Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Politycy, których cenią

 
Elbląg, Politycy, których cenią
(WS)

Którego z polskich polityków spoza własnego ugrupowania ceni Pani/Pan najbardziej? Za co? – to pierwsze z pytań, które zadaliśmy dziesięciorgu kandydatom na prezydenta Elbląga. Zobacz, jak odpowiadali. Odpowiedzi kandydatów na nasze pytania będziemy publikować do piątku. W sobotę zaczyna się cisza wyborcza.

Cezary Balbuza, Komitet Wyborczy Wyborców Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego
– Tak szczerze, to żadnego! Niestety, współcześni polscy politycy nie szanują wyborców, zależy im tylko na ich głosach, więc obiecują wszystko to, co ludzie chcą usłyszeć, w zupełnym oderwaniu od polskich realiów finansowych i oczywiście nie dotrzymują słowa. Podobne zjawisko możemy obserwować obecnie w Elblągu, gdzie kandydaci z ramienia partii politycznych z premedytacją mamią wyborców, wiedząc z góry, że nie dotrzymają słowa.
     
     Ewa Białkowska, Komitet Wyborczy Ruch Palikota Elbląg +
– Aleksander Kwaśniewski – za cały dorobek polityczny oraz styl sprawowania urzędu. Słusznie nazywany był Prezydentem Wszystkich Polaków.
     
     Elżbieta Gelert, Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
– Bardzo cenię Pana Posła Bolesława Piechę z PiS, który jest przewodniczącym Komisji Zdrowia. Jego wiedza i merytoryczne wypowiedzi, poza teatrem zmagań politycznych, są naprawdę bardzo cenne. Poza tym za talent organizatorski, umiejętność wywalczenia sobie miejsca na krajowej scenie politycznej i sumienne dążenie do celów doceniam też Janusza Palikota, chociaż światopoglądowo zupełnie się różnimy.
     
     Paweł Kowszyński, Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
– Jest jeden polityk, którego imię mimo, iż żył na początku ubiegłego wieku, budzi ciągle emocje, jego pamięć jest wciąż żywa, a wiele osób nadal się z nim utożsamia i co więcej, go naśladuje. Są tacy, którzy nadal boją się wymawiać jego nazwisko, bo twierdzą, że nie chcą wywoływać jego ducha w narodzie. To jest Józef Piłsudski – działacz niepodległościowy, mąż stanu, marszałek; myślę, że jego postawa względem ojczyzny jest wspaniałym przykładem na to, że jeśli chodzi o własny kraj czy nawet lokalnie nasze miasto, warto podejmować najwyższe ryzyko i nie bać się podejmować trudnych decyzji.
     
     Lech Kraśniański, Komitet Wyborczy Wyborców Wolny Elbląg
– Jestem bezpartyjnym kandydatem na Prezydenta Miasta Elbląg. Cenię najbardziej z polskich polityków senatora Włodzimierza Cimoszewicza. Jako bezpartyjny senator pomimo różnych ofert partii politycznych działa dla dobra swoich wyborców, a nie na rzecz ugrupowań politycznych.
     
     Janusz Nowak, Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
– Nie podoba mi się polska scena polityczna, nie podobają mi się polscy politycy. Brakuje dobrych pomysłów na rozwiązywanie narastających w kraju problemów, coraz częściej widzimy, jak politycy lansują samych siebie, zapominając o tym, do czego zostali wybrani. To powoduje, że większość Polaków jest polityką zmęczonych i do polityki zniechęconych, ja mam podobne odczucia.
     
     Edward Pukin, Komitet Wyborczy Wyborców Naszą Partią jest Elbląg
– Politykiem, którego szanuję i cenię, jest prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Cenię go za niezależność polityczną i prowadzenie ponad podziałami samorządu miasta do gospodarczego sukcesu.
     
     Jacek Tomczak, Komitet Wyborczy Wyborców Partia Elblążan
– Ostatnio Jarosława Gowina – ma swoje zdanie. Każdego, który jest wierny swoim wyborcom i nie oszukuje ich.
     
     Jerzy Wilk, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
– Z nieżyjących Józef Piłsudski – za postawę państwowca, obrońcy narodu. A z żyjących Jan Rokita – za to, że poświęcił karierę dla pewnych zasad.
     
     Witold Wróblewski, Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Wróblewskiego
– Taką osobą jest Władysław Bartoszewski. To jeden z najbardziej szlachetnych polityków, z bardzo bogatym doświadczeniem życiowym, zawsze kierujący się zdrowym rozsądkiem. To człowiek o wysokiej kulturze osobistej i poszanowaniu dla innych. Za to go cenię.
     
     
     Od redakcji
     Pytania – w sumie było ich siedem – zadaliśmy wszystkim kandydatom na prezydenta Elbląga. Odpowiedzi kandydatów publikujemy w kolejności alfabetycznej. Jedynym o ograniczeniem, z powodu którego ingerowaliśmy czasem w tekst odpowiedzi, była jej długość – maksymalnie trzy zdania.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Zaskoczył mnie Paweł Kowszyński, bardzo dojrzale wypowiedział się. Nie zamierzałem na niego głosowac, ale uwaznie sie będe temu panu przyglądał. Z niego w następnych wyborach moga być ludzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 16
  (2013-06-18)
 • Coraz bardziej doceniam intencje zmian Pana Pukina. Przykład prezydenta Szczurka jest bardzo trafny. Oby tak w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 16
  Takdlakandydata(2013-06-18)
 • Krasnianski wyjasnil najdosadniej kto komu sluzy i za co.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 11
  Boloztaczka(2013-06-18)
 • Pan Kowszyński zrobił unik, wybierając polityka sprzed wojny. Podobają mi się wypowiedzi tych kandydatów, którzy wskazują konkretnego polityka z innej opcji. A pani Gelert ponownie pokazała klasę, wybierając polityka PiS-u. Wyobrażacie sobie sytuację odwrotną, że ktoś z PiS pochwali kogoś z PO?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 10
  r.(2013-06-18)
 • r. Kowszyński robi sobie śmiechy a wy się podniecacie po pierwsze mówi nieprawdę na plakatach "obronię działkowców " nie wie bo ustawa w toku, może mu nakazać np. likwidację działek. Obiecuje coś co jest poza jego zasięgiem. Szkoda, że na debacie nie zapytano skąd weźmie 13 milionów na dołożenie do darmowej komunikacji ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 4
  (2013-06-18)
 • bla bla bla. Teraz jestem miły i ładni i obiecam Ci wszystko. Ale co do tej pory zrobiłem/zrobiłam. To są rzeczywiste i, miarodajne "oświadczenie". Czym się do tej pory możecie pochwalić. I z referendum jest problem. Okazuje się że ludzie będą rozliczali Was z obietnic. A jak nie. Można Was odwołać. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  (2013-06-19)
 • "Aleksander Kwaśniewski – za cały dorobek polityczny oraz styl sprawowania urzędu". I za to, że napity w Katyniu nad grobami się zataczał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  endek(2013-06-19)
 • Wszyscy cenia PIS, za uczciwość przedewszystkim. Gdyby nie zostali opluci przez PO od moherowych beretów, to nie mielibyśmy teraz takiej sztuacji w kraju, że grabia garściami - nawet garnitury sobie kupuja i dymek z cygara puszczają, takie jest PO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 6
  (2013-06-19)
 • .. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2013-06-19)
 • Z tego grona merytorycznie do prezydentury przygotowany jest Wróblewski i Gelert. Reszta bardzo daleko nie zdając sobie sprawy jak wygląda zarządzanie tak dużymi finansami. Jak słyszę te puste obietnice, to już skreślam takich kandydatów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 7
  rw(2013-06-19)
 • Polityk z Biłgoraja zachęca: „ Zawsze miejcie odwagę, tak jak obecna tutaj dyrektor Teatru Ósmego Dnia, nazwać ch. .. tego, kto jest ch. .. Nigdy nie rezygnujcie” (dyrektorka Teatru Ósmego Dnia Ewy Wójciak, która nazwała papieża Franciszka „ ch. .. )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 4
  endek(2013-06-19)
 • Balbuza ma rację i ma mój głos! Politycy tylko ciągle obiecują, robią z wyborców "ciemny lud" a potem zapominają i w kolejne wybory ten scenariusz powtarza się! Dosyć tego głosujmy na człowieka bezpartyjnego, wykształconego z pojęciem o zarządzaniu i wiarą w rozwój Elbląga! Głosujmy na Cezarego Balbuzę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 5
  wyborcarano(2013-06-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM
ZWYCIĘSKI SUV C5 AIRCROSS - HADM Gramatowski
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w
Ostatnie sztuki Skody Rapid w salonie HADM