Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ponad podziałami partyjnymi

 
Elbląg, Ponad podziałami partyjnymi
Janusz Nowak (fot. arch. portEl)

O przynależności partyjnej powinniśmy na ten rok i cztery miesiące zapomnieć. Do tych potyczek politycznych możemy wrócić przy następnej kadencji, teraz nie ma na to czasu. Bez względu na to, kto wygra będziemy popierać te propozycje, które idą w dobrym kierunku, wyprowadzą miasto z kryzysu i doprowadzą do dynamicznego rozwoju.  – mówił Janusz Nowak, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta miasta.

Głosem elblążan kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Janusz Nowak, otrzymał 3 827 głosów (10. 78 proc.), jednakże nie przeszedł do drugiej tury wyborów, która odbędzie się 7 lipca.
– Nie ukrywam, że zarówno ja, jak i moja formacja spodziewaliśmy się lepszego wyniku, chociaż trzeba powiedzieć, że udało się utrzymać ten poziom, który mieliśmy wcześniej jeżeli chodzi o mandaty radnych – mówił Janusz Nowak. – Natomiast jako kandydat na prezydenta liczyłem na lepszy wynik, chociaż patrząc na to już bez emocji ci mieszkańcy Elbląga o poglądach lewicowych, bądź umiarkowanie lewicowych, mieli do wyboru trzech kandydatów, głosy się rozłożyły. Szanuję werdykt wyborców, gratuluję zwycięzcom, za oboje trzymam kciuki w drugiej turze, niech wygra lepszy. Na dziś uważam, że nie ma sensu mówić elblążanom na kogo mają głosować, sami wiedzą o tym najlepiej. Wiedzą, co to jest demokracja i jak z niej korzystać – dodał Nowak.
     W przedterminowych wyborach samorządowych Sojusz Lewicy Demokratycznej zdobył 5 mandatów.
– Jeżeli chodzi o współpracę w Radzie Miasta po wyborach to zarówno ja, jak i moja formacja jesteśmy za tym, aby być poza podziałami politycznymi, żeby razem usiąść i omówić to, co należy zrobić w pierwszej kolejności, aby wyprowadzić miasto z kryzysu – mówił Janusz Nowak. – O przynależności partyjnej powinniśmy na ten rok i cztery miesiące zapomnieć. Do tych potyczek politycznych możemy wrócić przy następnej kadencji, teraz nie ma na to czasu. Bez względu na to, kto wygra będziemy popierać te propozycje, które idą w dobrym kierunku, wyprowadzą miasto z kryzysu i doprowadzą do dynamicznego rozwoju.
     W najbliższy piątek do Elbląga prawdopodobnie przyjedzie Leszek Miller, który będzie chciał podziękować elbląskiemu SLD za trud włożony w kampanię wyborczą.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Stawka w tych wyborach była bardzo wyska -Elbląg wciąż nie schodzi z mass-mediów. Wynik tych wyborów to "dostrojenie" społeczeństwa do kolejnego programu HIPNOZY. Elblążanie -"wybraliście" bardzo dobrze. Te same twarze, na które tak narzekaliście ostatnimi laty, będą dalej troskliwie dbać o Wasze dobro. Zajmą się profesjonalnie i na najwyższym poziomie Waszym nieszczęściem i problemami. Zaufajcie im ponownie. Drobne roszady partyjne -które były konieczne do skorygowania rosnącego społecznego niezadowolenia- sprawią, że miasto Elbląg (jak zawsze) zacznie dynamicznie się rozwijać. Gratulujemy Wam trafnego wyboru. To dzięki Waszym głosom, Waszej ofiarności i Waszemu zaangażowaniu w podtrzymanie "status quo" naszego stabilnego systemu partyjnego, nasz wspaniały Kraj będzie mógł odetchnąć z ulgą, i spokojnie przygotować się do kolejnych wielkich wyzwań. Kolejnych wirtualnych kontrolowanych kryzysów, kolejnych wizualizowanych przed Wami problemów. Dzięki Wam, drodzy Elblążanie, znowu będziemy mogli karmić społeczeństwo statystykami, prostymi wskaźnikami ekonomicznymi - by tłumaczyć mu sens życia. Elblążanie - jesteście wspaniali - zdaliście Wasz egzamin z korporatokracji na piątkę! Nawet nie trzeba było znacząco korygować wyników komisji wybiórczych. Wiedzcie jedno - Klub Bilderberg jest z Was naprawdę dumny. Wyniki "Waszych" wyborów zostaną wpisane złotymi zgłoskami w nową historię osiągnięć masowej socjotechniki. Tak trzymać mieszkańcy Elbląga! Serdecznie Wam dziękujemy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 2
  MinisterstwoPropagandy(2013-06-24)
 • mamy kolejny dowód że demokracja w polskim wydaniu to g. .. .Znowu wybrano te sam klopsy z masy miesno kostnej oddzielonej mechanicznie, w nowym kolorowym przebraniu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  gotowydowspólpracy(2013-06-24)
 • gotowydowspólpracy i MinisterstwoPropagandy --- to są jakieś roboty, które zaspamiają wszystkie komentarze. Nie wiem, czy na kogoś to jeszcze działa??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 7
  (2013-06-24)
 • Panie Januszu niech Pan się wreszcie odetnie od POpapranych i poprze Wilka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 5
  wyborca(2013-06-24)
 • Jedno mam pytanie, czy Ci co tak nagle pokochali Elbląg, przestali już go kochać? zamilkli tak jakoś dziwnie. Biedulki są w szoku czy jak?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  ja,pan,pani:)(2013-06-24)
 • Trzeba podziękować Heniowi Słoninie-wyrodnemu synowi SLD. Niestety za rok paskudny dziadek zrobi ten sam numer i znów podpuści Wróblewskiego i żaden z Was znów nie wygra!Lewica dziękuje paskudzie Sloninie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2013-06-24)
 • zapłacił pan za dwa lata koalicji z PO, dziwię się, że pan tego nie rozumie - ta partia w naszym mieście jest jak dżuma, pora na wygaszenie ogniska tej choroby
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 2
  lepke(2013-06-24)
 • Jeśli chcecie mieć jakikolwiek udział w rządzeniu po wyborach 2014 roku, to nie kolaborujcie z nikim-ludzie są pamiętliwi jak widać!Żeby Was nie skusił Wilk ani Gelertowa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  (2013-06-24)
 • Jednak są ludzie z ukształtowanym kręgosłupem politycznym - PO i SLD. Pisałem hieny napinają mięśnie, a wilk czeka i wykolegował hieny. Grupa Referendalna powinna ponieść odpowiedzialność materialną, jest to chyba dobry materiał do analizy służb skarbowych. Kuchejdo / elblag24 / powinien robić przemyślenia w odosobnieniu, ale balansując na krawędzi znowu się uda - a wietrzył taki przewrót, wprost rewoltę. Zamyka się rowerzystę, gdy inni piórem powodują spustoszenie. Elblążanie nie pozwólcie, żeby o naszym Elblągu decydował likwidator, " przdsiębiorca " ELSINU i przedstawiciel społeczności " radyjnej ".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  strzep23(2013-06-24)
 • @ ja pan pani, Nie ma juz grajdolka Elblag, jest tylko frajerowo FRAJERLAG
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  bzt(2013-06-24)
 • Heniu Słonina zafundował wilczą przysługę naszym mieszkańcom klepiąc po plecach kandydata PSL Witolda W. startującego ze swojego niby komitetu wyborczego Witolda Wrób. .. .. go. Janusz nie składamy broni, w następnych wyborach walka o zwycięstwo, z jasną argumentacją kto jest kim. Wróbelek już nie ogłupi mieszkańców i może się przyzna że PSL stoi za jego plecami, jak nie, to wyborcom się to uświadomi. W następnych wyborach Nowak 25% poparcia, Wróbelek 5% i druga runda jest nasza. A teraz 1,5 roku wegetacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 4
  (2013-06-25)
 • Wszyscy powinni teraz poprzeć Wilka żeby raz na zawsze pozbyć się POwców. Będziecie mieli większość w Radzie i możliwość pokazania POpapranym jak się zarządza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  tylkokoalicjaprzeciwPO(2013-06-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z teksturą
Fototapety z abstrakcyjnymi wzorami
Fototapety fashion z modą
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa