UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Owsiak z miłosierdzia zrobił sobie show i autopromocję. Teraz dołączył do niego Rzepliński Ale nie on jeden uwielbia przechwalać się dobrocią na cudzy koszt. Oto Andrzej Rzepliński kwestował dziś na rzecz WOŚP w Piotrkowie i po południu wrócił do Warszawy, aby pochwalić się swoim poświęceniem dla chorych dzieci. Szkoda, że były prezes Trybunału Konstytucyjnego nie przekazał dzieciom 150 tys. złotych, które dostał za niewykorzystany urlop. Zamiast tego wolał podsuwać innym puszkę i potem triumfować przed kamerami.Owsiak zaatakował prezesa TVP Jacka Kurskiego, zarzucając mu, że ten nie pokazał w publicznej telewizji zbiórki, a przecież ?żyje nią cała Polska?. Otóż nie. Cała Polska nie żyje zbiórką. Mało tego, pokazywanie wygłupów Owsiaka jest najlepszą metodą na oduczenie wielu ludzi prawdziwej dobroczynności. Bo dobroczynność nie polega na tym, że raz do roku coś tam wrzucę do owsiakowej puszki i mam z głowy. Dobroczynność wymaga jak najczęstszych aktów miłosierdzia, a tych dokonuje się ? jak pisał św. Mateusz ? w ukryciu. Bo pomoc nie jest aktem autopromocji lecz miłosierdzia właśnie. A ono nie potrzebuje pośrednictwa Owsiaka.
  • Ciekawi mnie, czy osoba pisząca te słowa pomaga komuś w ukryciu? Ile takich aktów miłosierdzia robi w ciągu tygodnia, miesiąca czy roku? Ciekawi mnie, czy wspomogła kogoś finansowo: biedaka, chorego, żebraka, czy poczęstowała go bułką lub gorącą zupą? Ciekawe czy zakupiła jakiś sprzęt do szpitala za kilkaset tysięcy złotych i przekazała go! A może ogranicza się tylko do płacenia podatków i resztę dobroczynności załatwia państwo!
Reklama