie ma czasu. Co do ilości obsługiwanych pacjentów w WSzZ to nie jest duża ilość średnio wypadałoby, że jeden pracownik Zakładu Rehabilitacji obsłuży ok. 12 osób w ciągu 8 godzin pracy. Czy to jest faktycznie praca akordowa???? Średnio wypada 1,5 osoby na godzinę. Wszystkim zwolennikom Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej życzę wytrwałości a mnie pozostało się modlić, żeby nie chorować i nie korzystać z tej zakichanej służby zdrowia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-01-11)
 • zgadzam sie z moim poprzednikiem.Zaklad Rehabilitacji w naszym miescie bardzo potrzebny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-01-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Płyn Hayne
Okulary korekcyjne I-D TOKYO