UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pojawi się czwarty kandydat na prezydenta

 
Elbląg, Pojawi się czwarty kandydat na prezydenta
Partia Razem wczoraj w Elblągu zbierała podpisy pod ogólnopolskim projektem skrócenia tygodnia pracy do 35 godzin (fot. Michał Skroboszewski)

Michał Missan, Jerzy Wilk i Witold Wróblewski – to pewnie kandydaci na prezydenta Elbląga w nadchodzących wyborach samorządowych. Prawdopodobnie swojego kandydata wystawi też lewicowy komitet wyborczy, związany z Partią Razem. Kto to będzie? - Na podanie nazwiska jest jeszcze za wcześnie – mówi Robert Koliński z Partii Razem.

Wybory samorządowe odbędą się pod koniec października lub na początku listopada. Decyzję o terminie premier powinien ogłosić w wakacje. W Elblągu start oficjalnie ogłosiło już Jerzy Wilk, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz Michał Missan, radny Platformy Obywatelskiej. O reelekcję będzie z pewnością się starał Witold Wróblewski, choć na razie tego oficjalnie nie ogłosił. Prawdopodobnie do tej trójki dołączy kandydat lewicowego komitetu, który próbuje stworzyć Partia Razem.
     - Na podanie nazwiska jeszcze jest za wcześnie. W tej chwili rozmawiamy z kandydatem na prezydenta oraz osobami, z którymi chcielibyśmy stworzyć komitet wyborczy – mówi Robert Koliński, członek Partii Razem.
     Prawdopodobnie lewica w wyborach do elbląskiej Rady Miejskiej wystąpi jako Komitet Wyborczy Wyborców, a nie jako komitet partyjny. Odwrotna sytuacja będzie miała miejsce w wyborach do sejmiku wojewódzkiego. - Do sejmiku pójdziemy samodzielnie pod szyldem Partii Razem. Mamy już kandydatów na pierwsze i drugie miejsca na listach. Teraz rozmawiamy z kandydatami na pozostałe miejsca na liście – zdradził Grzegorz Bobrowicz, koordynator wojewódzki partii.
     Pozostaje kwestia znalezienia kandydatów. Na listy wyborcze tylko do elbląskiej Rady Miejskiej potrzeba minimum 25 kandydatów, aby móc wystawić listy we wszystkich pięciu okręgach do głosowania. Plus kandydata na prezydenta. Lokalni działacze Razem na wybory patrzą jednak z dużym optymizmem:
     - Liczymy na to, że zwiększymy stan posiadania lewicy w elbląskiej Radzie Miejskiej [w chwili obecnej to trzech radnych SLD – przyp. red.] – mówi Robert Koliński.
     Kandydaci lewicowego komitetu w swojej kampanii zamierzają poruszyć szereg problemów trapiących elblążan. Na szczegółowe rozwiązania, jak twierdzą, przyjdzie jeszcze czas.
     - Prowadzimy „pracę u podstaw”. W tej chwili zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającej tydzień pracy do 35 godzin – mówił Bartosz Grucela, kandydat Partii Razem do sejmiku wojewódzkiego.
„Jakby obok” ogólnopolskiej akcji, która potrwa do 28 lipca, Robert Koliński zbiera podpisy pod projektem budowy miejskiego basenu na Dolince.
     - Chcemy przedstawić prezydentowi i Radzie Miejskiej podpisy mieszkańców Elbląga, którzy w przytłaczającej większości opowiadają się za bardziej ekologicznym, społecznie użytecznym i tańszym rozwiązaniem w sprawie elbląskiego basenu – mówił działacz Partii Razem.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • i bardzo dobrze bo ci co byli to na aut. NIE SPRAWDZILI SIE. A -PO to już nigdy!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 19
  (2018-06-21)
 • Ale, jak oddzielnie bez "skutecznego" SLD ? Które w 2014 roku obiecało cuda nie widy ? Które samo do siebie zadaje pytania o ważne sprawy miasta ? Klim do Nowaka, sprawa źródeł ciepła i EPECu itp itd ? Które nie uczestniczyło w protestach przeciw łamaniu prawa konstytucyjnego, obronie praw kobiet, obronie praw osób niepełnosprawnych ? Za to PO ich wyręczyło ? W sumie to dobrze, bo elbląska lewica. To żadna lewica. A tak jest perspektywa i szansa na normalność ideową i nie tylko. A nie tylko słowo potok itp. itd. Skromnie rzecz ujmując " działania " SLD od 2014 r.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 4
  ??(2018-06-21)
 • no i dobrze bo niestety zaden z obecnych kandydatow nie nadaje sie na prezydenta tego maista poniwaz kazdy z nich ma powiazania z dawna ubecja, sbcja i komuszymi towarzyszami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 12
  ursus(2018-06-21)
 • Kolinski na prezydenta. On ma taki mądry wyraz twarz, podobny do Ilicza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 12
  międzynarodowka (2018-06-21)
 • Czas na nową, młodą lewicę ! Tak, trzymać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 26
  specjali.odsprawpersonalnych(2018-06-21)
 • @ursus, jak 40 letni pan Missan mógł mieć powiązania z tymi, których wymieniasz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 12
  wist(2018-06-21)
 • zsmp ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 3
  (2018-06-21)
 • RobertKoliński Dokładniej w ostatnim akapicie chodzi o podpisy pod sprzeciwem społecznym wobec poronionej koncepcji miejskiej zniszczenia elbląskiego kąpieliska oraz rewitalizację obiektu wg. koncepcji obywatelskiej, ale tak - zbieramy podpisy wśród mieszkańców w tej sprawie (jak obiecałem wcześniej), skoro władze miasta mają obywatelki i obywateli w. .. głębokim poważaniu;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 5
  RobertKoliński(2018-06-21)
 • Kolejny artysta. .. Nowaczyk - b/k. Wróblewski - taki sobie, facet z nożyczkami i kolegami. Wilk - nawet nie chce kandydować, wyborcy też woleliby Pruszaka. No i ta czerwona zaraza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 4
  VN(2018-06-21)
 • Oby Partia Razem znikła ze sceny politycznej tak szybko jak się pojawiła, mam nadzieje ze ludzie nie dadzą się nabrać na tych farbowanych lisów bo wszyscy będziemy płakać. Sam ubolewam, że nie ma jakiegoś porządnego kandydata niezależnego na, którego mógłbym oddać głos, bo wiemy jak jest z partyjniakami zrobią wszystko co im góra karze, a nie obywatele którzy na nich głosowali. Dużym skokiem dla naszego miasta byłby przekop Mierzei i na podejście to tego tematu powinniśmy zwrócić uwagę, żeby ściągnąć tu różne firmy i ogólnie żeby ciężki przemysł wrócił do Elbląga. Musimy zacząć myśleć w końcu o własnym mieście, nie Gdańsku czy Olsztynie bo oni maja nas tam w d. .. i tylko patrzą jak nas wydoić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 4
  (2018-06-21)
 • @specjali.odsprawpersonalnych - Jaka tam ona nowa? Marks, na szczęście, kopnął w kalendarz 100 lat temu. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 3
  VN(2018-06-21)
 • Ciężki przemysł w Elblągu. .. no zaraz chyba padnę. .. to tak jakby w Pcimiu otworzyć hutę (z całym szacunkiem na Pcimia). Ktoś tu mocno tkwi w poprzedniej epoce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 3
  (2018-06-21)
Reklama