Niedziela (handlowa) 26-05-2019, imieniny Filipa, Pauliny. Dzień Matki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po prostu pomagają. I tak od 15 lat

 
Elbląg, Po prostu pomagają. I tak od 15 lat
fot. mw

Każdy kiedyś znalazł się na życiowym zakręcie, stanął pod ścianą i po prostu nie wiedział dokąd iść. Dzięki nim wielu znalazło drogę wyjścia, bo swoją pomocą służą przede wszystkim tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Specjalnie dla Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej, które w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia, zagrali i zaśpiewali Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska oraz Włodzimierz Korcz.

Jak jeden dzień...
     Powstało w 1999 r., jako odpowiedź na reformę administracyjną kraju, która przyniosła także reformę w systemie pomocy społecznej. Dzięki nim wielu mogło skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych, stworzyli telefon zaufania, pomagają chorym na Alzheimera czy Parkinsona, otworzyli świetlice dla dzieci pochodzących z rodzin wielodzietnych czy takich, w których jest alkoholizm. Otworzyli kilkanaście placówek na terenie miasta i ościennych gmin, m.in. świetlicę środowiskową w Lipowinie w gminie Braniewo, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jegłowniku czy Kwietniewie. Utrzymuje się głównie z dotacji pochodzących z Unii, województwa czy miasta.
     W tym roku Elbląskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej ochodzi 15-lecie istnienia, z tej okazji wczoraj (15 grudnia) w elbląskim teatrze odbył się koncert pn. "Pięknie pomagać".
     
     Żagle, Bach i kolędy
"Bo męska rzecz być daleko, a kobieca wiernie czekać..." - Alicja Majewska nie zawiodła swoich fanów i zaśpiewała przebój, który jak sama przyznała był największym w jej karierze, czyli "Jeszcze się tam żagiel bieli". Artystka zadebiutowała w 1968 r. na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze,  w 1974 r. zaczęła występować solo. Koncertowaław Bułgarii, Czechosłowacji, NRD, RFN, ZSRR, Szwecji, Austrii, Rumunii i na Kubie oraz w USA, Australii i Kanadzie, jej ostatnia płyta ukazała się w 2006 r.

  fot. mw
fot. mw

Elbląska publiczność miała również okazję posłuchać Zbigniewa Wodeckiego. Podobno osoby, które go spotykają zadają najczęściej dwa pytania: o włosy i o to, jak udaje mu się utrzymywać na powierzchni szołbiznesu.
     - Po prostu na początku kariery trzeba związać się z kimś znanym.  Ja tak zrobiłem - mówił z uśmiechem artysta, który w ten sposób rozpoczął jeden ze swoich najbardziej znanych przebojów, czyli "Zacznij od Bacha".
     Artystom towarzyszył również Włodzimierz Korcz, który nie tylko akompaniował, ale i utworzył chór - elbląska publiczność zaśpiewała kolędy na dwa głosy.
     
     Koncert był biletowany, a pochodzący z niego dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie zakupu busa do przewozu osób niepełnosprawnym, podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy w Jegłowniku i Kwietniewie.
     Elbląski Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej ma swoją siedzibę przy ul. Św. Ducha 19 (tel. 55 236 25 54, e-mail: esops@interia.eu).
     Prezesem Stowarzyszenia (wszystkie funkcje w Stowarzyszeniu pełnione są honorowo) jest Anna Szyszka, była dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej w Elblągu, główna inicjatorka założenia w 1998 r. Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej.
     
     

Patronat nad wydarzeniem objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 6
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 4
AMK-Zabudowa przedpokoju