Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policzyli bezdomnych

 
Elbląg, Policzyli bezdomnych
fot. (arch. portEl.pl)

W nocy z 21 na 22 stycznia odbyła się w Elblągu ogólnopolska akcja liczenia bezdomnych. Udział w akcji wzięli funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Badanie prowadzone było w placówkach dla osób bezdomnych, szpitalach, areszcie śledczym, a także w miejscach niemieszkalnych: piwnicach, klatkach schodowych, parkach, ogródkach działkowych itp.

Z zebranych danych wynika, że w Elblągu bez dachu nad głową przebywa 161 osób, w tym 5 kobiet i 2 dzieci. 41 osób (w tym 1 kobieta) w momencie prowadzenia badań przebywało w miejscach niemieszkalnych, 7 bezdomnych przebywa obecnie w Areszcie Śledczym, a pozostałe osoby bezdomne w nocy z 21 na 22 stycznia korzystały z pomocy placówek. (Stowarzyszenie „Od nowa…”– dawny Dom dla Bezdomnych im. Św. Brata Alberta w Elblągu – 95 osób, Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej - Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży - 4 osoby w tym 2 dzieci, Noclegownia Miejska „Pogotowie Socjalne" – 14 osób).
     Ogólnopolska akcja liczenia bezdomnych odbywa się co dwa lata. Działanie te pozwalają na zaktualizowanie map grupowania się bądź przebywania osób bezdomnych, a także ułatwiają ewentualną pomoc tym osobom. Jest to bardzo ważne szczególnie w okresie zimowym, dlatego po raz kolejny zwracamy się z prośbą do elblążan o przekazywanie informacji nt. miejsc pobytu osób bezdomnych do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 55 2393040, e-mail: mczk@umelblag.pl).
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Żarówki LED
Clinex Stronger
Clinex Grill